Connect with us

Uudised

Kuhu on maailm jõudnud? Müüki saabus 13- eurone miniarvuti

Avaldatud:

Raspberry Pi on suurepärane miniarvuti mõne robootilise seadme ehitamiseks või programmeerimise õppimiseks. Umbes 30- eurose hinnasildiga Raspberry Pi’le on tekkinud üle poole odavam alternatiiv- 15 dollarit ehk 13 eurot maksev algeline miniarvuti, kus on sees piisavalt võimsust lihtsamate arvutialaste teadmiste katsetamiseks.

Eelmainitud 13 euro eest on võimalik kätte saada Orange Pi PC(nimi on pandud sellele Raspberry Pi järgi).

Arvestades hinda ei ole tegelikult selle miniarvuti kohta midagi halba öelda. Selle hinna kõrval tundub üsnagi odav Raspberry Pi kallis 🙂 .

Näiteks ühenduste poole pealt on Orange Pi‘l tavalise internetikaabli pesa ning 3 USB 2.0 pesa lisaseadmete jaoks. Veel on arvutil sisseehitatud mikrofon. Sarnaselt uuele Raspberry Pi’le ei ole Orange Pi’ pardal mälu failide salvestamiseks, aga mälu saab alati tekitada MicroSD mälukaardi abil.

Üllataval kombel on Orange Pi Raspberry Pi’st võimekam. Näiteks originaalse Raspberry Pi süsteem põhineb quad-core Broadcomm protsessoril, mis töötab taktsagedusel 900MHz, aga Orange Pi arvuti protsessoriks on neljatuumalineAllwinner H3 protsessor, mis jookseb sagedusel 1,6 GHz. Lisaks on Lisaks on Orange Pi PC’l ARM Mali-400 graafikakaardimoodulid, mille abil on võimalik vaadata isegi 4K videot ilma tõrgeteta nii väikese arvutiga.

Orange Pi PC miniarvuti on hetkel saadaval Hiina suures veebiportaalis AliExpress, kust saab ka koos postikuluga Orange Pi PC kätte alla 20 euro.

Kui nii väikesed miniarvutid on lüinud niivõrd võimsaks, siis ei pruugigi varsti inimesed kasutada neid vaid teadusprojektides, vaid ka päris- arvutina näiteks inimesele, kes ei tee eriti midagi peale veebi sirvimise.

 

 

Allikas: Liliputing

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: