Connect with us

Uudised

Apple avalikustas suure ekraanga ning suure hinnanumbriga iPad Pro tahvelarvuti

Avaldatud:

Hetkel Ameerika Ühendriikides toimuval Apple’i aasta suurimal presiiüritusel avalikustati äsja uus Apple’i tahvelarvuti nimega iPad Pro, mis on põhimõtteliselt edasiarendatud versioon iPad Air 2-st.

Apple iPad pro

iPad Pro tahvelarvuti nimest on aru saada, et midagi on sellel professionaalsema tahvelarvutiga. Esiteks on sellel tõeliselt professionaalne ekraan. iPad Pro tahvelarvuti ekraani suuruseks on üsnagi suured 12,9 tolli ning pikslite näidik on tahvelarvutil 2,732 x 2,048 pikslit. 13 tolli tahvelarvuti ekraani kohta on väga suur- isegi mõne inimese sülearvuti on väiksem või sama suur.

Suurem ekraan on eriti kasulik mitme rakenduse kasutamiseks üheaegselt, mida saab teha ka iPad Air 2 tahvelarvutiga. Ekraani äärtesse on Apple paigaldanud kõlarid, mis on hindamatu väärtusega, sest kõlarid nutiseadme tagapool ei kõla kõige paremini. Kui iPad Pro kõlarid on ka hea heliga, siis sobib suure ekraani tõttu iPad Pro filmide vaatamiseks kasvõi kogu perega.

Filmide vaatamine iPad Pro tahvelarvutiga

iPad Pro tahvelarvutit hoiab töös SoC süsteemikiip uhiuue ja võimsa A9X protsessoriga. Kahjuks iPad Pro operatiivmälu on professionaalse tahvelarvuti kohta vähe. Operatiivmälu on tahvlil kõigest 2GB.

Apple iPad Pro protsessor

Teiste tehniliste näitajate poolest on iPad Pro tahvelarvuti väga sarnane teistele iPad’idele. Sellel on taga 8-megapiksline kaamera, kodunupu sees on sõrmejäljelugeja, akukestvust lubatakse kuni 10 tundi ning tahvelarvuti on saadaval erinevates värvitoonides.

Apple iPad Pro olulisemad tehnilised näitajad

Kõige soodsam 32GB-se mälumahuga WIFI mudel hakkab maksma ligikaudu 800€ ning kallim 128GB-ne 4G andmesidega mudel hakkab maksma üle tuhande euro.

Apple iPad Pro hinnad

Apple’i nutikas puutepliiats iPad Pro tahvelarvutile

Apple iPad Pro puutepliiats

Koos iPad Pro tahvelarvutiga esitles Apple ka soovituslikku lisatarvikut- puutepliiatsit. Tegu pole tavalise paarieurose puutepliiatsiga, mida saab Hiinast osta, vaid tegu on vähe nutikama puutepliiatsiga sarnaselt näiteks Samsungi Note telefonides olevatele puutepliiatsitele. Puutepliiatsi sees on suur hulk andureid, mis mõõdavad pliitasi asendit ning liikumist.

Nutika puutepliiatsi eest küsib Apple 100 eurot.

Lisaks nutikale puutepliiatsile esitles Apple ka nutikaid kaitskaani Pro tahvelarvutile. Nutiklaviatuur on väga sarnane Microsoft Surface tahvelarvuti klaviatuuriga. Klaviatuur ühendub iPad’iga läbi uue pisikese lisaseadmete ühendusliidese ning selle klahvistik on samasugune “liblika tüüpi” nagu kõige õhemal Apple MacBook’il.

Apple'i puutepliiats ja nutikaaned

 

Uute Apple’i toodete müügiletuleku aeg on hetkel lahtine, aga arvatakse, et see juhtub novembris.

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
1 Comment
  • tere

    ainult 2 GB mälu on küll tõrvatilk meepotis.

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: