Connect with us

Uudised

Buddy- tänapäevane koera kaelarihm

Avaldatud:

Maailma populaarseimalt ühisrahastussaidilt Kickstarter võib leida jällegi ühe kasuliku ja väga nutika uue vidina. Seekord otsib toetust Austraalia ettevõte squeaker, kes soovib masstöötlusesse lasta oma uue nutika kaelarihma koertele- Buddy.

Tootmise alustamiseks vajab idufirma 385,000 dollarit ehk ligikaudu 346,000 eurot. Uudise kirjutamise hetkeks on projekti toetatud 83,420 austraalia dollari ehk 55,224 euroga. Buddy kaelarihma masstootmist saab Kickstarteris toetada kuni 2. septembrini.

Buddy on LED valgustusega koera kaelarihm,  millel on sisseehitatud GPS’i ning bluetooth’i tugi. Buddy kaelarihmaga saab jälgida oma lemmiku päevast aktiivsust ning soovi korral näha oma lemmiku asukohta.

Buddy tegemisel on silmas peetud neid koeraomanikke, kes jõuavad alles õhtul töölt koju ning soovivad teada, kas nende lemmik on päeva jooksul piisavalt ringi jooksnud ning kus on ta käinud. Kui koerale kinnitada Buddy, siis ei ole teisi kaelarihmasid vajagi, sest Buddy’l on ka jalutusrihma jaoks tugev kinnituskoht olemas.

Buddy kaelarihma sees on väga palju tehnoloogiat. Võimsamatel mudelitel oleva GPS toega saab näha reaalajas lemmiku asukohta ning seada kaardile virtuaalne “aed”. Kui koer virtuaalsest aiast väljub, siis tuleb omaniku telefonile koheselt teavitus. Kaelarihma juhtimine käib läbi nutitelefoni rakenduse (nutitelefon ühendatakse kaelarihmaga läbi bluetooth’i tehnoloogia). Rakeduses on kokku 11 erinevat võimalust. Riistavra poolelt on kallimal Buudy rihmal sammuti kokku 11 erinevat andurit ning LED tulukesed. LED tulukesed saab panna vilkuma erinevaid värve.

buddy LED tulukesedLisaks Buddy OLED ekraanile, vvekindlusele, 14. päevasele akukestvusele ning temeratuuri- ja valgusanduritele on võimalik Buddy ühendada oma kodus olevate nutikodu seadmetega. Näiteks kui teil on kodus nutikas koera sisenemisuks tavalise ukse sees, siis saab selle seadistada nii, et koera lähenemisel tehakse uks lukust lahti või koera tuppa saabumisel vaadatakse toa temperatuur üle, et lemmikul oleks toas hea olla.

Lisaks Buddy tehnikast kubisevale sisule on see väljas ülimalt tugev ning vastupidav arvestades ka kõige mänguhimulisemate koertega.

Väike GIF Buddy konstruktsioonist

buddy rihma konstruktsioonBuddy’t on võimalik hetkel kohe osta nende Kickstarteri lehelt umbes 170. euroga (kõige soodsaim versioon). Kõige võimsam Buddy (GPS’iga) maksab nende Kickstarteri lehel umbes 290€. Kui Buddy kogub kogu vajaliku summa raha rihma masstootmiseks, siis peaks ta tavamüüki jõudma 2016. aasta sügiseks. Buddy kallal töötamist alustati 2014. aasta alguses.

 

Buddy- nutikas koera kaelarihm

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: