Connect with us

Uudised

Bigbank: mobiilioperaatorid hakkavad konkureerima

Avaldatud:

Eesti kapitalil põhineva ja üheksas Euroopa riigis tegutseva Bigbanki juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul on finantsmaailmas tormilised ajad, kus pankadega hakkavad konkureerima ka mobiilsideoperaatorid. Lisaks tekib iga päevaga juurde ka alternatiivseid finantsteenuste pakkujaid, kelle peamised eesmärgid on olla mobiilne, mugav ja kiire.

„Tulevikus ei ole enam suurt vahet mobiilsideoperaatoritel ja pankadel, sest igapäevane arveldamine poes, kohvikus või tanklas kolib telefoni,“ sõnas Kaido Saar. „Vahe on ainult selles, kelle äppi selleks kasutatakse. Konkurents pankade ja mobiilioperaatorite vahel tekib seetõttu, et infotehnoloogia on arenenud nii kaugele ning nutikate lahenduste juurutamine on muutunud palju soodsamaks.“

„Tele2 tulek mobiilimaksete turule näitab trendi – nad võimaldavad seda oma 20 000 kliendile, mis on oluline argument kaupmeeste jaoks, kes pole veel Worapay mobiilimaksete platvormiga liitunud,“ lausus Kaido Saar. „Lisaks eile ühe idufirma poolt lansseeritud mobiilsele rahakotile lisandub sellel aastal kindlasti veel ettevõtteid antud turule, mis aitab kaasa ka meie mobiilse krediitkaardi arengule.“

„Digimaksete võimaldamist peaksid enim kaaluma just väikesed ja keskmised ettevõtted, sest see aitab neil suurendada rahavoogu ning delikaatseid kliendiandmeid efektiivsemalt käidelda,“ rääkis Kaido Saar. „Maksete töötlemise ettevõte Worldpay ennustab 2019. aastaks, et digimaksete või e-rahakottide kaudu sooritatakse globaalselt siis makseid juba 647 miljardi dollari ulatuses, mis ületab traditsiooniliste krediitkaartide tehinguid hinnanguliselt 70 miljardiga, deebetkaartide tehingute suurust hinnatakse seejuures 412 miljardi dollari peale.“

Kaido Saare sõnul on turismisektor veel ainukene, kes plastikust krediitkaarti armastab, sest hotelli broneerimiseks ja lennukipileti ostmiseks on traditsiooniline krediitkaart endiselt vajalik, kuid sarnaselt kaubandusele peavad nemadki uuele reaalsusele peagi otsa vaatama ning moodsamaid makseviise klientidele pakkuma. „Viie aasta pärast pole arenenud riikides plastikust krediitkaarti enam vaja. Nii nagu kadus Schengeni alal passi kaasas kandmise nõue, kaob ka vajadus plastikust kaartide järele – mobiiltelefon koos ID-kaardiga tasku ja Euroopasse,“ lisas Kaido Saar.

„Ameerika tänavatel liiguvad edukalt ringi Google’i isesõitvad autod, Suurbritannias ja mujal Euroopas saavad Tesla omanikud vajadusel sisse lülitada autopiloodi ja ise sõitu nautida – paistab, et tulevik on juba käes, kuid finantsmaailmas veel päris mitte,“ rääkis Kaido Saar. „Sinna jõuab innovatsioon viitega, sest aparaat on suur ja aeglane. Kuigi sularaha on tänapäeval vaja aina vähem, siis mina tahaks näiteks pangaautomaadist raha välja võtta ilma plastikkaardita – miks ma ei peaks saama seda teha näiteks mobiil-ID abil?“

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: