Connect with us

Uudised

Dell lihtsustab uute VMware lahenduste abil virtualiseerimist, VDI-d ja tööd Pilves

Avaldatud:

Dell teatas VMworldil uuendustest, mis ulatuvad andmekeskustest süsteemideni ja seadmehaldusest Thin-client’e puudutavate lõpplahendusteni. Dell on loonud täiendused, et pakkuda lahenduste sageli esinevatele probleemidele ning loomaks lihtsamat ligipääsu virtualiseeritud keskkonda ja pilve.

Dell aitab VMware kliente teel hübriidpilve

Värsked Delli uuringud näitavad, et hübriidpilv – võime kasutada ja hallata rakendusi avaliku-, era- ja hallatavate pilvelahenduste kaudu – on ettevõtete tulevik. Kuna firmad on kolimas oma andmeid üle pilve, siis Dell ja VMware teevad koostööd eelkõige selle lihtsustamiseks ja kiirendamiseks.

Delli uus Active System Manager (ASM) 8.1.1 ühildub VMware vRealize Suite pilvehaldusplatvormiga, võimaldades Dell ASM klientidel sujuvalt integreerida füüsilisi ja virtuaalseid keskkondi ja dünaamilisi pilveteenuste lõpplahendusi tarkvaraliselt. Delli ASM pakub pluginaid vRealize Orchestrator ja vRealize Automationi jaoks, mis võimaldavad:

 • Ärianalüütikul või IT arhitektil integreerida üliefektiivseid ASM malle ja automatiseerimismeetodeid vRealize Orchestrator töövoolu, et säästa aega ning tõsta operatiivsust ja järjepidevust olemasolevates äriprotsessides nagu päringud, kinnitused, abi ja iseteenindus.
 • Toetada eelnevalt kokkupandud ja parimat rakenduvust kasutavat infrastruktuuri ja töökoormuse malle, mis on kujundatud administraatorite poolt ASM-is ja mida on kliendipoolsel päringul vRealize Automation teenusekataloogist võimalik mõne klikiga rakendada.

ASM integreerituse arendamisel VMware vCenteri abil pakub vRealize Suite Delli ja VMware poolset lõpplahendust privaatsete ja hübriidpilvede käivitamiseks ja haldamiseks.  ASMil põhineb ka Vmworld’il eeltutvustatud Delli hübriidpilve platvormi referentsarhitektuur. Uut referentsarhitektuuri arendatakse klientidele skaleeritava ja kergelt ligipääsetava VMware privaat- või hübriidpilvelahenduse väljatöötamise kiirendamiseks ja rakendamiseks.

VMware tutvustas ka EVO SDDC’d, mis töötati välja, et lihtsustada tarkvaraga määratletud skaleeritud andmekeskuste ehitust ja rakendamist. Antud programmi, endise koodnimega EVO:RACK, eeltutvustati möödunud aastal. Dell oli tihedalt seotud nii selle arenduse kui ka varase beta-testimisega. EVO SDDC põhised Delli lahendused peaksid sarnaselt Vmware’i toodetega olema saadaval 2016. aasta esimesel poolel.

Delli insenerlahendused VMware EVO:RAIL uuenduste tarvis

Dell jätkab traditsiooni toob uuendused oma VMware EVO:RAIL tarvis mõeldud erilahendustele nagu Horizon ja Infrastructure Edition. Värskendused pakuvad täiustatud tihedust, funktsionaalsust ja lisakonfiguratsioone, et pakkuda rohkem võimalusi oma infrastruktuuri skaleerimiseks. Põhinedes nüüd PowerEdge C6320 serveril, mis on osa Delli 13. põlvkonna PowerEdge serverite tooteportfellist, on Dell võimeline pakkuma klientidele tiheduse 60%-80% tõusu alates 250 kuni 440 virtuaalse töökoha ja rakenduste kasutajale, vähendades samal ajal käivituskulusid iga rakenduse töökoha suhtes 400 USD pealt 210 USD-ni.

Steve Lalla, Delli asepresident „Dell jätkab lahenduste pakkumisega, mis muudavad VDI lihtsalt planeeritavaks, paigaldatavaks ja käivitatavaks, alates meie VDI lõpplahendustest nagu VMware EVO:RAIL Horizon Edition jaoks mõeldud Dell Engineered Solutions, lõpetades meie meie Wyse Thin klientidele mõeldud ThinOS 8.1 operatsioonisüsteemi ja pilvehalduslahendustega nagu Cloud Client Manager. Meie tugev koostöö VMware’ga võimaldab meil meie klientidele pakkuda VMware Horizon keskkonnas neid mitmekülgseid lahendusi.”

Delli lahendused VMware EVO:RAIL  pakuvad klientidele skaleeritavust virtuaalses infrastruktuuris või virtuaalsetel töölaudadel ja rakendustes. Selliste lahendustega on klientidel võimalik vajadusel kergelt skaleerida jõudlust ja ülekandekiirust koos ühte klastrisse kombineeritavate lisarakendustega.

Wyse ThinOS 8.1 ja Cloud Client Manager Release 8: Wyse Thin Clientide parem turvalisus, ühenduvus, jõudlus ja hallatavus

Dell avalikustas oma uusima versiooni Wyse ThinOS operatsioonisüsteemist, ThinOS 8.1, mis on viirustele immuunne Thin-client arvutite operatsioonisüsteem, pakkudes uusimaid suure jõudlusega töölaua ja rakenduste virtualiseerimisprotokolle, mille hulgas on ka VMware Horizon. Wyse ThinOS on ideaalne asutustele, kes soovivad kaitsta andmeid ja IP-aadresse võimalikult lühikeste seisakutega.

Funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Laiendatud turvafunktsioonid: Tarkvara pakub täielikku kaitset viiruste ja pahavara eest ning sisaldab täiustatud 802.1x juhtmega ja juhtmevaba autentimist alates kõikidest EAP ühenduse tüüpidest, lõpetades jõulise LAN-põhise autentimisega.
 • Parim ühenduvus: ThinOS 8.1 pakub laiendatud perifeerset tuge, sealhulgas USB 3.0 ja levinumate klaviatuuride, hiiirte, veebikaamerate, peakomplektide, printerite ja monitoride tuge.  Eelmise versiooniga võrreldes pakub see VPN ühenduvust ja ka kiiremat WAN ühenduvust.
 • Tervishoiu parandatud tugi: ThinOS 8.1 toetab Caradigm ühekordset sisselogimist, mis võimaldab näiteks arstidel end kiirelt ja turvaliselt kiipkaardi abil tuvastada ükskõik millisel klientarvutil.
 • Kergelt hallatav: Uusim versioon muudab Wyse Thin klientarvutite haldamise lihtsaks kas kohapeal „käed eemale“ failiserveriga koos Dell Wyse Device Manager haldajaga või pilvepõhiselt Wyse Cloud kliendihalduri abil. Pakkudes laieimat töölaua ja rakenduste virtualiseerimisprotokollide tuge, annab ThinOS 8.1 klientidele valida, kuidas nad Wyse Thin klientarvuteid oma VDI keskkonda integreerivad ja pakub ühtlasi võrreldes eelmise põlvkonnaga täiustatud haldusvõimekust.

Dell avalikustas ka viimase versiooni oma Wyse Cloud Client Manager tarkvarast – CCM release 8. Tegemist on pilvepõhise juhtimisplatvormiga, mis haldab ühest konsoolist Thin-Client arvuteid, mobiilseadmeid ja Enterprise Mobility Manager (EMM) töölaudu. Sellega viib Dell pilvepõhise Thin-client arvutite halduse uuele tasemele,  laiendades CCM kättesaadavust Windows Embedded Standard (WES), SUSE Linux ja lisaks Wyse ThinOS põhinevatele Thin-client arvutitele. Koos oma Wyse Device Manager (WDM) platvormiga, mis pakub tsentraliseeritud Wyse Thin, Zero ja PCoIP Zero klientide juhtimist, on Dell Thin-client arvutitele ainuke ühel pilvel põhineval integreeritud pilve ja mobiilsete seadmete juhtimisvõimaluste pakkuja.

Steve Lalla, Delli asepresidendi sõnul võimaldab tugev koostöö Vmware’ga pakkuda mitmekülgeseid lahendusi. „Dell jätkab lahenduste pakkumisega, mis muudavad VDI lihtsalt planeeritavaks, paigaldatavaks ja käivitatavaks. Alates meie VDI lõpplahendustest nagu VMware EVO:RAIL Horizon Edition jaoks mõeldud Dell Engineered Solutions, lõpetades meie meie Wyse Thin klientidele mõeldud ThinOS 8.1 operatsioonisüsteemi ja pilvehalduslahendustega nagu Cloud Client Manager,” lisas Lalla.

CCM 8 funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Parem kontroll: Granular Role Based Access Control (RBAC) tutvustab grupiadministraatori taset. Globaalne administraator võib delegeerida rühma tasemel administreerimise grupi juhile, et tagada efektiivsem kliendihaldus.
 • Efektiivsed kohapõhised uuendused: Kiiremad ja efektiivsemad uuendused säästavad aega ja raha, kuna vähendadevad WAN liiklust  vastavalt võrgu koormusele
 • Sügavam platvormi integratsioon : CCM 8 tarkvaraga kaasneb Wyse Device Agent – ühtne agent kõikide Thin-client arvutite halduslahenduste toetamiseks, sealhulgas ka Wyse Device Manager (WDM), Wyse Client Manager (wcm), Cloud Client Manager (CCM) ja järgmise põlvkonna lahendustele.

Rohkem teavet antud lahenduste kohta leiate leheküljel www.Dell.com/VMware .

Kättesaadavus

 • ASM 8.1.1 on saadaval juba praegu.
 • Dell Hybrid Cloud Platform Reference Architecture esitlus koos VMware vRealize’ga toimub VMworld’il. Referentsarhitektuur on saadaval 2015. aasta lõpus.
 • Wyse ThinOS 8.1 ja Cloud Client Manageri versioon 8 on nüüd saadaval Wyse Thin klientidele juba praegu.

Allikas: Dell pressiteade

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: