Connect with us

Uudised

Mida toob endaga kaasa Android 6.0 Marshmellow?

Avaldatud:

Alates tänasest on osade Nexus nutitelefonidele ja tahvelarvutitele saadaval tarkvarauuendus Android 6.0 Marshmellow operatsioonisüsteemile. Otseloomulikult on uutel Nexus 5X’il ja 6P’l uusim Android tarkvara installeritud juba karbist võttes, aga see uuendus on just neile, kellel on mõni vanem Nexus nutiseade, millel soovitakse paigaldada Android 6.0 Marshmellow operatsioonisüsteem.

Google’i sõnul toob Android 6.0 märgatavaid uuendusi – nüüd on seadme omanikul suurem kontroll seadme üle ning uus operatsioonisüsteem on energiasäästlikum, lubades kasutajal pikemalt telefoni kasutada enne aku tühjaks saamist.

Mis on Android 6.0’il uut pakkuda?

 

 

“Now On Tap”

NowOnTap-576x720-72DPI

Now on Tap nime kandev funktsioon on loodud kiiremini vajaliku info saamiseks. Kui te olete eelnevalt märkinud näiteks kohutmispaiga sõbraga, siis paari sõrmeliigutusega kuvatakse teile ekraanile võimalikud marsruudid, lähedal olevad populaarsed kohad ja muu huvitav info.

 

Suurem akukestvus

oGd9MXj-840x630

Aku mahutavus ja suurus pole kõige olulisemad näitajad akukestvuse suurendamisel. Selleks, et akukestvusaega suurendada, on olulune roll ka tarkvaral. Android 6.0 on tunduvalt targem akukestvuse alal võrreldes eelnevate Android operatsioonisüsteemidega. Näiteks Doze nimeline rakendus paneb nutiseadme automaatselt unerežiimi, kui seade pole kasutuses, et säästa akut.

Teine akusäästmisega seotud funktsioon Android 6.0’il on nimegaApp Standby, mis säästab enim allesjäänud akumahtu just enimkasutatud rakendustele. 

 

Rohkem võimalusi privaatsussätete muutmiseks ja kontrollimiseks

AppPermissions-907x720-72DPI

 

Selleks, et mõned rakendused ei korjaks teie telefonis olevaid kontakte, asukohti ja muud sarnast, on Android 6.0’is võimalus eraldi menüüsätte alt. Sealt saab iga rakenduse jaoks valida võimalused, mida see rakendus teie telefonis teha tohib.

 

Rakenduste kasutamine sõrmejäljelugejaga

FingerPrintSensor-576x720-72DPI

Muidugi on Android tarkvaraga võimalik kasutada telefonil olevat sõrmejäljelugejat telefoni sisse logimiseks, aga uues Android operatsioonisüsteemis on võimlus enda sõrmejäljega kinnitada Google Play Store’i oste, logida sisse kolmandate osapoolte rakendustesse ning maksta Android Pay ssteemis ilma PIN koodideta. 

 

“Seadmevahetus”

smart_setup_blog_white_bg

Kui on soovi saada enda nutitelefonis olevaid andmeid näiteks uude tahvelarvutisse või Android operatsioonisüsteemiga telerisse, siis nüüd saab kergemini hingata, sest nüüd on võimalik enda telefoni sisu (rakendused, paroolid jpt) üle kanda ühest seadmest teisele ainult ühe nupulevajutusega või häälkäsklustega.

 

Lõppkokkuvõte

Need Android operatsioonisüsteemis peituvad põhiuuendused on kindlasti argumendiks telefoni operatsioonisüsteem välja vahetada. Kahjuks ei saa üldse või ei saa lähiajal Android 6.0 tarkvarauuendust seadmed, mis pole järgnevate hulgas. Need Nexus seadmed, kellele on Android 6.0 Marshmellow tarkvarauuendus juba saadaval on järgevad: Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 ja Nexus Player. Kui Sinu Android nutitelefon on üsna uus ja populaarne, siis on väga võimalik, et Sinu nutitelefonile saabub Android 6.0 tarkvarauuendus järgmise aasta esimeses kvartalis.

 

Allikas: Android

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: