Connect with us

Uudised

GoPro esitles uusi kaameraid ja drooni

Avaldatud:

Lõpuks on see hetk kätte jõudnud, mida on paljud filmitegijad ja spordisõbrad pikisilmi oodanud. Nimelt maailma populaarseim väikeste ja veekindlate kaamerate valmistaja GoPro avalikustas ühe uue kaamera, teise uue kaamera, ja ka Karma-nimelise drooni, mille kohta oli teada juba ligi aasta, kuid GoPro ei raatsinud varem ühtegi pilti, tehnilist näitajat ning hinnanumbrit öelda.

Kui GoPro on varasemalt korraga müügile toonid esialgu võimsaima Black mudeli ja keskmise Silveri ning eelmise aasta näitel veidi hiljem kuubikukujulise Sessioni, siis nüüd jäeti Silver mudel üldse ära, ja esitleti Hero5 Black ja Session mudeleid.

Uus lipulaev Hero5 Black sarnaneb palju Hero 4 Black mudeliga, aga loomulikult on ka uuendusi. Olulisemate näitajate hulka kuulub 4K videosalvestus (kuni 60 k/s), häälkäsklused, 2-tolline puuteekraan, GPS ja 12-megapiksliste fotode jäädvustamine. Fotosid saab salvestada ka RAW formaadis, mis lisab ruumi jäteltöötluses fotot suuremas ulatuses muuta.

Hero5 Sessionil pole GPSi, ekraani ning RAW-failide tuge, aga see-eest on kaamera väiksem ja soodsam. Õnneks toetab ka Session häälkäsklusi, aga mitte eesti keeles. Sessionil on veekindlust ilma eraldi korpuseta kuni 10m.

Mõlemad uued GoPro kaamerad ühilduvad vanade kinnitustega ning mõlemal on olemas digitaalne pildistabilisaator.

Hero5 Session hakkab maksma umbes 300 eurot, Black aga umbes 400.
Karma droon saabub müügile oktoobri lõpus hinnaga 800 eurot.

Lugu täieneb!

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: