Droonid Uudised

Uus kaamera FLIR’ilt muudab droonid lendavateks soojuskaamerateks

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nutitelefoniümbrised sisseehitatud soojuskaameraga pole mingi uus nähtus. Viimasel ajal pole nendest midagi kuulda olnud, sest hiljuti kuulutas soojuskaameratootja FLIR välja uue väikese soojuskaamera, mis kinnitub otse drooni GoPro kinnituse külge.

FLIR Vue Pro on edasiarendatud mudel originaalsest Vue soojuskaamerast. Uue kaamera suurimaks uuenduseks on selle funktsionaalsus. Vanema kaameraga ei saanud salvestada ja otse üle kanda  “vaadatavat” soojuskaameravideot kindlatest asukohtades ning samuti puudus võimalus kaamerast otse tuleva pildi suurendamiseks ekraanil.

Vue Pro kasutab FLIR’i Vau nime kandvat sensorit, mis lubab salvestada 640x480p videot kaadrisagedusega 9 või 30Hz. Selleks, et videot salvestada on vaja kaamerasse sisestada MicroSD mälukaart, kuhu salvestatakse H.264 koodekiga videot või TIFF laiendiga fotot 3D mudelite kokku kleepimiseks järeltöötluses.

Kaameramoodul kasutab nelja PWM kanalit seadete muutmiseks ja salvestamise alustamiseks. Kaameral on loomulikult ka Bluetooth’i tugu, et nutiseadmega kaamerat juhtida.

Väikesed ja soodsad soojuskaamerad on ju toredad? Vue Pro tavakasutajatele eriti tore ei ole, sest selle hind on vahemikus 2000-4000 eurot, lähtudes valitud kaamera konfiguratsioonist.

Tootja sõnul sobib uus droonidele suunatud soojuskaamera ehitiste soojuslekete tuvastamiseks, inimeste leidmiseks päästeoperatsioonidel ning ka turvalisuse tagamiseks, sest soojuskaamera eest ei saa peituda kuidagi- soojusjälg jääb Sinust ikka maha.

 

 

Allikas: FLIR

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: