Arvamusampsud

Microsoft Lumia 650 – Windowsiga enam-vähem telefon, kui pole vaja Snapchatti

0

Hiljuti poelettidele tulnud Microsoft Lumia 650 on igati hea telefon, mis sobib nii mängimiseks kui ka töö tegemiseks. Sellel on parajalt suur ja kvaliteetne 5-tolline ekraan, mis mahub ilusti taskusse ära ning millega on hea filme ja saateid vaadata. Lumia 650 on küllalti õhuke, mistõttu on seda väga mugav käes hoida ilma, et käsi telefoni hoidmisest ära väsiks. Kõlari asukoht on ka väga heas kohas, nimelt telefoni eesküljel. Filme vaadates või muusikat kuulates jõuab heli otse kuulajani, mitte ei tule telefoni tagaküljelt.

Kasutamismugavus

Kui telefon esimest korda kätte võtta, ei taha seda mõni aeg käest ära panna. Seda lihtsalt on nii mugav käes hoida. Sisse- ja välja lülitamise nupp on ehitatud piisavalt tugevana, tänu millele ei ole võimalik telefoni kogemata välja lülitada. Rääkides Lumia 650 paksusest, siis see on küllaltki õhuke, kuid samas on ehituskvaliteet piisavalt tugev, et pooleks telefon kindlasti ei murdu. Kui on vaja aku sisestada või ära võtta,  tuleb selleks avada korpus. Käesoleva seadme korpus on küll stiilne ja seda on hea käes hoida, kuid see on nii õhuke, et selle avamisel on tunne nagu see läheks kohe pooleks. Õnneks pole see veel siiani peale korduvaid avamisi murdunud. Üldiselt on Microsoft Lumia 650 nutitelefoni kasutada väga mugav ning see mahub ka napilt taskutesse ära.

Foto: Kert Kõpper

Ekraan

Microsoft Lumia 650-l on 5-tolline HD-resolutsiooniga ekraan. 5 tolli on täpselt piiripealne suurus. See mahub veel napilt enamustesse taskutesse ära ning samas on ka piisav suurus, et filme vaadata ja näiteks lehti lugeda. Ekraani heledust saab muuta nelja erineva valgusastme vahel. Lisaks on võimalik seadistada telefoni ka nii, et see automaatselt, vastavalt valgusele ekraani heledust muudaks. Minule isiklikult meeldib Lumia 650 ooterežiimis olev kell. Kui muidu tuleks telefon avada ja otsida kusagilt ülevalt väikest kella, siis sellel seadmel näeb kella ekraani puudutamata.

Foto: Kert Kõpper

Operatsioonisüsteem

Lumia 650 töötab Windows 10-ga. Windows’is midagi halba ei ole, kuid neile, kes on harjunud kasutama Androidi või IOS’i, võib Windows algul tunduda keerukas. Näiteks minu jaoks valmistas algul kõige rohkem segadust ja ümberõppimist teistsugune menüü. Kuid pärast mõnda aega kasutamist, harjusin sellega ära. Teine asi, mis mulle eriti Windowsi juures ei meeldi on see, et sellel ei ole Play Store’it vaid on nende enda poolt tehtud pood, kus on vaid üksikud äpid ja paljusid kuulsaid äppe nagu näiteks Snapchat ei olegi. Nüüd tuleb lootma jääda, et mõne aja pärast lisavad äpiloojad ka Microsofti rakendustepoodi äppe ja mänge, mis praegu Play Store’is ja App Store’is juba olemas on.

Kaamera

Microsofti disainerid on tulnud huvitavale mõttele, tehes Lumia 650’e kaamera ümmarguseks. Kui enamikel teistel nutitelefoni brändidel on kaamera ruudu kujuline, siis peaaegu kõigil uuematel Microsofti nutitelefonidel on kaamera ümmargune. Minu arvates on selle välimus väga huvitav ja stiilne. Kohe kaamera kõrval asub ka välk. Lumia 650 esikaameraga on võimalik jäädvustada kuni 5 megapiksliseid ja tagumise kaameraga kuni 8 megapiksliseid fotosid. 8 megapikslit ei ole küll eriti palju, kuid kes pildistamisega eriti ei tegele, on see täiesti piisav.

Foto: Kert Kõpper

Omadused

Telefonil on 1.3 GHz’e Quad-Core protsessor, mis on päris korralik töö tegemiseks või niisama netis surfamiseks, kuid sellest hoolimata jäi tihtipeale sedmel jõudlust väheks, kui oli vaja mingit suuremat tööd teha. Põhimälu ehk RAM’i on Lumia 650-l 1 GB ning telefoni mälu 16 GB, millest mõne osa võtab ära operatsioonisüsteem. Kuna Lumia 650 kaalub kõigest 122 grammi, siis on seda lihtsalt nii mõnus ja kerge käes hoida.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Microsoft Lumia 650 sobib nii tavakasutajale, kes ainult helistab ja loeb lehti, kui ka äriklassi kasutajale, kes soovib sellega tööd teha ja internetis käia. Üheks suureks miinuseks võib lugeda selle, et seade pole veekindel ning äppide väike valik ei jää ilmselt kellelegi märkamata. Telefoniga saab kõik esmavajaliku üsna hästi tehtud.

Plussid ja miinused

[one_half] [tie_list type=”thumbup”]
  • Käesõbralikkus
  • Kena välimus
  • Kerge kaal
  • Parajalt suur ekraan
  • Kõlar eespool
  • Kauakestev aku
[/tie_list] [/one_half][one_half_last] [tie_list type=”thumbdown”]
  • Väheste äppidega Windowsi pood
  • Kaamera võiks olla parem
  • Jõudlusest jäi mõnikord väheseks
  • Pole veekindel
[/tie_list] [/one_half_last]

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuidas toime tulla nutitelefoni sõltuvuses lapsega?

Eelmine lugu

LG toob Eestis müügile Stylus 2 ja X-screen nutitelefonid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: