TOP 5

Parimad üliõhukesed sülearvutid, mida sel aastal osta

0

Me pole Kuvaris eriti palju sülearvutitest kirjutanud. Parandame selle vea TOP 5 parimate üliõhukeste sülearvutitega, mille võiks 2017. aastal osta küll, kui piisavalt vajadust ja raha on. Eriti soodsad siin loos olevad sülearvutid ei ole, nii et kui soovid näha sarnast lugu ka soodsate sülearvutite kohta, siis võid meile teada anda.

Apple MacBook

MacBook. Foto: Wikimedia Commons

MacBook. Foto: Wikimedia Commons

Apple’i MacBook Air sülearvuti on algusest peale olnud justkui etaloniks teistele, et selline on üks õige kvaliteetne, aga väga õhuke ja hea akukestvusega sülearvuti. 2015. aastal otsustati MacBook Airi mudelid hüljata ning toota arvutit nimega MacBook. Tegemist on arvutiga, mis on sarnane Airiga, kuna ka see on väga õhuke, kvaliteetne ja mugav sülearvuti, kuid MacBookilt eemaldati mälukaardilugeja ning tavamõõdus USB-pesad ja magneetiline laadimispesa. Kõigi nende asemel on nüüd vaid üks USB C pesa, mis vajab tavapäraste seadmete ühendamiseks adapterit. Kui tahta veel laadimise ajal teisi seadmeid kasutada, on olukord veelgi hullem. Ravimiks on vastav adapter, mis muudab USB C-pesa teiseks USB C pesaks (et laadida) ning annab juurde ka tavamõõdus USB pesa ja HDMI.

Apple’i MacBook ei ole siinmainitud mudelitest kõige võimsam ega ka kõige rohkemate pesadega arvuti, aga kui Windowsi operatsioonisüsteem pole meelepärane, siis on MacBook ainus kaasaaegne valik.

Acer Swift 7

Acer Swift 7. Foto: Kuvar

Acer Swift 7. Foto: Kuvar

Aceri Swift 7 sülearvuti on niigi õhukesest MacBookist veelgi õhem ja sel on kaks USB C pesa. MacBookist halvem on: klaviatuur – see on väga väike ja taustavalgustuseta; kõlarid ei ole nii hea kvaliteediga ja asuvad sülearvuti all; arvuti läheb tihti väga kuumaks. Aga kui need miinused välja arvata, on Swift 7 päris kvaliteetne, mugav ja kaua kestev MacBooki laadne sülearvuti. Suurim pluss? – see on MacBookist paarisaja euro võrra soodsam ehk umbes 1200 eurose hinnaga, aga MacBook maksab üle 1400 euro.

ASUS ZenBook

ASUS ZenBook 3. Foto: tootja

ASUS ZenBook 3. Foto: tootja

ASUS ZenBook on MacBookile veelgi sarnasem kui Swift 7, kuna sellel on samuti vaid üks USB C pesa (ja kõrvaklapipesa) ning ei midagi muud. ZenBooki kasuks räägivad suur klaviatuur, sõrmejäljelugeja(!), paremad kõlarid ning mitmed erinevad elegantsed värvivalikud. Kahjuks ZenBook nii vaikne pole kui MacBook ja Swift 7, kuna sellel on ventilaator, aga lihtsamaid toiminguid tehes see käima ei lähe, nii et see on enam-vähem talutav. ASUSe ZenBook 3 mudelite hinnad on 1500 euro ringis.

Dell XPS 15

Dell XPS 15. Foto: tootja

Dell XPS 15. Foto: tootja

Dellil XPS mudelite valik on üsnagi lai, saadaval on nii lahjemaid kui ka võimsamaid tõsisema töö jaoks loodud versioone. Dell on võtnud arvutis kasutavatele materjalidele pisut erineva lähenemise – alumiiniumi asemel kasutakse süsnikkiudu, mis on samuti kvaliteetne ning hingab paremini ehk käed ei hakka kirjutades ja puuteplaati kasutades nii palju higistama. Delli XPSi mudelite ekraanid on ka muljetavaldavad – võimsamatel mudelitel lausa QHD resolutsiooniga ning peaaegu olematu raamiga. Nii äärest-ääreni ekraani tõttu on veebikaamera paigutatud ekraanist allapoole, mis pole väga hea asukoht. Dellil on üks trump veel: arvutil on ka tavaline USB pesa. Delli XPSi mudelite hinnad algavad veidi rohkem kui tuhandest eurost ning lõpevad umbes 2 000 euroga (hinnad sõltuvad konfiguratsioonist).

HP Spectre 13

hp-spectre-13

HP Spectre 13. Foto: tootja

Enne Acer Swift 7 tulekut oli HP Spectre 13 kõige õhem sülearvuti maailmas. Spectre’i disain on omapärane: kõik kolm USB C pesa on paigutatud sülearvuti tahapoole (hingede juurde kõrgendikule) ning hinged ja osa arvuti välimusest on kuldset värvi. Klaviatuur on sellel üks parimatest ja tagantvalgustusega ning ka kõlarid on sellel eespool ja korralikud. Aku on HP mudelil veidi nõrgem kui teistel. HP Spectre’i hind on MacBookist soodsam, umbes sama, mis Acer Swift 7-l.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Acer Swift 7 – peaaegu hea MacBooki alternatiiv

Eelmine lugu

Samsung Gear S3 nutikell tuli Eestis müügile

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5