Connect with us

Uudised

DJI avalikustas uue tavakasutajatele loodud drooni Phantom 4

Avaldatud:

Maailma kuulsaim droonitootja DJI tõi hetk tagasi lagedale uue tavalkasutajatele loodud Phantom 4 drooni, mis on välimuselt sarnane eelnevate Phantom 3 mudelitega, aga sisult on uus.

Põhirõhk on uuel mudelil pandud autonoomsele lendamisele. Tänu lisandunud kahele sensorile on droonil võimalik iseseisvalt mööduda teele jäävatest objektidest, mis võivad ette jääda, kui kasutada iselendamise režiimi, millega suudab droon iseseisvalt jälitada liikuvat objekti. Nii on võimalik ise kasvõi paadiga sõita ja lasta droonil ennast jälitada, kuigi juhtpult pole käes ja on eemal.

Uus droon sobib veelgi paremini kiirelt liikuvate objektide jälitamiseks, kuna lennuraadius on koguni 5 kilomeetrit.

Uuendatud on ka lennumasina kaamerat, mis tektiab vähem kromaatilist aberratsiooni ja suudab jäädvustada kuni 30 k/s videoid UHD resolutsioonil ning tavalisel Full HD resolutsioonil saab kaadrisageduse seada 120 k/s-le, millega saab hästi tabada ekrstreemspordi kiiremaid ja põnevamaid hetki.

Uuenenud on ka aku, millega saab lennuaega kuni 28 minutit. Eelmise Phantom 3 Professional drooniga olen mina saanud lennuaega vaid 10-15 minutit.

Mulle kui suurele pakendifännile hakkas uue mehitamata õhusõiduki puhul silma ka uus ostupakend, mis meenutab rohkem korraliku droonikohvrit, millega saab mugavalt uut drooni, lisapropellereid, akut, laadijat ja juhtpulti kaasas kanda. Eelmine mudel saabus sangaga pappkarbis, mille kiire lagunemise tõttu polnud drooni sellega kuigi hea kaasas kanda.

DJI Phantom 4 drooni soovituslikuks jaemüügihinnaks on 1599 eurot, mis annab lootust, et eelmiste Phantom 3-seeria droonide hinnad seeläbi langevad.

Müügile saabub Phantom 4 ametlike edasimüüjate (Eestis on nedeks Prokaamera, Droon.eeja Photopoint) juures aprillis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: