Põhjalikud arvustused

Nexus 6P nutitelefoni arvustus

0

Nagu tavaks on saanud, avalikustab Google koostöös mõne tuntud telefonitootjaga igal sügisel ühe uue Nexus-seeria nutitelefoni, mille riistvara on loonud Motorola, Samsung, LG või mõni teine. Tarkvaraks on uusim originaalne Android operatsioonisüsteem, kuhu saabuvad esimesena tarkvarauuendused ning pardal pole Samsungi TouchWiz kasutajaliidest ega ka palju kolmandate osapoolte rakendusi. Ehk originaaalne Android on selline, mille on Google algselt teinud ja pole lisatud ebavajalikku sisu ja teist välimust.

Mullu avalikustas Google koostöös LG ja Huaweiga lausa kaks uut telefoni – LG Nexus 5X ja Huawei Nexus 6P, mis on mõlemad uued versioonid vanematest Nexus 5 ja Nexus 6 mudelitest. Nexus 5X on soodsam ja võimsuselt nõrgem, kuid 6P on kõige-kõigem Nexuse nutitelefon, mis iial loodud.

Google’i ja Huawei koostööna valminud Nexus 6P on nägus seade, mille väljanägemine pärineb eelmiselt Nexus 6 mudelilt ning Huawei teiselt samal ajal avalikustatud telefonilt Mate S.

google nexus 6p (13 of 101)

Peale vaadates näeme kohe tohutult kiidusõnu väärivat 5,7-tollist Quad HD (2560x1440p) ekraani, mille värvid on kirkad, pilt on selge ja terav. Mida veel ekraanilt oodata? 4K resolutsiooni küll pole, aga nii või naa pole piisavalt 4K sisu toetavaid äppe ja materjali, mida kõrgema resolutsiooniga ekraanilt vaadata.

Esipaneelil asuvad ka väga hea heliga kõlarid. Plussiks on kõlarite paiknemine ekraani üla- ja alaäärtes, mistõttu pole heli  summutatud, nagu taga paiknevate kõlaritega võib juhtuda. Plusspunkt ka kõlarite suuruse eest – tegu on kahe korraliku kõlariga, mitte paari pisikese auguga.

Nexus 6P istub mugavalt pihku, kuna ääred on ümarad ja külgedel asuv alumiinium aitab kaasa hea haarde saavutamisele. 6P näol on tegemist vägagi hästi õnnestunud plastiku ja metalli kooslusega. Kuigi kogu tagumine külg on valmistatud plastikust, tundub see käes soliidne ja õnneks ei jää sellele palju sõrmejälgi, sest tegu pole läikiva pinnaga. Külgedel osaliselt paiknev metall aitab soliidsusele kaasa ning tekitab küsimuse, kas seade kuulub soodustelefonide või hoopis tippklassi kategooriasse.

Küsimust tekitab, miks ei võiks tagumisel küljel paikneda lihtsalt kaamera ja välklamp? Nende jaoks on musta läikiva klaasitaolise materjaliga eraldatud terve märgatav riba telefoni ülaservas.

google nexus 6p (11 of 101)

Täpselt nagu Mate S’il, on ka Nexus 6P-l sõrmejäljelugeja telefoni taga, keskkohast pisut üleval. Kui sõrm toetada lühikeseks ajaks taga olevale ringile, siis avatakse telefon üsna märkimisväärse kiirusega. Apple’i arvates peab sõrmejäljelugeja paiknema kodunupus, mida pooldab ka Samsung. Sellise üpris suure telefoni puhul tundub heaks asukohaks sõrmejäljelugeja tagune, kuhu on sõrmel mugav liikuda. Sõrmejäljelugeja jaoks oleks hea asukohaks ka toitenupp, millega on varem hakkama saanud vaid Sony oma Z5-seeria telefonides.

Tegu pole kaugeltki väikese telefoniga – ekraani suurus on 5,7 tolli, mis on küll väiksem kui eelmise Nexus 6 ekraan, kuid paljud kasutajad peavad ligi 6-tollist ekraani liialt pirakaks. Minu jaoks on 6P suuruselt täpselt paras, et seda mugavalt kasutada ja teha sellega kõike, milleks nutitelefon on loodud.

Kuna ekraan on suur ja piksleid on palju, saab muuta kuva suuruse väikeseks, mille abil saab ekraanil kuvada palju infot. Näiteks seadistuste menüüs on korraga näha palju rohkem valikuid, sest kõik on pisem ja ekraanile mahub neid korraga rohkem.

Tuleb tunnistada, et telefon näeb tarkvaraliselt pisut võõras välja, sest olen harjunud kõikide tootjapoolsete modifitseeritud operatsioonisüsteemidega, aga see on  harjumise asi. Näiteks standardiks saanud menüü asemel, kus viibetega liigutakse paremalt vasakule, on asendatud üsna algelise valge leheküljega, kus on järjest kõik rakendused ja liikuda saab alt üles viibates.

Samuti olin alguses üllatunud, et telefonil pole pardal ebavajalikke kolmandate osapoolte rakendusi, mida kohtame LG, Sony ja Samsungi telefonidel. Tegu on asjaga, mis ongi selliseks loodud, aga teiste modifitseeritud versioonidega harjumine on muutnud kõige õigema ja originaalsema Androidi võõraks.

Telefonis on eelpaigaldatud 22 rakendust, mida eemaldada ei saa. Õnneks on tegu Google’i populaarsemate või tavaliste rakendustega, nt kalkulaator ja kontaktid.

google nexus 6p (15 of 101)

Kui telefoni aktiivselt kasutada, ilmneb kaks aspekti. Esiteks: aku kestab üsna hästi, olenemata sellest, et vahel küll tundub, et see päris õhtuni vastu ei pea. Minu katsetuste järgi on see alati vähemalt kella 19-ni kestnud. Teiseks – Android operatsioon ja rakendused liiguvad väga sujuvalt tänu uuele ja kiirele Quallcomm Snapdragon 810 protsessorile ja Androidile, mille originaalsuse tõttu toimib see maksimaalse kiirusega.

Paraku ei saa ma kiita kaamerat. See on küll täiesti korralik 12-megapiksline, millega saab jäädvustada fotosid ja UHD videoklippe, aga  suurimaks miinuseks on kaamerarakendus, mis on liiga algeline. Esmakordsed nutitelefoni omanikud saaksid sellega teha automaatrežiimis okei-kvaliteediga fotosid, aga kaamerast viimase võtmiseks võimalust pole – manuaalseadistused puuduvad täielikult. Pildi ja video suurust saab muuta, kuid ISO-väärtust, säriaega, valge tasakaalu jms muutmiseks võimalusi ei ole, see kõik käib automaatselt, mis mulle kui fotoentusiastile eriti ei meeldi.

Koos Nexus 6P-ga oli minu esmakogemus ka USB-C-tüüpi kaabliga ja telefoni puhul vastava pesaga. Uute mudelite puhul on Micro USB liikumas ajaloo prügikasti ja üha enam võetakse kasutusele USB-C kaableid, mida saab telefoni või muusse seadmesse sisestada mõlemat pidi. Kaabel on minu meelest  Micro USBst tunduvalt soliidsem nii kvaliteedilt kui tugevuselt.

Kokkuvõte

google nexus 6p (50 of 101)

Nexus 6P on minu arvates küllaltki hästi välja kukkunud Android telefon, mis saab uuendusi peaaegu igavesti (tavaliselt lõpeb tavatelefoni uuenduste periood ära paari aastaga). Telefon on käes väga soliidne, ehkki see on enamjaolt valmistatud plastikust. Kaamerarakendus jättis soovida, aga õnneks on saadaval tasulisi rakendusi, et saavutada kaamera üle täismanuaalkontroll. Saadaval on ka teisi telefone, mis võivad olla soodsamad ja võimsamadki (nt Samsung Galaxy S6, Sony xperia z5, lg g4 jt), aga õiget Androidi kogemust nendega siiski ei saa.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Hiinas valminud Vivo Xplay 5 nutifonil on 6GB muutmälu ja külgedele “valguv” ekraan

Eelmine lugu

Samsung Galaxy s7 ja s7 edge nutielefonide arvustus

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: