Connect with us

Uudised

Gest on tulevikuklaviatuur ja hiir

Avaldatud:

Klaviatuuri ja hiirt on näinud igaüks. Tehnikaalane Austini idufirma Gest otsustas muuta ekraanil asjade liigutamise ja kirjutamise palju tänapäevasemaks igal platformil.

Gest on oma olemuselt põhimõtteliselt nutivõru, mis käib ümber käe ning iga sõrme otsa käivad juhtmega väikesed n-ö “sõrmused”, mis tunnetavad käe liikumist ja muudavad selle digitaalseks, et õhus asju liigutades liiguksid need ka arvuti, telefoni või tahvelarvuti ekraanil.

Tootja sõnul on seade ülimalt täpne ning ei pea muretsema, et vajutate mingist objektist näiteks kogemata mööda.

Gest ühendub arvuti või nutiseadmega läbi Bluetooth ühenduse, mis tähendab, et kaablihunnikut töölaual enam nägema ei pea. Seadme peal on mõned LED tulukesed, mis hakkavad kasutajat teavitama, kui aku jõuab kriitlise piirini.

Põhiliselt on Gest disainitud kasutamiseks Photoshop programmiga, kus saab sõrmeviibetega muuta foto värve ja liigutada tekste.

Teksti kirjutamist on prototüüpversioonidega varem proovitud ning sel juhul tuleb sõrmedega vajutada kujutletavale klaviatuurile.

Tehnikaentusiastid saavad muidugi kasutada Gest’i ka 3D animatsioonide liigutamiseks arvutiekraanil, mis näeb väga lahe välja.

95c544c8cba1f9861b01ae295110a714_original

 

Kui see kõik tundus väga tore, siis hetkel on võimalik Gest seadeldist tellida tema Kickstarteri lehelt, kus ettevõte on juba kogunud 100,000 dollarit, et seade viia masstootmisesse. Selleks, et enda Gest varakult kätte saada saab selle Kickstarterist osta 125-euroga ning kohale peaks see jõudma järgmise aasta lõpuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: