Connect with us

Uudised

Bigbank: mobiilioperaatorid hakkavad konkureerima

Avaldatud:

Eesti kapitalil põhineva ja üheksas Euroopa riigis tegutseva Bigbanki juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul on finantsmaailmas tormilised ajad, kus pankadega hakkavad konkureerima ka mobiilsideoperaatorid. Lisaks tekib iga päevaga juurde ka alternatiivseid finantsteenuste pakkujaid, kelle peamised eesmärgid on olla mobiilne, mugav ja kiire.

„Tulevikus ei ole enam suurt vahet mobiilsideoperaatoritel ja pankadel, sest igapäevane arveldamine poes, kohvikus või tanklas kolib telefoni,“ sõnas Kaido Saar. „Vahe on ainult selles, kelle äppi selleks kasutatakse. Konkurents pankade ja mobiilioperaatorite vahel tekib seetõttu, et infotehnoloogia on arenenud nii kaugele ning nutikate lahenduste juurutamine on muutunud palju soodsamaks.“

„Tele2 tulek mobiilimaksete turule näitab trendi – nad võimaldavad seda oma 20 000 kliendile, mis on oluline argument kaupmeeste jaoks, kes pole veel Worapay mobiilimaksete platvormiga liitunud,“ lausus Kaido Saar. „Lisaks eile ühe idufirma poolt lansseeritud mobiilsele rahakotile lisandub sellel aastal kindlasti veel ettevõtteid antud turule, mis aitab kaasa ka meie mobiilse krediitkaardi arengule.“

„Digimaksete võimaldamist peaksid enim kaaluma just väikesed ja keskmised ettevõtted, sest see aitab neil suurendada rahavoogu ning delikaatseid kliendiandmeid efektiivsemalt käidelda,“ rääkis Kaido Saar. „Maksete töötlemise ettevõte Worldpay ennustab 2019. aastaks, et digimaksete või e-rahakottide kaudu sooritatakse globaalselt siis makseid juba 647 miljardi dollari ulatuses, mis ületab traditsiooniliste krediitkaartide tehinguid hinnanguliselt 70 miljardiga, deebetkaartide tehingute suurust hinnatakse seejuures 412 miljardi dollari peale.“

Kaido Saare sõnul on turismisektor veel ainukene, kes plastikust krediitkaarti armastab, sest hotelli broneerimiseks ja lennukipileti ostmiseks on traditsiooniline krediitkaart endiselt vajalik, kuid sarnaselt kaubandusele peavad nemadki uuele reaalsusele peagi otsa vaatama ning moodsamaid makseviise klientidele pakkuma. „Viie aasta pärast pole arenenud riikides plastikust krediitkaarti enam vaja. Nii nagu kadus Schengeni alal passi kaasas kandmise nõue, kaob ka vajadus plastikust kaartide järele – mobiiltelefon koos ID-kaardiga tasku ja Euroopasse,“ lisas Kaido Saar.

„Ameerika tänavatel liiguvad edukalt ringi Google’i isesõitvad autod, Suurbritannias ja mujal Euroopas saavad Tesla omanikud vajadusel sisse lülitada autopiloodi ja ise sõitu nautida – paistab, et tulevik on juba käes, kuid finantsmaailmas veel päris mitte,“ rääkis Kaido Saar. „Sinna jõuab innovatsioon viitega, sest aparaat on suur ja aeglane. Kuigi sularaha on tänapäeval vaja aina vähem, siis mina tahaks näiteks pangaautomaadist raha välja võtta ilma plastikkaardita – miks ma ei peaks saama seda teha näiteks mobiil-ID abil?“

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: