Connect with us

Apple

Apple’i uuele 4K ekraaniga iMac’ile ei saa lisada RAM mälu ega SSD seadet

Avaldatud:

Tuntud tehnikavidinate lammutaja iFixit eemaldas uuelt 21,5-tollise 4K ekraaniga iMac lauaarvutilt kõik vähegi eemaldatavad osad, et esiteks näidata üksikasajlikult inimestele, kuidas uut iMac’i lahti võtta parandamiseks ning teiseks selleks, et täpselt näha milliste tootjate komponente uus iMac kasutab ja ühstalsi hinnata arvuti remontimise keerukust.

21-tollise ekraaniga iMac’i lahtilammutamine algab pigem lihtsalt, sest arvuti avamiseks läheb vaja kõigest kahte teravat objekti.

6IoMkdm5xGm4sR3S

Foto: iFixit / CC

iFixit’i sõnul on iMac’i ekraaniks jällegi LG poolt toodetud UHD ekraan ning kasutusel on Texas Instruments’i kiibistik. Võrreldes suurema 5K ekraaniga mudeliga on näiteks ventilaator, kõvaketas ja kõlarid täpselt samasugused.

Kõige rohkem pettumust valmistanud asjaks uuel iMac’il on selle emaplaat. Esiteks on kurb emaplaadi juures SSD/hübriidketta ühenduse puudumine, mis tähendab et iMac’ile ei saa ühendada sisest SSD seadet või hübriidkõvaketast. Teseks ei ole põhimõtteliselt võimalik arvutile lisada või vahetada olemasolevaid RAM mälumooduleid.

kfx4UBTrutVnSBOu

Foto: iFixit / CC

Kuna uuele 4K ekraaniga iMac’ile pole võimalik lisada kõvketast ega RAM mälu, siis oleks mõistlik juba poest osta näiteks kõige võimsam mudel, et saada maksmiaalse mahutavusega kõvaketas ja piisavalt RAM mälu lähiaastateks.

Allikas: iFixit

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: