Connect with us

Uudised

Asuse uuel nutitelefonil on maailma parim telefonikaamera

Avaldatud:

Asus demonstreeris aasta alguses toimunud CES 2015 tehnikamessil enda veidrat telefoni, millel on suur kaamera. Siis pidasid mõned ajakirjanikud seda naljaks, aga nüüd avalikustas tootja sellest tutvustava video ja Asusel ongi plaanis selline telefon müüki tuua. Väidetavalt teeb telefon paremaid pilte, kui paljude inimeste tavalised kaamerad.

Kaamera koosneb kümnest läätsest

Kaamera koosneb kümnest läätsest

Asus ZenFone Zoom nime kandva telefoni kaamera on väga eriline. Põhiliselt kogu 3.minutilise tootevideo jooksul räägitakse ainult telefoni kaamerast, sest kaamera on väidetavalt telefoni puhul kõige olulisem.

Kaamera katab telefoni tagaosast suure ala, kuid see ei ulatu korpusest välja. Tootja sõnul on tegu kõige õhema nii kaugele suumiva telefoniga. Kaamera optiline suum on 3X, aga digitaalse suumi abiga saab olla maksimaalne suumiulatus kuni 12x. Kaameral on kiire laserfookus (fokusseerimine võtab vaid 0,003 sekundit), sellel on kaks LED-välku, kasutusel on optiline stabilisaator ning korpusel on ka füüsilised kaameranupud.

Kaameraga on võimalik teha selliseid pilte:

Kui telefoni enda sisust teha põgusalt juttu, siis telefoni ekraan on 5,5-tolline, kasutusel on 65-bitine Intel Atom Quad-Core protsessor, seadmel on 4 GB muutmälu ning sõltuvalt mudelist on sisemälu kas 64 või 128 GB. Mälumahu suurendamiseks on olemas ka Micro SD mälukaardipesa.

18023

ZenFone Zoom nutitelefoni said ajakirjanikud uurida juba aasta tagasi, kuid alles nüüd tehti toode ametlikult avalikuks. Sellest hoolimata ei ole telefoni hinna kohta hetkel veel infot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: