Connect with us

Uudised

Microsoft annab aru: Kui palju kasutajate andmeid kogub Windows 10

Avaldatud:

Alates Windows 10 tulekuhetkest on paljudes kasutajates tekitanud eriarvamusi, sest mitmete väidete kohaselt kogub Microsoft enda uusima Windows 10 operatsioonisüsteemiga liiga palju kasutajate andmeid, sealhulgas asukoht, klaviatuuril trükitud sisu jpm.

Eile avaldas Microsoft enda blogis üsna põhjaliku postituse, kus on välja toodud kõik oluline info privaatsuse ja andmekogumise kohta.

Microsoft’i esindaja Terry Myerson’i sõnul on kasutajal üsna palju võimalusi enda arvutis toimuva kogumise kohta.

Turvalisuse sõpradele ütles Myerson rahustava lause: “Kõik kogutud andmed on krüpteeritud ning need jõuavad meie serveritesse ja sealt edasi turvalistesse andmehoidlatesse”.

Myerson’i lausus, et Microsoft korjab arvutitest kokku andmeid arvuti enda kohta ja erinevaid veateateid, aga kasutaja enda isikleiike faile ja infot ei koguta, mistõttu pole võimalik kasutajat tuvastada.

“Näiteks Cortana personaalassistendi rakenduse tarvis on tõesti vaja koguda ka isiklikke anmdeid, sest muidu poleks Cortana sellisel tasemel,” ütles Myerson.

Viimaseks tõi esindaja välja selle, et ka personaalsete reklaamide jaoks ei koguta kasutajate isiklikke faile ja andmeid- reklaamitegijad peavad sihtgruppide kohta käivat infot mujalt saama.

“Erinevalt teistest platvormidest ei kogu Microsoft kasutajate andmeid reklaamide suunamise eesmärgil.”

Microsoft’i blogipostitus ei anna siiski kõige kohta infot, aga hea on teada, et Microsoft on antud probleemist teadlik ning kutsub kasutajaid julgelt Windows’i abikeskustesse, et lähemalt uurida privaatsuse kohta.

 

Allikas: Microsoft

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: