Eesti Uudised

5G internett tuleb Eestis kasutusele kahe aasta pärast

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eesti on tuntud kui e-riik. Sellepärast plaanitakse Eestis 5G mobiilne interneti võrk avada juba kahe aasta pärast.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir kohtus Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu ITU peasekretäri Houlin Zhaoga, et arutada infotehnoloogiliste lahenduste rolli vaesuse vähendamisel ja telekommunikatsiooni arendamise protsesse. Lisaks tutvustas Oviir Zhaole Eestis kasutatavaid uuenduslikke infotehnoloogia lahendusi.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir kirjeldas Eesti plaani võtta 2017. aasta juulis kasutusele mobiilse interneti 700 MHz sagedus ning rajada 5G võrk, mis suudab teenindada suuremaid andmemahte.

„Eesti on üks neist vähestest riikidest maailmas, mille enamus territooriumist on kaetud 4G LTE võrguga. Riigis on kokku kolm 4G võrgu mobiilside pakkujat. Üle maailma tehakse esimesi 5G võrgu katsetusi ja Eesti uuendusmeelse riigina jälgib hoolega taolisi arenguid,“ sõnas Liisa Oviir.

Samuti rääkis minister, et Eesti on valmis jagama maailmaga oma kogemust e-Riigina ja meie e-Riigi Akadeemia on osalenud rohkem kui 50 riigis erinevates projektides. „Eestis on väga kõrge internetikasutus. Meil on uudne internetipangandus ja e-Riigi teenused, mida kasutavad ka paljud riigi residendid,“ lisas minister Eesti infotehnoloogia lahenduste kirjeldamiseks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: