Eesti Uudised

Eesti on enim mobiilset internetti tarbivate Euroopa riikide arvestuses 5. kohal

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Euroopa värske digitaalarengu aruanne näitab, et Eestis on mobiilse interneti – 3G ja 4G – kasutamise tase üks kõrgemaid Euroopa Liidus, hõlmates ligikaudu 86% elanikkonnast.

Euroopa digitaalarengu 2016 aruande kohaselt näitab nii kõrge kasutuse tase internetiühenduse jaoks kasutatava mobiiltehnoloogia laialdast levikut.
„Tulemus on igati loogiline, sest teadaolevalt oli Eesti maailmas kolmas riik, kus kogu maa sai 4G Internetiga kaetud. Lisaks näitavad uuringud, et Eesti on EL-is üks soodsaimaid mobiilse interneti teenushindadelt,“ sõnas Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Seega on Eesti mobiilsideoperaatorid loonud tarbijale väga head tingimused mobiilse interneti kasutamiseks ning seda nii katvuselt kui ka teenuste hindadelt.“

Hiiepuu sõnul annab mobiilse interneti tarbimise kasvule tugevalt hoogu juurde ka Eesti elanike motiveeritus kasutada uusi ja innovaatilisi tooteid ja teenuseid.

„Teame ju uuringute põhjal, et eestlane ei piirdu vabal ühe ekraani kasutamisega, vaid tarbib korraga vähemalt kahte ekraani, näiteks nutitelefoni ja arvutit või tahvelarvutit ja telerit,“ märkis Andrus Hiiepuu. „Kaasaegsed 3G ja 4G tehnoloogiad võimaldab tarbijal veelgi mugavamalt kasutada kõiki uudseid tehnoloogiaid ja multimeediateenuseid,“ lisas Hiiepuu.

Digitaalarengu aruanne näitas lisaks veel seda, et Eesti on avalike digiteenuste pakkumise ja kasutamise poolest esirinnas ning eestlased on oskuslikud digitehnoloogia kasutajad ja kasutavad agaralt erinevaid interneti pakutavaid võimalusi.

Aruande alusel on Eesti internetikasutuse valdkonnas kõigi ELi liikmesriikide hulgas 5. kohal ning kuigi eestlaste muusika- ja videosisu ning mängude tarbimine on ELi keskmisega võrreldaval tasemel, on märgatavalt suurenenud internetikaubandus. Aruande järgi sooritab 22% eestlastest piiriüleseid oste, mis on Euroopa keskmisest kõrgem.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: