Connect with us

Uudised

Asus tegi sülearvuti, millel on lauaarvutile mõeldud täissuuruses GTX 980 graafikakaart

Avaldatud:

Lauaarvutite graafikakaardid on juba väga võimsaks läinud. Kui tegelete väga kõrge kvaliteediga mängimisega, siis tuleb kahtlemata palju graafikakaardile raha kulutada. Ainsaks probleemiks ülivõimsate graafikakaartide juures on see, et need on mõeldud suure korpuseruumiga lauaarvutitele. Mis saab siis kui tekib tahtmine väga suure kaadrisagedusega mänge mängida liikvel olles? Asus avalikustas mõned tunnid tagasi uut mänguritele suunatud sülearvutit, mille graafikat jooksutab üks NVIDIA parimatest graafikakaartidest- NVIDIA GeForce GTX 980. Tootja sõul on see esimene täpselt sama kiirusega GTX 980 sülearvutis, sest varasemalt on kallites sülearvutites olnud vaid väiksema jõudluse ja suurusega mini versioonid sellest graafikakaardist.

Asuse sülearvutis olev Nvidia graafikakaart põhineb üsnagi energiasäästlikul Maxwell arhidektuuril, millega peaks saama veidi parema akukestvuse kui vanemate mudelitega. Sülearvutis paiknev GTX 980 jookseb 1.1GHz’isel taktsagedusel koos 2048 CUDA tuumaga ning 4GB’ise GDDR5 videmäluga. Õnneks on GTX 980 üsna palju ülekiirendatav veel suuremaks jõudluseks. Ülekiirendamisel pannakse automaatselt sülearvuti ventilaatorid kiiremini tööle, mis võib osutuda üsna mürarikkaks.  

Asuse sõnul suudab arvuti jooksutada ilma probleemideta maksimaalsel resolutsioonil vähemalt 60 k/s.

Nvidia GTX 980 kaadriagedused arvutimängudes maksimaalsel resolutsioonil

Lisaks on võimalik sülearvutiga kasutada kuni 3 1080p FullHD lisamonitori.

Asuse uus mänguriarvuti on kahtlemata tavainimestele liiga kulukas, aga tõsistele mänguritele sobib hästi, kui näiteks praegune sülearvuti on juba liiga vana.

Allikas: Engadget

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: