Põhjalikud arvustusedApple

Arvustus: Apple iPhone 6S

0

Väliselt vaadeldes pole kerge vahet teha, kumb on Iphone 6 ning kumb 6S, sest nagu Apple’il on tavaks saanud, on põhimudelist järgneval S-mudelil vaid väga vähesed uuendused ja välimus on praktiliselt jäetud muutmata.

Välimuselt saab uut telefoni vanast eristada ainult tänu uuele pisikesele S-tähele telefoni taga. Samuti ühe lisandunud värvitooni poolest, milleks on roosa. Tehnilisi andmeid vaadates võib märgata, et uus seade on 0,2 mm paksem eelmisest ning kaalub 10 grammi rohkem. Lisandunud kaal on ilmselt tingitud uuest 7000-seeria alumiiniumist, mis peaks muutma võimatuks telefoni paindumise nii taskus ja ka kätega väänates.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (1 of 15)

Uuendused peituvad põhiliselt telefoni sisemuses.

Esimeseks neist on Touch ID ehk sõrmejäljelugeja iPhone’i kodunupu sees. See oli ka eelmisel mudelil, kuid uuega saab telefoni ekraaniluku eemaldatud enne, kui jõuate isegi ekraanil olevaid teavitusi näha.

Teiseks on telefoni jõudlus parem, sest kasutusel on uus A9 protsessor, pisut uuem graafikakiip ning lisatud on üks gigabait muutmälu.

Kolmandaks on telefonil 3D Touch. Nime poolest üsna keeruline tehnoloogia on varastanud osa telefoni õhukesest kestast ja suuremast akust. 3D Touch on enda olemuselt õhuke ekraani lisaosa, mis saab aru sellest, kui tugevalt ekraanile vajutada. Sellega on võimalik näiteks Instagrami piltide puhul ekraanile nõrgema vajutusega näha pildi väikest eelvaadet ning kui tugevamalt vajutada, siis näeb pilti koos kommentaaridega tavavaates.

Viimaseks uuenduseks on kaamera. Varasemalt on Apple’i nutitelefonidel olnud vaid 8.megapiksline kaamera, kuid uuel on megapiksleid 12. Igapäevases kasutuses pole tegelikult pildi jaoks megapikslid nii olulised, aga tänu lisandunud 4-le megapikslile suudab telefoni kaamera jäädvustada imetlusväärseid 4K resolutsiooniga videoklippe.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (3 of 15)

Kui teha väike peatus kaamerarakenduse juures, siis võib mainida, et rakendus on endiselt väga lihtne ja manuaalseadistusi sealt ei leia. Aegluubis videot teeb see endiselt 240 kaadrit sekundis.

Üheks uuenduseks kaamera tarkvara poolelt on Live Photos rakendus, millega saab näha pilte lühikiese n-ö videona. Selleks salvestatakse automaatselt mõned kaadrid enne ja pärast pildi tegemist. Hiljem pannakse need telefoniekraanil natukeseks liikuma ja elama.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (6 of 15)

Kindlasti tahan tunnustada iPhone’i lisaomadusi, mida enamasti Androidikatel pole. Nende hulgast on suurimaks plussiks Lightning ja helivaigistusnupp. Lightning pesaga käib telefoni laadimine ja arvutiga ühendamine. Erinevalt tavalisele MicroUSB-le saab Lighning kaablit ühendada telefoniga mõlemat pidi. Samamoodi saab teha USB C-tüüpi kaabliga, mida saab kasutada vaid käputäie uusimate mudelitega.

Teiseks plussiks on eraldi välja toodud helinupp. Kui tahta kiirelt Androidil panna telefon hääletuks, siis tuleb vajutada palju kordi helinuppu või kolada menüüdes, aga iPhone’il saab seda teha ühe nupulevajutusega, isegi siis kui telefon on lukus.

Apple’i uusim iPhone on endiselt kulukas, kvaliteetne, äge ja moes, kuid juhul kui Sul on eelmine iPhone 6 juba püksitaskus olemas, siis pole mõtet poodi tormata ja maksta üle 700 euro, sest mingeid kardinaalseid muudatusi telefonis pole. Uut iPhone 6S’i tasub osta tõelistel Apple’i fännidel või nendel, kes tahavad oma olemasoleva vanema iPhone  välja vahetada, sest siis oleks erinevus nende mudelite vahel palju märgatavam.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Arvustus: Samsung Galaxy Tab S2

Eelmine lugu

Tele2 tõstab Eestis mobiilse interneti kiiruse Baltikumi rekordkõrgustesse

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: