Äppening

Siin on 7 kodumaist äppi, mida tasub järele proovida

0

Kuigi Eesti pole äppide arvult maailma esirinnas, leidub ka siin põnevaid ja praktilisi hästi koostatud äppe, mis teevad elu lihtsamaks ja mõned neist on ka enneolematud. Viskame pilgu peale 7 Eestis tehtud äpile, mida tasub kindlasti järele proovida.

Smart-ID – nagu Mobiil-ID, aga tasuta, lihtsam ja veidi teistmoodi

Smart-ID on eestlaste uusim leiutis, mille üle võib uhkust tunda. Tegemist on äpiga, mis pärast paariminutilist seadistamist võimaldab isikut tuvastada SEB, Swedbanki, Isigni, DigiDoci, Starmani, eKooli, Kaubamaja, Selveri, I.L.U., Creditinfo, LHV ning Telia lehekülgedel. Kuna pankade kaudu saab siseneda ka paljudele teistele lehtedele (näiteks Maksu-ja Tolliamet ja Eesti Energia), on kasutusvõimalusi sellel juba päris hulganisti. Selle kasuks Mobiil-ID ees on toimivus kõikjal riikides (vaja on internetiühendust), võimalus kasutada ilma SIM-kaardita (internetiühendus on endiselt vajalik) ning kõige parem on see, et teenus on kasutajatele täiesti tasuta. Küll aga peavad maksma ettevõtted, kes seda oma veebis või äpid kasutada soovivad.

Smart-ID kasutamine on lihtne: kui äpp on Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse paigaldatud, tuleb arvutis ennast ID-kaardi või Mobiil-ID vahendusel tuvastada. Pärast seda tuleb luua PIN1 ja PIN2 koodid ning edaspidi saab saab paljudel saitidel ennast tuvastada ainult nutitelefoni või tahvelarvutiga: peale koodi sisestamist tuleb telefoniekraanile nõustumist/mittenõustumist küsiv aken ja kui nõustuda, oletegi sisselogitud.

Barking – parkimise jagamismajandus

Barking on tänapäevane parkimisäpp, millega ei pea enam kunagi parkimiskohta otsima juba täis parklas. Äpi (saadaval Androidile ja iOSile) vahendusel on võimalik näha GPSi kaudu lähimaid vabu autoparklaid ja nende hindu. Kui sobiv parkla on valitud, saab selle juurde sõitmiseks kasutada navigeerimisvõimalust ja näha selle täiendavat infot, sealhulgas pilte. Paljud parklad on tõkkepuude või väravatega, mille avamiseks tuleb vaid nupule vajutada. Parkimise lõpetamine ja väljumine on sama lihtne – see on vaid ühe nupulevajutuse kaugusel. Maksemeetoditeks on mobiilimakse (tasu lisatakse järgmisele mobiiliarvele), krediitkaart või Barkingu ettemaks. Lisaks kõigele sellele on võimalik parkimiskohti ka ette broneerida, mis on eriti kasulik näiteks teatrisse- ja kinnomineku ajal, kui täpselt teada, mis ajal ning millist parklat täpselt vaja kasutada on.

Barkingu võimalused ei piirdu ainult parklate kasutamisega ja nende eest tasumisega. Need, kellel on regulaarselt vabu parkimiskohtu (eeldatavasti ettevõtete kontorid), saavad neid kindla summa eest teistele kasutamiseks üürida.

Lingvist – adaptiivne keeleõpe

https://www.youtube.com/watch?v=HKe6IetUFbM

Mis sest et keeleõppimise äppe on lugematul hulgal juba tehtud, otsustas Eesti ettevõte Lingvist muuta keelte õppimise kõige efektiivsemaks. Selle peale tekib muidugi suur küsimus: kuidas see siis töötab? Esiteks – Lingvist õpetab ainult neid sõnu, mida statistiliselt kõige rohkem vaja on. Teiseks – algoritm mõistab, millised sõnad on selgeks saanud ning milliseid on vaja veel korrata, liikudes kiiremini mööda sõnadest, mis juba meelde jäänud on. Kolmandaks – äpp muudab vastavalt kasutaja teadmistele ülesandeid reaalajas, mille tulemuseks on kiireim võimalik õppimisaeg.

Keele õppimine toimub äpis kolme moodi: vajalike sõnade näitamine ja meeldejätmine, tekstide lugemine ja nendest aru saamine, loomuliku kõnetempoga helifailide kuulamine ja nende mõistmine. Lisaks on äpis võimalik jälgida oma edusamme ja eesmärke. Hetkel õpetatavateks keelteks on prantsuse ja inglise, tulevikus lisandub teisigi. Äpp on saadaval nii Androidile kui iOSile.

CollectNet – tasuta pakiautomaadid

Kellel oleks tänapäeval aega, et kellegagi kokku saada kauba üleandmiseks? Peaaegu mitte kellelegi. Just seda kasutajagruppi silmas pidades lõi Eesti pakiautomaatidega tegelev ettevõte Cleveron uue teenuse CollectNet, mis kasutab tootja kuulsaid PackRobot nimelisi täisautomaatseid pakiroboteid, mille juures isegi ei pea kätt ulatama vastava kapi poole, vaid robot toob kõik pakid sama ukseni. Kuna pakirobot pole eriti suur pindalalt, on seda võimalik paigaldada paljude kaubanduskeskuste ette, kus napib ruumi.

Äpi (saadaval Androidile ja iOSile) vahendusel saab teada koodi, mis pakiautomaadi ekraanil sisestada. Paki kättesaajale saab saata äpi kaudu koodi, millega pakk samast pakiautomaadist 7 päeva jooksul kätte saada. E-poodidele pakutakse samasugust võimalust jätta pakke ostjatele samasse automaati ehk kasutada pakiautomaati üleandmispunktina. Kõige parem selle juures on see, et pakiautomaadi kasutamine kättesaamispunktina on täiesti tasuta.

Tsekk – midagi firmadele

Tsekk on üks lihtne, kuid loogiline äpp koos veebisaidiga. Tsekk on mõeldud firmadele, kes tahavad kviitungeid kulude alla kanda tänapäevaselt ja ilma neid füüsiliselt kogumata. Kui töötaja on Tseki äpi telefoni paigaldanud ja sisenenud, saab teha kviitungist pildi, juurde lisada kommentaari ning selle, kas maksmine toimus eraisikuna (summa on vaja hüvitada) või firma vahenditest. Seejärel tuleb salvestada ning kviitung on lisatud veebikeskkonda, kus saab iga kuu kviitungeid vaadata ja kuludesse kanda, aga ka integreerida tšekid mitmete raamatupidamistarkvaradega, näiteks Merit aktiva või Fitekiga. Äpp on saadaval nii Androidile kui iOSile.

MisBiit – ei ole lihtsamat viisi kontrollimaks, mis kõikides raadiojaamades mängib

MisBiit. Foto: Kuvatõmmis

MisBiit on lihtne äpp Androidile ja iOSile, mis teeb ühte lihtsat asja, kuid teeb seada väga hästi. Äpp kuvab kõikide Eesti raadiojaamade hetkel mängitavad lood ühel lehel, võimaldab raadiojaamade järjekorda muuta, lisada lugusid lemmikuteks ning ka meeldivat lugu esitava raadiokanali kohe käima panna.

Tallinna Lennujaam – kõik vajalik lennu(jaama)info ühe puudutuse kaugusel

Tallinna Lennujuaama äpp on soovituslik kõigile, kel on vaja Tallinna Lennujuaama külastada. Äpis on informatsioon pagasi, turvalisuse ja lennujaama ja sealsete kaupluste/toitlustusasutuste kohta. Kõige olulisem – lendamine ja lennule jõudmine – on tehtud väga nutikaks. Loomulikult saab näha saabuvate ja väljuvate lendude aegu, mille juures on võimalik ka märkida ennast lennule minevaks – see ei asenda päris lennule registreerimist, ent näitab äpi avamisel pardaleminekuni olevat aega, kellaaega, väravat ja muud infot. Kui pardaleminek algab, saadab äpp ka telefoni teavituse, et mingil juhul ei läheks meelest lennule jõudmine. Lisaks näitab äpp infot sihtkoha kohta, annab infot lennu hilinemise või tühistamise kohta, millisele lindile jõuab pagas, kui pikk on turvakontrolli järjekord jne. Äpp on mõistagi saadaval nii Androidile kui iOSile.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Mis on äpid?

Eelmine lugu

Tasuta vs. tasulised äpid?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Äppening