UudisedKäed küljesAcer

Käed küljes: Aceri uued “tagasi kooli” arvutid, monitor ja graafikadokk

0
Fotod: Kuvar.ee

Acer korraldas eile Baltikumis ürituse, kus olid kohal Baltimaade tehnoloogiaväljaannete esindajad. Ka Kuvar oli kohal. Tegime omal käel tutvust uute Aceri arvutitega, mis kuuluvad nn tagasi kooli tootegruppi. Tegu pole kõige võimsamate, aga ka mitte kõige nõrgemate seadmetega. Tagasi kooli seadmed on mõeldud üldkasutuseks, neil pole meeletult suuri hindasid ning sobivad hästi koolitöödeks.

Switch Alpha 12

Switch Alpha 12-le ei pea pikka sissejuhatust tegemagi, kuna selleks piisab kahest sõnast – Microsoft ja Surface. See on Microsofti poolt valmistatud kaks-ühes tahvelarvuti, mille saab õhukese klaviatuuriga muuta justkui sülearvutiks, mis on väga kompaktne ning soovi korral saab kasutada tahvelarvutina. Acer Switch Alpha 12 on enda olemuselt väga sarnane Surface’ile. Suurimaks Alpha Switch 12-e plussiks on see, et see on juba praegu ja hakkab üha enam Eesti poodidesse müügile saabuma. Microsoft Surface pole siiani ametlikult Eestis müügile tulnud. Acer Switch Alpha 12 on võimekas – sel on Intel Core i5/i7 protsessor (taktsagedusega 2.30 GHz), 256 GB kiiret operatiivmälu (SSD).

Ekraani resolutsioon pole täpselt QHD ehk 2560x1440p, kuid ka 2160 x 1440p on niivõrd väikse ehk 12-tollise ekraani kohta väga hea – pilt on hämmastavalt terav ja selge. Üheks peamiseks asjaks, miks Alpha 12 nii hea on, on selle kinnitamine klaviatuuriga.

Kui soov seadet tahvlina kasutada on läbi saanud, siis võtab klaviatuuridoki paigaldamine alla sekundi. Jah, see on ulmeliselt kiire ja mugav. Klaviatuur kinnitub ekraaniga magnetitega – need tuleb üksteise lähedale panna ning kõik ongi silmapilkselt ühendatud sa saabki arvutina kasutada. Klaviatuuri lahtiühendamine on ka päris lihtne. Mingit erilist lülitit või muud selleks pole, vaid piisab klaviatuuri tõmbamisest tahvlist eemale ja lahti see ongi.

See mudel sobib päris hästi ka sülearvuti asemikuks, kui just ei ole vaja väga suurt arvutit. Kõik vajalik on sellel olemas – alustades mitmest ühendusliidesest ja lõpetades suurepärase ekraaniga ning Windows 10 operatsioonisüsteemiga, millel pole probleemi liiga väikse rakendustearvuga. Üheks miinuseks, mis tõenäoliselt vähemalt alguses ei meeldi, on n-ö jalg, mis tuleb ekraani osast välja tõmmata, et seade seisaks laual püsi sülearvuti moodi ning ekraan ei kukuks vastu lauda ja poleks koos klaviatuuriga täiesti sirgelt laua vastas.

Seadet hoiab jahedana LiquidLoop suletud vesijahutus, mis tähendab ühtlasi peale jahedale arvutile ka hääletut töötamist. Switch Alpha 12 on juba mõnes Eesti veebipoes müügil, hinnad jäävad 1000 ja 1500 euro vahele.

Iconia One 10

Acer Iconia tahvelarvuti

Iconia One 10 on Aceri tahvelarvuti, millel peale keskmisest parema helisüsteemi midagi polegi. Tegu on pigem soodustahvlite klassi kuuluva tegelasega, mis on valmistatud plastikust, ning käsitlemine erilist elamust ei paku, kuna koostekvaliteedis midagi kiita pole. Samuti pole sisult midagi väga võimsat, kuid sel on kindlasti oma kasutajaskond olemas – näiteks lastele, kes mängivad mõnda mängu ja vaatavaid videoid, sobib see hästi. Eelmainitud helisüsteem on konkurentide odavtahvlite versioonidest märgatavalt parem. Nimelt on tahvelarvutil mitmeid kõlareid erinevates asukohtades, mis tagab selle, et kui kätega kogemata mõni neist katta, siis on endiselt heli hea ja pole summutatud.

H7

H7 näol on tegemist Aceri võrdlemisi uue 27-tollise monitoriga, mis sobib tava- ja ärikasutajatele hästi, kellel pole vaja ulmeliselt suuri värskenduskiirusi, nõgusust ja näiteks 4K resolutsiooni. Selle asemel pakub H7 vastavalt mudelile kas Full HD (1920x1080p) või QHD (2560x1440p) resolutsiooni, millest piisab täna ja veel lähimateks aastateks. Samuti on reageerimiskiirus mitte kõige kiirem, kuid siiski piisab täielikult tavalisteks toiminguteks ja mängimiseks. Numbriliselt on see 4 ms. Monitor on kvaliteetne, suurepärase disaini ja ühenduvusega. Hea disain väljendub monitori alumiiniumist nägusa jala ning monitori enda äärevabas disainis. Hea ühenduvus väljendub sisseehitatud kõlarite ja lisaks tavalisele HDMI ja DVI ühendusele ka USB C-tüüpi pesas, mida hakkavad üha enam kõik uued telefonid, arvutid jt seadmed kasutama.

Aspire S 13

Acer Aspire S 13

Aspire S 13-ga loodab Acer pakkuda konkurentsi Apple’i populaarsetele MacBooki sülearvutitele, mis on väga hea akukestvuse, kvaliteetse ning õhukese korpusega. Miks siis peaks üldse kaaluma Aceri mudeli ostu, kui juba on saadaval tunnustatud Apple’i mudelid? Asi on hinnas. Acer lubab, et Aspire S 13 on õunafirma arvutitest ligi poole soodsam, ent alles on üliõhuke 14.58mm paksune alumiiniumkorpus (millegipärast tundub nagu plastik), ligi kümme tundi kestev aku ning ka võimsust on piisavalt igapäevatoimiguteks.

Saadaval on palju erinevaid Aspire S 13-e mudelid, mille hinnad algavad umbes 500 euro juurest ja lõppevad ligi tuhande euro juures – peamised erinevused seisnevad mälumahu, muutmälu suuruse ning protsessori võimsuses. pisut rohkem kui 500 euroga on võimalik saada sülearvuti, millel on Windows 10 operatsioonisüsteem, Intel Core i3-6100U kahetuumaline 2.30 GHz protsessor, 13.3-tolline Full HD ekraan, 4 GB muutmälu ning 128 GB sisemälu. Umbes tuhande euro eest on võimalik saada masin, millel on kahetuumaline Intel Core i7-6500U 2.50 GHz protsessor, 8 GB muutmälu ja 512 GB (SSD) sisemälu. Kui Windowsi kasutamises probleemi pole, tundub Aceri nägemus ultrabook-tüüpi sülearvutist päris konkurentsivõimeline.

Graafikadokk

Graafikadokk on selline Aceri toode, mis pole ametlikult müügil ning sel pole täpset nimegi, kuid praktiline toode on see ikkagi. Oletame, et olemas on keskmine sülearvuti, mis ei ole väga hea mängimiseks ning ühendusliideseid pole palju. Siinkohal tuleb appi graafikadokk, mis lisab arvutile mitu ühendusliidest ja samas on väikse graafikadoki sees ka Nvidia GTX 960M graafikakiip, mis võimaldab talutavalt mängida arvutimänge. Graafikadokk sobib väga hästi neile, kellel on kodus montior, aga palju tuleb ette liikumist arvutiga ning seetõttu saab kontoris või kodus oodata graafikadokk, millele on juba kõik arvutitarvikud külge ühendatud ning kui kontorisse või koju naasta, saab kohe nautida sülearvuti sisu suuremalt ekraanilt ja teha graafikanõudlikke toiminguid. Graadikadokki saab ühendada sülearvutiga Thunderbolti ühendusliidesega.

Kõikide Aceri toodete kohta saab lisa uurida Aceri veebilehelt

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Telia erakliendi- ja turundusüksuse uus juht on Holger Haljand

Eelmine lugu

Juht selgitab: mis on Telia uuendatud Online.ee meilikeskkonnas uut?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised