Eesti Uudised

ETV ja ETV2 liikusid üle FullHD resolutsioonile

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Välismaal on pikka aega olnud telekanalite pilt HD reolutsioonil ja mõnel eri- telekanalil veel suuremgi. Eestis on varem kvaliteetsemat telepilti kui SD pakkunud vaid TallinaTV.

Alates 7. septembrist hakkab Eesti Rhvusringhääling ETV ja ETV2 teleknaleid edastama HD (1080i) kvaliteediga. Lisaks kvaliteeditõusule muutub võimalikuks subtiitrite valimine erinevates keeltes telesaate juurde.

HD-kvaliteedis telepilt jõuab esialgu vaid Starmani ja Elioni klientideni, aga loodetavasti jõuab kõrgema kvaliteediga telepilt ka teiste teenuspekkujateni. Kahjuks tavaantenniga (DVB-T) vaatajad niipea HD telepilti nägema ei hakka.

HD-pildi nägemiseks peab televiisor ja/või teenusepakkuja digiboks olema võimeline esitama 1080i HD telepilti. Viimastel paari aasta vanustel teleritel peaks sisseehitatud digiboks seda pilti toetama.

Üle antenni (õhulevi) telerivaatajatele lisandub vaid subtiitrite võimalus, sest praegu ei ole veel võimalik üle õhu HD signaali edastada.

Subtiitrite koorektseks kuvamiseks on vajalik telerile sisseehitatud digiboks või eraldiasetsev digiboks seadistada valitud subtiitreid kuvama.

ERR toimetab hetkel ka selle kallal, et järelvaatamine oleks võimalik HD resolutsioonil, aga see võimalus ei tule samaaegselt HD telepildiga.

Uur ERR’i venekeelne telekanal ETV+ jõuab alates 28. septembrist eetrisse samuti HD-kvaliteedis.

 

 

Allikas: ERR

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • turtle

    FULLHD on ikkagi 1080p, ehk progressive scan, ETV ja ETV2 hakkavad näitama 1080i, ehk interlaced scan. Tehnikaveebile kirjutades võiks ikka vahet neil asjadel teha, FULLHD’ks ei saa kuidagimoodi 1080i kvaliteeti kutsuda.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: