Põhjalikud arvustusedAcer

Acer Swift 7 – peaaegu hea MacBooki alternatiiv

0
Acer Swift 7. Fotod: Kuvar

MacBooki laadseid kvaliteetseid ja pika akukestvusega sülearvuteid on teinud paljud tootjad: Dell, ASUS, HP jt. Tuntud arvutitootja Acer tõi eelmisel aastal müügile küll Aspire S 13 mudeli, mis pidanuks olema MacBooki soodsam alternatiiv, kuid selle loomisel mindi koonerdamisega liiale ja tulemuseks oli kohutava koostekvaliteediga nagisev plastmasskäkk. Eelmise aasta sügisel otsustas firma viga parandada, tuues müügile mitu uut üliõhukest ja kvaliteetset sülearvutit. Jutt käib Spin 7 ja Swift 7 mudelitest, millel on ka väiksemate numbritega soodusmudelid, mis pole nii õhukesed.

Spin 7 on õhuke metallkorpuses sülearvuti, mille ekraan liigub suuremas ulatuses (saab panna n-ö “telgi-asendisse”) ja see on ka puutetundlik. Meie testis olev Swift 7 on ka Spinist õhem ja see kannab koguni maailma kõige õhema sülearvuti tiitlit. Varem peeti kõige õhemaks sülearvutiks HP Spectre mudelit. Aceri mudeli paksus on vähem kui 1 sentimeeter ja see suudab MacBookiga peaaegu konkureerida. Miks peaaegu – sellest hiljem.

Kuidas see saab üldse nii õhuke olla?

Erilist maagiat siin ei olegi. Nii nagu seda teevad teised, teeb ka Acer – kompromisse tehakse jõudluses ja komponentide suuruses, mille tulemus mahub minimaalse paksusega korpusesse. Meie testmudelis on küll Intel Core i7 protsessor (poes müüdaval mudelil on veidi lahjam i5), mis viitab kõige võimsamale Inteli tavakasutajatele valmistatud protsessorile, aga tuleb tähele panna, et lõpus on “U” täht. See tähendab, et tegemist on eeskätt selliste ultraõhukeste sülearvutite tarvis loodud mudeliga, mis pole nii võimas kui tavaversioon või isegi võimsamates sülearvutites olevad HQ-seeriad. Eraldiasetsevat graafikakaarti pole arvutis üldse – selle asemel on integreeritud Inteli graafikakiip. Mõlemad – nii protsessor kui graafika – on sellist tüüpi arvuti puhul tavalised.

Nii õhuke on Swift 7

Nii õhuke on Swift 7

Swift 7 korpus on valmistatud alumiiniumist ja on käes väga korralik, kui välja arvata ekraani ja klaviatuuriosa paindumine, mida saab põhiliselt näha vaid siis, kui arvutit hoida käes vaid ühest nurgast. Üks disainielement, mille vajalikkusest ma aru ei saa, on triip korpuse tagumise osa üleval. Miks see seal on, pole aimugi, ka Acer ei ole sellele küsimusele vastanud.

Kes mäletab eelmise aasta alguses esitletud MacBooki, siis sellel oli kõigest üks USB-C pesa ja heliväljund – isegi mitte eraldi voolupesa! MacBookile tuli kohe juurde osta vähemalt USB C – tavaline USB adapter, millega tavalisi lisaseadmeid ja -tarvikuid kasutada saaks. Selleks, et nende kasutamise ajal ka sülerit laadida, tuli osta palju kulukam adapter. Acer on MacBooki suurimast probleemist õppust võtnud ning lisanud ühe USB C pesa. See on muuseas sama, mis uutel MacBook Pro soodusmudelitel. Kaks USB C pesa jätavad veidi hingamisruumi ja võimaldavad ilma lisaadapteriteta laadimise ajal näiteks mälupulka kasutada või hoopis adapteriga välist monitori kasutada. Acer Swift 7-l on lihtne USB C adapter isegi karbis kaasas – see on väga tore. Veel on kaasas USB C – HDMI adapter, millega saab arvuti ühendada projektori, monitori või teleriga. Küll aga ei ole tore karbis olev vahelduvvooluadapter, mis võiks olla näiteks europistiku küljes (nagu Apple’i arvutitel).

Jõudlust on igapäevaseks multimeedia nautimiseks ja kontoritöö tegemiseks enam kui küll

Kuigi arvutis on väikese voolutarbe ja võimsusega komponendid, saab see hakkama lisaks elementaarsele veebilehitsemisele ja filmivaatamisele ka lihtsamate arvutimängude (näiteks Minecraft ja Sims) jooksutamisega. Ka kõik kontoritarkvaralahendused toimivad väga sujuvalt ning arvuti saab hakkama ka Full HD videotöötlusega (muidugi mitte profikaamerate toorfailidega).

Kuna palju energiat vajavaid komponente arvutis pole, on akukestuvs väga hea, nagu ka konkurentidel. Aceri sõnul kestab aku kuni 9 tundi. Päris nii kaua see igapäevakasutuses ei kesta, aga umbes 4-6 tunniga võib arvestada küll. Meil oli testides ekraani heledus peaaegu alati maksimumini keeratud, mis võis olla üheks lubatust väiksema akukestvuse tulemuseks, aga siiski kestab aku pikalt.

Peamised tehnilised näitajad:

NimiAcer Swift 7
ProtsessorIntel Core i5 i5-7Y54, 1,20 GHz
GraafikaIntegreeritud Intel HD
Ekraan13,3”, IPS LED LCD, Full HD
AkuLiitium-ioon – 4 osa, kuni 9h
Mõõtmed0,998 cm x 32,46 cm x 22,96 cm; kaal 1,12 kg
Mälu8 GB LPDDR3
Ühendused3,5mm heliväljund, 2x USB C, Bluetooth, Wi-FI
Ostukomplekti sisuSülearvuti, kasutusjuhendid, garantiitalong, voolukaabel, adapterid – 1x USB C – USB, 1x USB C – ethernet
OperatsioonisüsteemMicrosoft Windows 10 Home 64-bit
Hind (soovitatav jaemüügi hind)1299 €

Suurimad miinused?

Acer Swift 7 pole päris täiuslik arvuti; sellel on ka mõned miinused.

Esiteks – ülekuumenemine. Kui mitu tundi järjest aktiivselt veebis surfata, läheb arvuti üsna kuumaks – eriti laadimise ajal.

Teiseks – kõlarid. Apple MacBookil on suurepärased kõlarid, mis esitavad heli väga hea kvaliteediga, vajadusel väga valjult ja heli pole kuidagi summutanud. Acer on teadmata põhjusel pannud kõlarid arvuti alla, mis on kõige halvem koht kõlarite jaoks. Peaaegu alati on kõlarid summutatud – ükskõik kas arvuti on süles või laual. Parem on kasutada kõrvaklappe, kui kuulata kohutavat heli.

Kolmandaks – klaviatuur. Ilmselt on see seotud arvuti õhukese korpusega, igatahes on see tõsine probleem. Nimelt klaviatuur ise on väike ja klahvid on veelgi väiksemad. MacBooki klaviatuur ulatub sülearvuti äärest ääreni ning klahvid on maksimaalse suurusega. Just neid MacBooki plusse Swift 7-l pole. Kui ka seda õnnestub mõista, et klaviatuuri ei olnud võimalik komponentide asetuse tõttu nii laiaks venitada, ei saa ikkagi aru, miks ei võiks klahvid olla suuremad. Iga klahvi ümber on lihtsalt tühi ruum, mida oleks võinud palju praktilisemalt kasutada. Sama kehtib ka nooleklahvide puhul – need on veel eriti pisikesed. Ka klahvid ise pole väga hea “klõbinaga” ning mõned liiguvad paremini kui teised. Veider. Klaviatuuril on üks kurvastav miinus veel – klahvide tagantvalgustus, mis jällegi MacBookil on ja Swift 7-l mitte. Nii et pimedas on arvutit palju ebamugavam kasutada kui päevavalguses.

Klaviatuur on halb

Klaviatuur on halb

Neljandaks – ekraan. Ekraani resolutsioon on 1920x1080p ehk Full HD. Kuigi MacBookil on see parem, ajab ka Aceri mudeli oma asja ära. Ekraani juures valmistavad kõige rohkem pettumust kriimud, mis tekivad tõenäoliselt siis, kui arvuti on suletud ja näiteks seljakotis. Klahvid lähevad ilmselt ekraanile vastu ja tekitavad seal kriime, mis pole küll alati nähtavad, aga selle teeb kõige veidramaks asjaolu, et ekraanil on ka Corning Gorilla Glassi kaitsekiht, mis peaks just kriimude eest ekraani kaitsma.
Kolm asja on MacBookist paremad

Swift 7-l on ka mõned asjad paremad kui MacBookil

Esiteks – puuteplaat. Lisaks sellele, et see on võrreldes varasemate Aceri mudelitega palju kasvanud, on see ka MacBooki omast laiem, mistõttu on arvutit mugavam kasutada. Lisaks mõnusale suurusele on puuteplaadil ka suurepärane tagasiside vajutustele.

Teiseks – pesad. Nagu juba mainitud, on üks USB C pesa Swift 7-l rohkem. See on väga tänuväärne, kuna ei pea ennast piinama kõikide “kohustuslike” adapterite ostmisega, ilma milleta paljud inimesed MacBooki kasutada ei saa.

Kolmandaks – arvuti hind. MacBooki baasmudel maksab ametlike edasimüüjate (IM Arvutid, Valge Klaar ja Euronics) juures 1499 eurot ja hinna sees pole ühtegi adapterit. Sama suure (256 GB) salvestusruumiga Swift 7 maksab 1299 eurot. Suuremate sooduskampaaniate ajal võib leida ka 1 199 € eest, mis on suurepärane hind.

Operatsioonisüsteemi eelistus on igaühel personaalne, selles osas jätsime võrdluse siit ülevaatest välja.

Päris hea MacBooki alternatiiv, kui selle suurimad puudused ei ole probleemiks

Korpus on muidu kvaliteetne ja ilus, aga millegipärast on ülaosas üks triip

Korpus on muidu kvaliteetne ja ilus, aga millegipärast on ülaosas üks triip

Käes on kokkuvõtte aeg. Tuleb tõdeda, et kuigi miinuseid on Swift 7-l päris mitu, võib nende kõigiga ajapikku ära harjuda ja Swift 7 hakkas testi lõppedes väga meeldima. Tore on näha, et erinevad tootjad püüavad saada sama tiitlit, mis nüüd kuulub Acerile. Loodame, et järgmine mudel toob paremad kõlarid ning klaviatuuri ja arvuti ei lähe nii kergelt kuumaks. Kui need vead välja arvata, on tegu päris asjaliku masinaga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Mercedes-Benzi omanikfirma investeeris Eesti pakiroboteid valmistavasse idufirmasse ligi 20 miljonit dollarit

Eelmine lugu

Parimad üliõhukesed sülearvutid, mida sel aastal osta

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: