Connect with us

Apple

Apple’i iPhone 6S nutitelefonil on rohkem RAM’I võrreldes eelnevaga

Avaldatud:

Igal aastal avalikustab Apple uue iPhone nutitelefoni, aga avalikustamise ajal ja pärast seda ei ole ettevõte nõus avaldama mõningaid andmeid telefoni sisu kohta. RAM mälu (operatiivmälu) on üks nendest. Selleks, et teada saada kui palju operatiivmälu iPhone 6S’il on, tuleb kasutusele võtta mõned tööriistad ja nutitelefon lahti lammutada.

Foto: iFixit

Pärast iFixit’i lammutamist selgus, et nagu arvati juba ammu, kasutab iPhone 6S 2GB operatiivmälu, mis on võrreldes teiste tootjate telefonides oleva operatiivmäluga võrreldes üsna väike number. Vähemalt hea on see, et iPhone 6S kasutab kiiremaid LPDDR4 tüüpi mälumooduleid, iPhone 6-l olid kasutuses LPDDR3 tüüpi mälud.

Foto: iFixit

 

Näiteks 2013. aastal oli Samsung Galaxy S4-l 2GB mälu. Apple on alati protsessori gigahertsides ja ekraani resolutsioonilt olnud konkurentides tagapool, aga nüüd astus Apple vähemalt ühe sammu edasi, et konkurentidele järgi jõuda, kuigi konkurentidel on ka iPhone 6S’il olevast 2GB’ist hulganisti rohkem operatiivmälu.

Foto: iFixit

iPhone 6S’il olev suuremamahuline operatiivmälu on igati ära põhjendatud: nii saab hoida korraga lahti palju erinevaid rakendusi ilma jõudlust kaotamata ja samuti veebilehtisejas vahekaarte vahetades ei pea ootama kuni leht laadib sisu ära, vaid eelmisest vahekaardi vaatamisest on RAM’ile salvestatud veebisait, et teha kõike kiiremini.

 

Allikas: iFixit

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: