Connect with us

Apple

Eestlaste armastatuim telefon on Apple iPhone 5s

Avaldatud:

Kõige levinum mobiiltelefon eestlase taskus on üllatuslikult iPhone 5s, selgus 370 000 Eestis kasutuses oleva telefoni analüüsist.

„iPhone 5s mudelit kasutab meie võrgus rohkem kui 7500 inimest ja populaarsuselt kolmandale kohale jõudnud iPhone 6 on kasutusel 5800 inimese käes, seega oleme kindlal teel õunariigiks saamise suunas,“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

Seema sõnul on juba 2013. aastal turule tulnud iPhone 5s ka rahvusvaheliste uuringute kohaselt Apple’i telefonide seast teine kõige populaarsem mudel, millest levinum on maailmas siiski juba iPhone 6. Ka näiteks populaarse pildikeskkonna Flickr statistika näitab, et iPhone 6 ja 5s kaamerad on kõige levinuimad piltide ülesvõtmise seadmed.

Tele2 võrgus kasutusel oleva 50 populaarseima telefonimudeli edetabelisse kuulub suisa kuus iPhone’i mudelit. Näiteks samuti rahva seas ülipopulaarsed vanemad mudelid iPhone 5 ja 4s jõudsid edetabelis 13. ja 14. kohale.

„Põhjusi, miks eestlased pole iPhone 5 või 5s-i vahetanud välja uuemate mudelite vastu, võib otsida nii iPhone’i heast vastupidavusest kui ka asjaolust, et suur hulk inimesi peavad endiselt väiksemat ekraani praktilisemaks,“ pakkus Seema ja lisas, et nutitelefonide töökindluse tõusu ja uute mudelite hinna kasvamisega muutub ka seadmete väljavahetamise tsükkel aegamisi pikemaks. „Seni vahetati telefon keskmiselt välja kahe aasta jooksul, nüüd venitatakse uuele mudelile üleminekuga juba veidi kauem.“

Kõige enam ehk tervelt 22 erineva mudeliga on 50 Eestis enimkasutatud telefoni edetabelis esindatud Samsung. Seejuures kasutab populaarsemaid mudeleid Samsung Galaxy Grand Prime VE ja Samsung Galaxy J5 vastavalt 3900 ja 3700 inimest.

2G ehk nuputelefonide kategoorias on eestlaste südame vaieldamatult võitnud Nokia 108 Dual, mille võib leida 6900 Tele2 kliendi taskust. „Kokku leidub poolesaja enimkasutatud mudeli seas kümme Nokia mudelit, millest peaaegu kõik on 2G telefonid,“ kommenteeris Seema ja viitas nuputelefonide kõrgele kasutatavusele just eakate klientide seas.

Kokku leidub populaarseimate telefonide esiviiekümne seas ka neli Huawei, kolm Sony ja kaks LG mudelit.

Top 10 populaarseimat telefonimudelit Tele2 võrgus:

1.      Apple iPhone 5S 7512
2.      Nokia 108 Dual 6905
3.      Apple iPhone 6 5725
4.      Huawei P8 Lite 5162
5.      Apple iPhone 6S 4719
6.      LG Leon 4G 4555
7.      Samsung Galaxy Grand Prime VE 3894
8.      Samsung Galaxy J5 3709
9.      Nokia 2060 3437
10.  Samsung E2530 3422

 

Statistika tegemisel analüüsiti 370 000 aktiivse lepingulise Tele2 kõnekliendi kasutuses olevat mobiiltelefoni.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: