Connect with us

Uudised

DJI avalikustas uue tavakasutajatele loodud drooni Phantom 4

Avaldatud:

Maailma kuulsaim droonitootja DJI tõi hetk tagasi lagedale uue tavalkasutajatele loodud Phantom 4 drooni, mis on välimuselt sarnane eelnevate Phantom 3 mudelitega, aga sisult on uus.

Põhirõhk on uuel mudelil pandud autonoomsele lendamisele. Tänu lisandunud kahele sensorile on droonil võimalik iseseisvalt mööduda teele jäävatest objektidest, mis võivad ette jääda, kui kasutada iselendamise režiimi, millega suudab droon iseseisvalt jälitada liikuvat objekti. Nii on võimalik ise kasvõi paadiga sõita ja lasta droonil ennast jälitada, kuigi juhtpult pole käes ja on eemal.

Uus droon sobib veelgi paremini kiirelt liikuvate objektide jälitamiseks, kuna lennuraadius on koguni 5 kilomeetrit.

Uuendatud on ka lennumasina kaamerat, mis tektiab vähem kromaatilist aberratsiooni ja suudab jäädvustada kuni 30 k/s videoid UHD resolutsioonil ning tavalisel Full HD resolutsioonil saab kaadrisageduse seada 120 k/s-le, millega saab hästi tabada ekrstreemspordi kiiremaid ja põnevamaid hetki.

Uuenenud on ka aku, millega saab lennuaega kuni 28 minutit. Eelmise Phantom 3 Professional drooniga olen mina saanud lennuaega vaid 10-15 minutit.

Mulle kui suurele pakendifännile hakkas uue mehitamata õhusõiduki puhul silma ka uus ostupakend, mis meenutab rohkem korraliku droonikohvrit, millega saab mugavalt uut drooni, lisapropellereid, akut, laadijat ja juhtpulti kaasas kanda. Eelmine mudel saabus sangaga pappkarbis, mille kiire lagunemise tõttu polnud drooni sellega kuigi hea kaasas kanda.

DJI Phantom 4 drooni soovituslikuks jaemüügihinnaks on 1599 eurot, mis annab lootust, et eelmiste Phantom 3-seeria droonide hinnad seeläbi langevad.

Müügile saabub Phantom 4 ametlike edasimüüjate (Eestis on nedeks Prokaamera, Droon.eeja Photopoint) juures aprillis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: