Foto: Maurizio Pesce / CC
Eesti Uudised

Eesti idufirma hakkab muuseumitele virtuaalreaalsust pakkuma

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eesti idufirma sõlmis lepingu üle-euroopalise kultuuripärandi platvormi Europeanaga ning asus välja töötama virtuaalreaalsuse tehnoloogial põhinevat prototüüpi koostöös kahe Eesti muuseumiga.

Prototüübi VR Quiz loojad on virtuaalmängude maailmas plahvatuslikku populaarsust koguva tehnoloogia pannud muuseumikülastajate teenistusse. Seeläbi saavad külastajad virtuaalmaailmas kogeda näituse teemaga seotud atmosfääri ning mängida mälumängu, testides oma teadmisi või õppides midagi uut. Mängus eksponeeritakse digiteeritud kultuuripärandit Europeana vahendusel või muuseumi enda kogudest.

Esimese omalaadse valmislahendusega plaanitakse välja tulla järgmise aasta alguses. Prototüüpi saavad kõik soovijad proovida sel aastal Eesti Ajaloomuuseumis ning Eesti Rahva Muuseumis.

VR Quizi edasiarendamiseks ja turuletoomiseks loodud ettevõtte Virtual Heritage ambitsioon on pakkuda seda lahendust muuseumitele kõikjal maailmas ning pikemas perspektiivis jõuda ka online kasutajateni.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: