TOP 5

TOP 5: Praktilised funktsioonid, mida võiksid kõik Androidi omanikud kasutada

0

See pole saladus, et enamik nutitelefone on valmistatud kas Samsungi, LG, Sony või teiste tootjate poolt ning operatsioonisüsteemiks on Android. Nii nagu on iPhone’il, on ka Androidi nutitelefonidel palju kasulikke nippe ja funktsioone, mida võiks kindlasti kasutada. Täna teemegi tutvust viie parima Androidi funktsiooniga, mida paljud kasutajad ei tea, ent targemad Androidifännid saavad enda lemmikfunktsioonid kommenteerida artikli alla, et ka teised neid teaksid.

Kohandatud menüü ja ikoonid

Nova launcher rakendus androidile

Android operatsioonisüsteemi suurimaks plussiks on vabadus. Androidil pole kuidagi keelatud seadme tarkvara väljanägemise muutmine endale käepäraseks. Need, kes soovivad rohkem funktsioone või uuemat versiooni, ilma ametliku väljalasketa, saavad kasutada erinevad ROM-e, nagu CyanogenMod, mis on tunduvalt võimalusterohkem kui tavapärane, aga selle paigaldamiseks tuleb seadme administraatoriõigused lahti lukustada (rootida), mis kehtestab seadme garantii. Selleks, et lihtsamalt tarkvara väljanägemist muuta, on olemas mitmed äpid, millega saab näiteks rakenduste ikoonid ja menüü ära muuta, modifitseerides selle täpselt selliseks, nagu kõige käepärasem on. Avaekraanil olevate rakenduste muutmiseks soovtiame tasuta allalaaditavat äppi Nova Launcher, millega saab äppide ikoonid muuta selliseks, nagu kõige paremini sobib.

Android Device Manager

android device manager äpp rakendus

See äpp on väga soovituslik kõikidele Android nutiseadme kasutajatele, sest pärast selle äpi paigaldamist saab elada justkui muretult oma nutiseadmega, kuni selle elupäevade lõpuni. Äpp on loodud kadunud või varastatud seadme leidmiseks. Pärast äpi paigaldamist ja seadme kaotamist saab pärast enda Google’i kontoga veebiportaali sisenemist, näha seadme umbkaudset asukohta ning see helisema panna, kui seade on näiteks kodus kaduma läinud. Kui nutifon on varastatud, siis saab jällegi asukohta vaadata, aga saab ka seadet lukustada või kõik selle andmed (fotod, videod, rakendused ja muu) kustutada ühe nupulevajutusega, et kurikaelad sellele ligi ei pääseks.

Smart Lock

smart lock google rakendus äpp android

Smart Lock on niivõrd kasulik funktsioon, kuid enne selle tulekut poleks paljud kasutajad osanud seda isegi mitte oodata. Smart Lock on nagu funktsioonipuu, kus on mitu võimalust. Smart Lock sisaldab nutikad avamisviise telefonile või tahvelarvutile. Kui kõik on seadistatud, siis lukustatakse telefon lahti näiteks kodus, teiste usaldusväärsete seadmetega ühenduses olles, häälega ning käes olles. Võimalusi on üsna mitmeid. Häälega avamine kahjuks Eestis ei toimi ning enda kogemuste järgi see funktsioon samuti ei toimi, kus seadet hoitakse lahtiselt, kuni see asetatakse lauale. Smart Lock’i juures tuleb tähele panna, et see toimib ainult nutiseadmetega, mille operatsioonisüsteemiks on Android 5.0 või uuem.

Äppide paigaldamine üle interneti

rakenduse installimine arvuti kaudu, google play store

Android nutiseadmesse saab uusi rakendusi ja mänge installeerida ka ilma seadme katsumiseta. Logides arvutis sisse veebilehele Play.Google.Com, saab vastavasse seadmesse installeerida kaugelt äppe, mille paigalduseks võib olla telefon kasvõi teisel pool maakera, aga internetiühendus peab olema olemas. Kui sobiv rakendus on veebis olevas Play rakendustepoes üles leitud, tuleb vajutada allalaadimise nupule ning peale soovitud seadme valimist tuleb paar minutit oodata, kuni äpi paigaldamine seadmesse algab. Kellel peaks sellist funktsiooni vaja minema? Näiteks tavalise arvuti fännid saavad arvutiekraanil valmis otsida sobivad äpid, mida telefoni paigaldada, ilma väiksel puuteekraanil toimetamata.

Kontaktinfo telefoni lukustusekraanil

killer-android-features-8owner-100580336-large.idge

Kui mingil põhjusel pole võimalik eelnevalt tutvustatud Android Device Manager äppi paigaldada või pole mobiilse andmesidepaketti, saab kasutada “vanakooli meetodit” seadme tagastamiseks, kui see on kaduma läinud. Android seadmel saab lukustuse menüüvaliku alt seada telefonile avaekraani tekst, kuhu on soovitatav kirjutada näiteks enda e-maili aadress, kuhu saab telefoni leidmisest teatada, et see üles leida.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Samsung esitles uusi Galaxy A-seeria nutitelefone

Eelmine lugu

Kasutajad kritiseerivad Telia uut suhtluskeskkonda Online.ee

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5