Google Uudised

Google Chrome veebilehitseja hakkab blokeerima Flash-sisu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Flash Playerit kasutava veebisisu algusajad oli ligi 20 aastat tagasi. Ka praegu veel kasutavad päris paljud lehed ja videomängijad endiselt Flash’i. Google hakkab alates detsembrist blokeerima Flash-sisu.

See on igati loogilne samm, sest HTML5 kasutavad lehed on kiiremad ning selle kasutamine võtab vähem voolu, mis on just nutiseadmete ja sülearvutite puhul väga oluline. Lisaks, Androidi seadmed Flash’i ei toetagi.

Septembris väljastatav Google Chrome 53 hakkab juba vaikselt Flash-sisu blokeerima. Sellele järgnev Chrome 55 muutub peaaegu täielikuks HTML5-veebilehitsejaks. Kõik lehed, mida vähegi saab kasutada HTML5-ga, avatakse ka sellega. Need vanemad lehed, mis kasutavad ainult Flashi, avatakse veel Flash Playeriga.

“Flash aitas veebilehed muuta dünaamiliseks ja kujundas kaasaaegse komplekti veebistandardeid. Me jätkame koostööd Adobega (Flashi autoriga), et muuta sinu veebikogemus nii kiireks ja turvaliseks kui võimalik ning aidata üleminekul Flash’ilt HTML5-le,” kirjutab Anthony LaForge, Chrome’i baasil Flash’i looja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: