Kuvar https://kuvar.ee Sinu aken digimaailma Wed, 28 Jun 2017 13:53:15 +0000 et hourly 1 https://cdn.kuvar.ee/assets/uploads/cropped-kuvari-monitor-läbipaistva-taustaga-2-32x32.pngKuvarhttps://kuvar.ee 32 32 LG esitles maailma esimest 77-tollist läbipaistvat OLED-ekraanihttps://kuvar.ee/uudis/lg-esitles-maailma-esimest-77-tollist-labipaistvat-oled-ekraani https://kuvar.ee/uudis/lg-esitles-maailma-esimest-77-tollist-labipaistvat-oled-ekraani#respond Wed, 28 Jun 2017 08:29:32 +0000 https://kuvar.ee/?p=22117 LG Display 77-tolline OLED-ekraan on maailma esimene nii suuremõõtmeline ekraan, mis on läbipaistev ja kokkurullitav.

Ultra HD (3840×2160) resolutsiooniga värske kuvar on 40 protseni ulatuses läbipaistev ja ekraani kumeruse raadius on 80R, mis tähendab, et paneeli on võimalik kokku rullida 80 mm raadiusega toruks nii, et see ekraani funktsionaalsust ei mõjuta.

Selline ekraan sobib ideaalselt kasutamiseks kauplustes, ärikeskustes ja ka kodudes. „Avasime suuremõõtmeliste OLED-telerite turu 2013. aastal ning kavatseme ka edaspidi ekraanide turu juhina pakkuda eristuvat väärtust,“ ütles LG Display asepresident ning teadus- ja arenduskeskuse juht In-Byung Kang.

LG ekraanide tootmise üksus LG Display koostöös Korea valitsusega on pidevalt arendanud tehnoloogiaid, mis võimaldavad toota üha suuremõõtmelisemaid, paindlikumaid ja läbipaistvamaid OLED-ekraane.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/lg-esitles-maailma-esimest-77-tollist-labipaistvat-oled-ekraani/feed 0
Tele2 hakkas Xiaomi nutitelefone müümahttps://kuvar.ee/uudis/tele2-hakkas-xiaomi-nutitelefone-muuma https://kuvar.ee/uudis/tele2-hakkas-xiaomi-nutitelefone-muuma#respond Wed, 28 Jun 2017 08:25:13 +0000 https://kuvar.ee/?p=22114 Tele2 on esimene mobiilioperaator, kes hakkab alates tänasest müüma maailmas üliheade tehniliste näitajate poolest tunnustatud nutitelefonide tootja Xiaomi telefoni.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on Hiina telefonitootja Xiaomi maailmas suuruselt viies nutitelefonitootja, kes on jõudsalt turgu võitmas Aasias, kuid Eestis on bränd veel suhteliselt vähe tuntud.

„Xiaomi on tugev konkurent suurtele telefonitootjatele, sest telefonid on tehniliselt väga võimekad, kuid nende hinnad on poole madalamad kui Samsungil või Apple’il. Tehnoloogiaekspertide hinnangul on tegemist brändiga, millel on väga hea tehniline tase ja mille hinnastamispoliitika on jõuline,“ rääkis Aron.

Algselt tuleb Tele2 müügile Xiaomi 2016. aasta mudel Redmi Note 3 Pro. „Alustame sellise mudeliga, mille hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea ja usume, et eestlased võtavad telefoni väga soojalt vastu. Praegu testime tootja teisi mudeleid ja kindlasti on plaanis Eestisse tuua ka tippmudel,“ selgitas Aron.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro on end tõestanud hea akuga. Telefoni aku ooteaeg on 93 tundi, mis on kolmandiku võrra pikem võrreldes sama hinnaklassi telefonidega. Samuti paistab telefon silma kiire operatsioonisüsteemi, 16 -megapikslilise kaamera ja väga hea koostekvaliteediga, kuna telefoni korpus on metallist. Telefonil on 32 GB sisemälu ja 3 GB muutmälu ning ekraani resolutsioon on võrdväärne uuemate iPhone’idega. Lisaks on Xiaomi Redmi Note 3 Pro-l kiirlaadimise funktsioon ja sõrmejäljelugeja.

„Telefon sobib inimesele, kes on usin nutitelefonikasutaja, sest telefonil on võimas aku, kuid kes ei soovi telefoni eest krõbedat hinda välja käia,“ lisas Aron.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro mudelit saab alates tänasest osta Tele2 e-poest hinnaga 219 eurot.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/tele2-hakkas-xiaomi-nutitelefone-muuma/feed 0
Smart-IDd kasutab Baltikumis 300 000 inimesthttps://kuvar.ee/uudis/smart-id-kasutab-baltikumis-300-000-inimest https://kuvar.ee/uudis/smart-id-kasutab-baltikumis-300-000-inimest#respond Wed, 28 Jun 2017 08:22:22 +0000 https://kuvar.ee/?p=22112 Tänase seisuga on Eestis SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud juba 60 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 300 000.

Smart-ID kasutajate hulk on stabiilselt suurenenud iga päev ning tänaseks on Baltikumis ületatud 300 000 unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid 60 000, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele juba pea 160 000 ning Leedus 82 000 inimest. Ühes päevas kasutab Smart-IDd keskmiselt 65 000 inimest.

„300 000 Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist. Kui kõige kiiremini kasvab Smart-ID kasutajate hulk Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend, siis kõige rohkem Smart-IDga e-teenuseid on Eestis. Lisaks SEB Pangale, Swedbankile, LHV pangale, Telia iseteeninduskeskkonnale, DigiDoc portaalile ja paljudele teistele e-teenustele on nüüd värske ja väga positiivse uudisena võimalik Smart-IDd kasutada ka Eesti Energia e-teenindusse sisenemiseks,“ ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

„Eesti Energia e-teenindusest on kujunenud meie klientide poolt eelistatuim suhtluskanal, mida külastab igakuiselt üle 150 000 kliendi ja iga viies külastus tehakse nutiseadmest. Statistika põhjal on keskmiselt iga teine Eesti Energia klient nutiseadme omanik. Smart-IDst on nüüdseks saanud käepärane viis erinevatesse e-teenindustesse sisenemiseks ennekõike nutiseadmete omanikele, mistõttu võtsime selle ka meie e-teeninduses kasutusele,“ ütles Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/smart-id-kasutab-baltikumis-300-000-inimest/feed 0
Algas Euroopa suurim säästva energia idufirmade konkurss PowerUphttps://kuvar.ee/uudis/algas-euroopa-suurim-saastva-energia-idufirmade-konkurss-powerup https://kuvar.ee/uudis/algas-euroopa-suurim-saastva-energia-idufirmade-konkurss-powerup#respond Wed, 28 Jun 2017 08:06:09 +0000 https://kuvar.ee/?p=22109 Säästva energia valdkonnas tegutsevatel Eesti idufirmadel on võimalus osaleda  Euroopa suurimal idufirmade rahastus- ja kasvukonkursil. Iduinvesteering võib ulatuda kuni 150 000 euroni projekti kohta.

Eelmisel aastal võitis InnoEnergy korraldatud konkursi Eesti ettevõte Polarsol, mis tegeleb ainulaadsete taastuvenergia kütte- ja jahutussüsteemide müügiga.

„Tänu InnoEnergy korraldatud konkursi finaali jõudmisele saime osaleda kahepäevasel bootcampil, mis annab igale alustavale ettevõtjale väärt kogemuse, kuidas oma ettevõtet kõige paremini võimalikele investoritele tutvustada ehk pitchida,“ rääkis Polarsoli rahvusvahelise müügi juht Dabrel Prits. „Nendele, kes soovivad oma tegevusega jõuda Eestist kaugemale, annab konkursil osalemine palju uusi kontakte ning vajalikke praktilisi kogemusi ingliskeelses suhtlemises. Mitmesaja investori ees pitchimine aitab edaspidi iga esinemisega lennukalt toime tulla. Minul isiklikult ja meie ettevõttel tervikuna on InnoEnergy konkursist väga palju kasu olnud.“

InnoEnergy konkurss PowerUp!, mis varasemalt kandis nime KICkoff, toimub tänavu kolmandat korda. Tegemist on suurima säästva energia sektori idufirmadele suunatud võistlusega Kesk- ja Ida-Euroopas. Konkursil osaleb 23 riiki. Osalemisest huvitatud ettevõtted saavad alates 19. juunist oma ideid tutvustada veebilehe powerup.innoenergy.com kaudu.

Konkurss annab Kesk- ja Ida-Euroopast pärit ettevõtetele suurepärase võimaluse oma projekte arendada ja ellu viia ning maailmaturule jõuda.

“PowerUp! konkurss aitab kaasa nende ideede tutvustamisele, mis muidu võivad jääda tähelepanuta. Kesk ja Ida-Euroopa säästva energia sektoris on tegemist suure panusega innovatsiooni edendamisse. Edukad tehnoloogiad ja muud ideed, mida saab reaalselt ellu rakendada, aitavad kaasa keskkonnakaitsele kogu Euroopas ning tulemusliku äri korral on InnoEnergy abil võimalik saavutada ülemaailmne mõju,“ rääkis konkursi korraldaja ja InnoEnergy Poland Plus juhatuse esimees Jakub Miler.

PowerUp! loob mitmeid võimalusi ja avab palju uksi. Seda fakti kinnitavad eelmise aasta võitjad PolarSol Eestist, Pleione Energy Kreekast, GreenGizer Ungarist ja Bin-E Poolast. Hoonete küttekulude vähendamine tänu päikeseenergia kasutamisele; soojuspump ja patenteeritud soojusvaheti, energiatarbimise vähendamine seadmete jahutamise teel – need on eelmise aasta võiduprojektid.

Võitjaid ootavad rahalised auhinnad ning ligipääs mõjukale InnoEnergy Highway® kiirendile, mis aitab ideed ja projektid reaalselt turule tuua. Noortele ettevõtjatele annab konkurss uusi teadmisi ning tuge tootearenduse ja -kaitse osas, võimaluse turule tulekuks ning meeskonnatöö kogemuse või ligipääsu iduinvesteeringule. Ühtlasi saavad osalejad ligipääsu 150 suurimale partnerorganisatsioonile, kes energiavaldkonnas tegutsevad, lihtsustades kiiret sisenemist maailmaturule.

Novembris Budapestis toimuvale konkursi finaalile ja oktoobris aset leidvale Eesti lõppvõistlusele eelnevad informatiivsed töötoad. Meeskondadel on võimalus oma projekti detailide kallal töötada ning neid ekspertidele ja investoritele tutvustada. Kohtumised annavad erakordse võimaluse ärikontaktide loomiseks, meediatähelepanu saamiseks ning oma positsiooni tugevdamiseks säästva energia turul Euroopa regioonis.

„Meie esmane eesmärk on innovatsiooni toetamine energiasektoris. Pakume tuge igas arengufaasis, alates ideetasandist kuni toote tutvustamiseni lõpptarbijatele. Tänu meie partnervõrgustikule loome kontakte kogu Euroopas, viies omavahel kokku ülikoolilõpetajaid ja tööandjaid, investoreid ja tootjaid ning teadlasi ja ettevõtteid,“ selgitas Jakub Miler.

Konkurss on pidevalt laienenud, igal aastal liitub uusi riike. InnoEnergy ootab kolmandast PowerUp! 2017 konkursist osa võtma idufirmasid ja ettevõtteid 23 Kesk- ja Ida-Euroopa riigist (Bulgaaria, Albaania, Horvaatia, Armeenia, Bosnia ja Hertsegoviina, Tšehhi, Eesti, Makedoonia, Kreeka, Gruusia, Ungari, Moldova, Montenegro, Läti, Serbia, Leedu, Türgi, Ukraina, Poola, Küpros, Slovakkia, Sloveenia ja Rumeenia).

Konkursil osalemiseks on vajalik esitada säästva energiaga seonduv projekt, luua meeskond, omada valmis prototüüpi ning täita konkursi veebilehel olev osalemisvorm.

Ideid saab esitada 19. juunist kuni 11. septembrini 2017. Osalemiseks tuleb täita vorm https://kuvar.ee/7f41.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/algas-euroopa-suurim-saastva-energia-idufirmade-konkurss-powerup/feed 0
Samsung Galaxy Note8 tuleb kahe kaameragahttps://kuvar.ee/uudis/galaxy-note8-lekked https://kuvar.ee/uudis/galaxy-note8-lekked#respond Tue, 27 Jun 2017 21:23:56 +0000 https://kuvar.ee/?p=22103 Galaxy Note 8 avalikkuse ette toomine on jõudmas üha lähemale, iga päevaga tuleb üha enam ka lekkinud pilte ja infokilde uuest seadmest, nagu alati. Viskame pilgu peale, milline tuleb arvatavasti uus Note8.

Kõlakaid on viimasel ajal olnud uue Note’i kohta palju ning väga selget pilti uuest telefonist ei saa, kuna üks allikas väidab, et tuleb ühte moodi ja teine väidab, et tuleb teistsugune. Sõrmejäljelugeja kohta arvati vahepeal, et tootja peidab selle ekraani alla, nagu tuleb väidetavalt iPhone 8-l, kuid tundub, et siiski jääb see telefoni taha kaamera kõrvale – sinna, kus sõrmejäljelugeja on ka S8-l.

Note8 saab kahtlemata olema üks võimsamaid nutitelefone üldse. Lekete kohaselt saab Note8 vastavalt regioonile Snapdragon 835 või Exynos 8895 protsessori, 3300 mAh mahutavusega aku, 6 GB operatiivmälu, kaks 16 MP tagakaamerat, 6,3-tollise Super AMOLED ekraani ning kõik see tuleb arvatavasti 1000-eurose maksumuse juures.

Täpset aega, mil uut tipptelefoni esitletakse, pole veel kindel, kuigi info viitab hetkel selle poole, et see juhtub septembri keskel.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/galaxy-note8-lekked/feed 0
Note 7 tuleb tõenäoliselt peagi tagasi müügilehttps://kuvar.ee/uudis/note-7-tuleb-tagasi https://kuvar.ee/uudis/note-7-tuleb-tagasi#respond Tue, 27 Jun 2017 20:46:29 +0000 https://kuvar.ee/?p=22101 Samsung plaanib palju pahandust tekitanud Note7 nutifone uuesti müüma hakata. Uuesti müüki saabuvad telefonid on ohutud (väidetavalt) ja need hakkavad kandma Note7 FE (ehk Fandom Edition ehk n-ö fänniversioon) nimetust.

Eelmisel aastal ligi 3 miljonile eeltellijale tarnitud telefonid kutsuti tagasi, kuna vigase akukomponendi tõttu kippusid telefonid ülekuumenema ja seeläbi põlema süttima.

Galaxy Note7 FE mudelid saavad pisut teised komponendid kui originaalil – et vältida süttimist. Need jõuavad 7. juulil Lõuna-Koreas müügile, väidab The Wall Street Journal. Kahjuks pole teada, kas telefon on saabumas müügile ka teistesse riikidesse ning milline saab olema seadme hind.

Ehkki Samsungi on korduvalt palunud kõigil Note7 omanikel telefonid tagastada muu telefoni või raha vastu, pole mitmed kasutajad seda sellegipoolest teinud – põhjus võib olla selles, et Note7 mudelite väärtus kasvab üsna suureks, sest need on muutumas harulduseks. Uus versioon aga võib panna praegusedki Note7 omanikud oma telefone tagastama, sest saab põhimõtteliselt samasuguse telefoni, lihtsalt tuleohutuma.

Loe siit Note7 nutitelefoni kohta lähemalt.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/note-7-tuleb-tagasi/feed 0
Facebookil on nüüd 2 miljardit igakuist kasutajathttps://kuvar.ee/uudis/facebookil-on-2-miljardit-kasutajat https://kuvar.ee/uudis/facebookil-on-2-miljardit-kasutajat#respond Tue, 27 Jun 2017 20:14:32 +0000 https://kuvar.ee/?p=22098 27. juunil oli Facebooki jaoks jälle üks oluline päev. Nimelt ületas sotsiaalmeediagigant äsja 2 miljardi igakuise kasutaja piiri. See tähendab seda, et iga kuu jooksul kasutavad nii paljud inimesed aktiivselt Facebooki fotode jagamiseks, uute inimestega sõbrustamiseks ja nii edasi.

Märtsis oli Facebooki kasutajate arv veel 1,94 miljardit, nii et viimasel ajal pole kasutajaid ülemäära palju lisandunudki. Eelmisel aastal oli kasutajaid 300 miljoni võrra vähem.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/facebookil-on-2-miljardit-kasutajat/feed 0
Twitter tuvastab kuritegusid kuni tund aega enne politseidhttps://kuvar.ee/uudis/twitter-tuvastab-kuritegusid-kuni-tund-aega-enne-politseid https://kuvar.ee/uudis/twitter-tuvastab-kuritegusid-kuni-tund-aega-enne-politseid#respond Tue, 27 Jun 2017 19:39:19 +0000 https://kuvar.ee/?p=22093 Twitter on ennast korduvalt tõestanud kui suurepärase keskkonnana, kust saada kiiresti infot sotsiaalsete kriiside ja katastroofide kohta. Uuring näitab, et Twitteri kaudu on võimalik kuritegusid tuvastada palju kiiremini kui politseisse saabunud teadete põhjal.

Londoni 2011. aasta rahutuste andmeid analüüsides leiti Cardiffi Ülikoolis, et kui arvutisüsteemid suudaksid automaatselt Twitteris olevat skaneerida ja tuvastada potentsiaalselt ohtlikke olukordi, näiteks süüdatud autod või lõhutud aknad, saaks taolistest sündmustest kuni tund aega varem teada kui seda saab kohalik politsei. Süsteem suudaks tuvastada inimeste ennustusi ja kuulujutte, kus rahutused aset leiavad ning informatsiooni asukohtade kohta, kus rahvamassid kogunevad.

Teadlased kasutasid mitmeid masinõppe algoritme, et analüüsida igat säutsu, mida kokku oli 1,6 miljonit, arvestades mitmed detaile, nagu näiteks postitamise aeg, asukoht ja mõistagi ka säutsu sisu. Algoritmid tuvastasid intsidente kiiremini kui politsei peaaegu kõikide juhtumite puhul.

 

]]>
https://kuvar.ee/uudis/twitter-tuvastab-kuritegusid-kuni-tund-aega-enne-politseid/feed 0
Juba enam kui 200 000 inimest kasutab Smart-IDdhttps://kuvar.ee/uudis/juba-enam-kui-200-000-inimest-kasutab-smart-idd https://kuvar.ee/uudis/juba-enam-kui-200-000-inimest-kasutab-smart-idd#respond Sun, 18 Jun 2017 20:53:27 +0000 https://kuvar.ee/?p=22087 Tänase seisuga on Eestis SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud juba 50 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 200 000.

Smart-ID kasutajaskond on stabiilselt suurenenud iga päev ning tänaseks on Baltikumis ületatud 200 000 unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid pisut enam kui 50 00, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele juba 100 000 ning Leedus 60 000 inimest. Ühes päevas kasutab Smart-IDd keskmiselt 45 000 inimest.

Eelmisel nädalal pälvis Smart-ID Leedus riikliku ettevõtlusauhinna konkursil prestiižika tiitli Aasta teenus 2017. Žürii hindas nominentide juures innovaatilisust, loodud lisandväärtust, kasutajate rahuolu ja konkurentsivõimet. Konkursi 12 kategoorias osales 150 toodet ja teenust.

„200 000 Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist. Kõige kiiremini kasvab Smart-ID kasutajate hulk praegu Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend,“ ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin. Ta lisas, et Leedu Aasta teenus 2017 auhind on SK ID Solutionsi jaoks väga oluline saavutus, mis illustreerib Smart-ID sooja vastuvõttu ja vajalikkust Leedus.

Lisaks SEB Pangale, Swedbankile, DigiDoc portaalile ja teistele e-teenustele on nüüd võimalik Smart-IDd kasutada ka Eesti Gaasi iseteeninduses ning LHV interneti- ja mobiilipangas. Alates tänasest saavad Telia kliendid ettevõtte iseteeninduskeskkondades end autentida ka Smart-ID abil.

„See on järjekordne samm selle suunas, et pakkuda kliendile just talle sobivaimat ja mugavaimat võimalust meie iseteeninduse kasutamiseks. Mobiil-ID puhul näeme oma klientide puhul üha kasvavat kasutusaktiivsust ning loodame olla sarnase trendi tunnistajaks ka Smart-ID puhul,“ ütles Telia Eesti süsteemide arenduse ja halduse allüksuse juhi Ergo Tars.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/juba-enam-kui-200-000-inimest-kasutab-smart-idd/feed 0
Eestlased ostavad vähem telefone järelmaksuga kui varemhttps://kuvar.ee/uudis/eestlased-ostavad-vahem-telefone-jarelmaksuga-kui-varem https://kuvar.ee/uudis/eestlased-ostavad-vahem-telefone-jarelmaksuga-kui-varem#respond Thu, 15 Jun 2017 09:00:58 +0000 https://kuvar.ee/?p=22073 Tele2 statistika järgi on tänavu soetatud telefonidest 40% ostetud järelmaksuga. Eelmise aasta samal perioodil moodustas järelmaksu osakaal kogu müügist rohkem kui poole ehk 52%.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on aastaga eestlaste ostujõud kasvanud märgatavalt, sest üha enam eelistatakse nutiseade kohe välja osta.

„Kõrge tööhõive määr, suuremad palgad ja tarbijate kindlustunne võimaldavad suunata rohkem vahendeid tarbimisse,“ ütles Aron, kelle sõnul on aastaga tõusnud on ka seadme keskmine hind.

Aroni sõnul ostetakse järelmaksuga pigem telefone, mille hinnad algavad 600 eurost ja 68% klientidest valib järelmaksuperioodi pikkuseks 24 kuud. „Kallimaid telefone eelistavad just noored ning sageli ostavad vanemad neile tehniliselt võimeka ja hinnalisema telefoni, kuid kasutavad selleks järelmaksu võimalust,“ rääkis Aron. Ta lisas, et järelmaksu osakaal kasvab hüppeliselt kooli alguse ja jõuluperioodil.

Tele2-s on Aroni sõnul populaarseimad järelmaksuga soetatavad telefonimudelid Apple iPhone7, Samsung Galaxy S8 ja Huawei 10 ning kõige sagedamini ollakse nõus raha kohe välja käima Samsung Galaxy J3 ja Huawei P9 Lite’i eest.

„Viisime koostöös uuringufirma Faktum & Arikoga läbi uuringu, mille valimisse kuulus 525 Eesti mobiilioperaatorite klienti. Kui praegu on võimalus telefoni eest kohe maksta 60% klientidest, siis uuringu tulemustest selgus, et võimaluse korral ostaks uue telefoni kohe välja 80% vastanutest,“ lisas Aron.

]]>
https://kuvar.ee/uudis/eestlased-ostavad-vahem-telefone-jarelmaksuga-kui-varem/feed 0