Connect with us

Apple

Canon tegi maailma suurima megapiksliarvuga sensori

Avaldatud:

Canon kuulutas välja prototüüpversiooni oma uhiuuest tavakasutajate kaameratsse mõeldud 250- megapikslisest pildisensorist. Kaameratootja ise ütleb, et uus APS-H CMOS sensor lubab fotograafil pildistada 16. kilomeetri kaugusel olevat lennukit nii, et see katab kogu kaadri ära. Sammuti lubatakse, et uus sensor on võrdlemisi kiire. Sellise sensori jaoks ei ole probleemiks pildistada maksimaalse resolutsiooni pealt üli- üliteravaid pilte umbes 5 k/s sarivõtte puhul.

Üllataval kombel liigitab Canon enda uue sensori “turvavarustuse” kategooriasse.

Maksimaalseks pildisuuruseks sellel sensoril on ülissured 19,580 x 12,600 pikslit ehk täpselt 246,7 megapikslit, aga paistab, et Canonile meeldib arvude ümardamine. APS-H sensori füüsiliseks suuruseks on 29.2mm x 20.2 mm. Kõige põnevamaks näitajaks Canoni uue pildisensori juures on selle suurus. Seda on raske uskuda, aga APS- H sensor on vaid hästi natukene suurem kui APS-C poolkaadersensoid, mida kasutatakse tavakasutajate peegelkaameras. APS- H sesnor on üsna palju väiksem kui täiskaadersensor, mis paikeb üldiselt professionaalidele mõeldud peegelkaamerate ja hübriidkaamerate sees.

Video poolelt tasuks minimist video suurused. Canoni sõnul suudab uus 250- megapiksline sensor teha 125 korda suurema resolutsiooniga videot kui FullHD (1920x1080p) ning 30 korda suuremat videot kui UHD (3840x2160p).                                                                                                                                             Meeles tuleb pidada seda, et sensor üksinda ei tee pilti. Ku hästi läheb, siis loodetavasti on paari aasta pärast saadaval ka mõni kaamera sellesama sensoriga.

Kellel praegusle ajal nii võimast sensorit vaja läheb, on suure küsimärgi all.

 

 

 

 

Allikas: Canon

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: