Uudised

Mozilla võib turule tuua Firefox OS’iga “teleripulga”, klaviatuuri, tahvelarvuti ja ruuteri

Hiljuti teatas Mozilla, kes on Firefoxi veebilehitseja ja Firefox OS operatsioonisüsteemi looja, et Firefox OS’iga nutitelefonid on minevik. Hispaania tehnikasait Hipertextual avaldas mõned fotod Mozilla uutest arendusjärgus olevatest toodetest.

Esimesed kaks toodet on tahvelarvuti ja klaviatuur.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.003

Nutitelefoni tootmine Mozillal ebaõnnestus ja võib-olla on see põhjuseks, miks plaanib firma müüki tuua Firefox’i 10-tollise tahvelarvuti, mis on loodud ainult veebilehitsemiseks, sest rakendustepoodi ega midagi muud peale veebilehitseja seal ei ole. Idee on kindlasti kiiduväärt, aga tahvli hind peaks olema väga odav, et seade suudaks konkureerida teiste tahvelarvutitega, millega saab teha kordades rohkem toiminguid.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.002

Teiseks on Mozillal arendusjärgus spetsiaalne klaviatuur, mis on samuti loodud veebilehitsemiseks. Klaviatuuri nimi on Firefox Pi ning seda saab kasutada ainult Raspberry Pi miniarvutiga, see on piisavalt väike kaasa võtmiseks ning sel on kõik põhilised nupud peal olemas.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.005

Kolmandaks on ettevõtte arendamas Firefox Hub nimelist WiFi ruuterit, mis on väidetavalt ka väga turvaline. Tänu pikale veebilehitseja arendamise kogemusele teab Mozilla turvalisest surfamisest palju. Ruuterile on paigaldatud Mozilla tulemüür, seal saab kontrollida näiteks seda, kui kaua pereliige võib internetti kasutada ning ruuter installeerib tihti endale olulisemaid tarkvarauuendusi, et muuta WiFi võrk ja seal olevad seadmed veelgi turvalisemaks. Firefox Hub on väidetavalt ka miniserver, sest sinna saab installeerida väikseid äppe ja laadida natuke multimeediat, mida erinevate seadetega vaadata ja kasutada saab.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.004

Viimasena on Mozillal arendusjärgus striimingupulk, mida ei pruugi hakata saatma suur müügiedu, sest turul on juba tuntud seadmed nagu Google Chromecast ning Apple TV. Firefox Stick nimelise striimipulga ülesandeks on nagu konkurentidel samamoodi muuta mõni vanem HDMI sisendiga teler nutiteleriks. Firefox Stickiga saab näha OS TV telesaateid ning on võimalik teleriekraanile kuvada mõne nutiseadme ekraanil toimuvat mugavalt üle õhu.

Uued seadmed on ettevõtte sõnul veel arendusjärgus ning Mozilla ei ole lubadust andnud, kas huvilised saavad uusi seadmeid lähemalt uurida 6. jaanuaril toimuval CES 2016 maailma suurimal tehnikamessil, kuhu läheb kohale ka Kiip, kes on juba teist aastat järjest CES’i ametlik meediapartner.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: