Connect with us

Apple

Apple’i iPhone’il oli hiljuti juubel: siin on kõik iPhone’i mudelid loetletud

Avaldatud:

Äsja täitus 10 aastat alates esimese iPhone’i esitlemisest. Viskame pilgu peale kõikidele tehtud ja mõnele saabuvale iPhone’i mudelile. Praeguseks on Apple teinud 14 iPhone’i, müüdud on neid miljoneid.

iPhone (2007) ↑

2007. aasta sügisel esitles Apple enda esimest iPhone’i. Selle näitajad olid siis keskmised, praegu muidugi naeruväärsed. Esimesel iPhone’il polnud kolmandate osapoolte äppe, GPSi, 3G internetti (4G-st rääkimata, muidugi). Sel on ka kohutavapoolne kaamera, mis videotki ei salvestanud, kuid sellegipoolest oli tegu telefoniga, mis muutis maailma. 10 aastat tagasi oli umbes 300 eurot (lepinguga) telefoni eest päris palju raha välja käia. Praegu on iPhone’id kordades kallimad, ja inimesed tormavad uute mudelite saabumisel kohe poodi.

“Apple taasleiutab telefoni,” ütles meie seast lahkunud Apple’i algne tegevdirektor Steve Jobs.

iPhone 3G (2008)

Apple-iPhone-3G-480

iPhone 3G

Nagu teise iPhone’i nimi reedab, oli selle “suureks uuenduseks” 3G võrgutehnoloogia, mis võimaldas tollase aja kohta kõvasti kiiremini veebis surfata kui 2G-s. Samuti lisati GPSi tugi, mida jällegi esimesel mudelil polnud. Üks oluline uuendus oli ka App Store’i – ka praegu toimiva populaarse rakendusepoe – avamine.

iPhone 3GS (2009)

apple-iphone-3gs-01

2009. aastal alustas Apple eelmise mudelinime lõppu “S” tähe lisamist, mida teeb firma praegugi, ja ilmselt jätkab seda veel pikalt. Nagu uusimadki iPhone’id, mille lõpus on S, ei toonud ka 3GS mudel eriti kardinaalseid uuendusi. iPhone 3GSi kaamera oli eelmistest mudelitest parema kvaliteediga ja esimest korda videosalvestuse võimekusega(!). Väikse uuenduskuuri läbis ka telefoni sisu ning tarkvaraliselt lisati telefoni hääljuhtimine (esialgu mitte nimega “Siri”).

iPhone 4 (2010)

iPhone 4

iPhone 4

Kui iPhone 3GS oli pigem mõne uuendusega samasugune mudel nagu eelmine, siis iPhone 4 oli palju rohkem uuendusi saanud mudel kui 3GS. iPhone 4 iseloomustab uuem ja stiilsem korpus, märgatavalt teravam ekraan (kuigi suurus – 3,5 tolli – jäi samaks). iPhone 4 oli esimene iPhone, millel oli ka esikaamera ning algsed võimalused multitaskinguks.

iPhone 4S (2011)

iphone 4s

Kuna 2011. aastal esitletud ja müügile paisatud mudeli lõpus on jälle “S”, siis uut korpust, kiiremat protsessorit ega muud sarnast see mudel ei toonud, ent kaamera oli esmakordselt 8-megapiksline, telefonil oli iOS 5 operatsioonisüsteem (peagi on tulemas juba iOS 11), milles oli esmakordselt Siri – Apple’i virtuaalassistent, mis toimib ka täna.

iPhone 5 (2012)

iPhone 5

iPhone 5

iPhone 5 tõi jällegi rohkem uuendusi. Kõige märgatavamaks on neist ilmselt kergem ja kvaliteetsem alumiiniumkorpus, millel oli laadimiseks ja arvutiga ühendamiseks Lightning-pesa. Tarkvaras palju uut polnud, küll aga asendas tootja Google Maps kaardirakenduse enda loodud Apple Mapsiga.

iPhone 5C (2013)

iPhone 5C

iPhone 5C

2013. aastast hakkas Apple igal aastal väljastama hoopis kahte uut mudelit. Toona esitletud 5C polnud 5S-i suurem versioon, vaid hoopis plastikkorpuses vanem mudel, mis oli seetõttu soodsam.

iPhone 5S (2013)

iPhone 5s

iPhone 5s

iPhone 5S ei toonud jällegi uut numbrit, vaid lisas tähe “S” olemasoleva numbri lõppu. Uuendusena oli 5Sil uuem disain ja Touch ID nimega sõrmejäljelugeja, mis oli 5Sil esmakordselt. Uuendati ka protsessorit – telefoni paigaldati 64-bitine A7 protsessor. Nii 5S kui 5C tulid mõlemad ka uue operatsioonisüsteemiga – iOS 7-ga – mis muutis disaini ja kasutusmugavust.

iPhone 6 (Plus) (2014)

iPhone 6 ja 6 Plus

iPhone 6 ja 6 Plus

2014. aastal toimus iPhone’i-maastikul suur muutus – uued mudelid olid palju suuremad ja kaasaaegsema disainiga. Lisaks sellele, et iPhone 6 oli 5Sist märgatavalt suurem (ja tõi ka täiendavat võimsust ja tehnoloogiaid), esitleti koos sellega ka 6 Plus mudelit, millel oli lihtsalt veelgi suurem, 5,5-tolline ekraan (tavamudelil 4,7″).

iPhone 6S (Plus) (2015)

iphone 6 ja 6s plus

Järgmisel aastal esitletud 6S tõi juurde lihtsalt uue värvitooni – roosa – ning parema kaamera ja Force Touch tehnoloogia, mis võimaldab erineva tugevusega puudutustega telefonis avada erinevaid rakendusi jne. Kaamera sai juurde UHD videosalvestuse.

iPhone 7 (Plus) (2016)

29878740206_444768aedc_k

iPhone 7 Plus

Eelmisel aastal esitletud ja müügile tulnud iPhone 7 ja 7 Plus on hetkel kõige uuemad. Nende uuendusteks on veekindlus, uudne kodunupp ning lisatud värvitoonid. Väiksemaid uuendusi sai kaamera, protsessor, ekraan ning kõrvaklapipesa võeti ära. Alates iPhone 7-st on kõrvaklappide kasutamiseks kolm võimalust: a) tavalisi kõrvaklappe kasutada komplektis oleva adapteriga (samal ajal telefoni laadida ei saa) b) Soetada Lightning ühendusega kõrvaklapid ja neid kasutada (samal ajal telefoni laadida ei saa) c) Soetada juhtmevabad kõrvaklapid (samal ajal saab telefoni laadida) – nende suurim probleem: Apple’i originaalsed juhtmevabad kõrvaklapid maksavad ligi 200 dollarit. Esimest korda on suuremal Plus mudelil ka midagi märgatavat juures (peale suurema ekraani) – selleks on kahe sensoriga kaamera, mis võimaldab teha uduse taustaga portreepilte ning ilma kvaliteeti kaotamata kaks korda pilti suurendada.

iPhone 7S (2017)

See pole kindel, mida tänavu sügisel esitletav iPhone uut toob, igatahes midagi väga suurt see pole ja uuendused on pigem telefoni seespool ning korpust ei uuendata.

iPhone 8 (2018)

Järgmisel aastal saabuv iPhone 8 peaks tooma uue disaini, palju rohkem võimsust, parema kaamera ja nii edasi.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: