Connect with us

Uudised

Mozilla võib turule tuua Firefox OS’iga “teleripulga”, klaviatuuri, tahvelarvuti ja ruuteri

Avaldatud:

Hiljuti teatas Mozilla, kes on Firefoxi veebilehitseja ja Firefox OS operatsioonisüsteemi looja, et Firefox OS’iga nutitelefonid on minevik. Hispaania tehnikasait Hipertextual avaldas mõned fotod Mozilla uutest arendusjärgus olevatest toodetest.

Esimesed kaks toodet on tahvelarvuti ja klaviatuur.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.003

Nutitelefoni tootmine Mozillal ebaõnnestus ja võib-olla on see põhjuseks, miks plaanib firma müüki tuua Firefox’i 10-tollise tahvelarvuti, mis on loodud ainult veebilehitsemiseks, sest rakendustepoodi ega midagi muud peale veebilehitseja seal ei ole. Idee on kindlasti kiiduväärt, aga tahvli hind peaks olema väga odav, et seade suudaks konkureerida teiste tahvelarvutitega, millega saab teha kordades rohkem toiminguid.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.002

Teiseks on Mozillal arendusjärgus spetsiaalne klaviatuur, mis on samuti loodud veebilehitsemiseks. Klaviatuuri nimi on Firefox Pi ning seda saab kasutada ainult Raspberry Pi miniarvutiga, see on piisavalt väike kaasa võtmiseks ning sel on kõik põhilised nupud peal olemas.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.005

Kolmandaks on ettevõtte arendamas Firefox Hub nimelist WiFi ruuterit, mis on väidetavalt ka väga turvaline. Tänu pikale veebilehitseja arendamise kogemusele teab Mozilla turvalisest surfamisest palju. Ruuterile on paigaldatud Mozilla tulemüür, seal saab kontrollida näiteks seda, kui kaua pereliige võib internetti kasutada ning ruuter installeerib tihti endale olulisemaid tarkvarauuendusi, et muuta WiFi võrk ja seal olevad seadmed veelgi turvalisemaks. Firefox Hub on väidetavalt ka miniserver, sest sinna saab installeerida väikseid äppe ja laadida natuke multimeediat, mida erinevate seadetega vaadata ja kasutada saab.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.004

Viimasena on Mozillal arendusjärgus striimingupulk, mida ei pruugi hakata saatma suur müügiedu, sest turul on juba tuntud seadmed nagu Google Chromecast ning Apple TV. Firefox Stick nimelise striimipulga ülesandeks on nagu konkurentidel samamoodi muuta mõni vanem HDMI sisendiga teler nutiteleriks. Firefox Stickiga saab näha OS TV telesaateid ning on võimalik teleriekraanile kuvada mõne nutiseadme ekraanil toimuvat mugavalt üle õhu.

Uued seadmed on ettevõtte sõnul veel arendusjärgus ning Mozilla ei ole lubadust andnud, kas huvilised saavad uusi seadmeid lähemalt uurida 6. jaanuaril toimuval CES 2016 maailma suurimal tehnikamessil, kuhu läheb kohale ka Kiip, kes on juba teist aastat järjest CES’i ametlik meediapartner.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: