Google Uudised

Enamik Android nutitelefonid on haavatavad tänu aegunud tarkvarale

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Google’i poolt rahastatud ja Cambridge’i ülikooli poolt teostatud uuringu käigus selgus, et koguni 87 protsesnti kogu Android operatsioonisüsteemi kandavtest seadmetest on ebaturvalised tänu teatud turvaaukudele. Suue osa ebaturvalisusest moodustab see, et telefonitootjad ei tee piisavalt uuendusi, mis peaksid telefonide ja tahvelarvutite turvaauke parandama võimaliku pahavara eest. Testi tulemused saadi tänu  20,000-le kasutajale, kes installeerisid enda nutiseadmesse Device Analyzer rakenduse ja hoidsid seda kogu aeg töös.

Tabel Android seadmete turvalisusest 7 aasta vältel:

android-vulnerabilities

  1. Kõige turvalisemad Android seadmed on Google’i Nexus seeria nutitelefonid ja tahvelarvutid, mis said 5,2 punkti 10-st.
  2. LG nutiseadmed said endale auväärse teise koha ning punktisumma tuli  4.0 10-st.
  3. Motorola sai tubli kolmanda koha ja punktiarv oli 3,1 kogupunktidest 10.

Teiste populaarsete tootjate nagu Samsung, Sony, HTC ja Asuse seadmed said testis ainult 2 punkti.

Selleks et muuta Android seadmed turvalisemaks, on uurijad väga tänulikud inimeste ees, kes installeerivad ka enda nutiseadmesse Device Analyzer rakenduse. Selleks et elada kõige turvalisemat elu Android telefonide ja tahvelarvutitega, oleks mõistlik kasutada erinevaid viirustõrjeprogramme või soetada endale mõni uuem Google Nexus nutitelefon, sest lisaks vähematele turvaaukudele saavad alati Nexus seadmed esimesena uue Android operatsioonisüsteemi.

Kes küll ei tahaks olla esimeste inimeste hulgas, kellel on telefonis uusim Android?

Lae endale Device Analyzer rakendus alla siit.

Allikas: ZDNet

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: