Connect with us

Uudised

Nõgusad ekraanid pakuvad lihtsalt silmailu või on telerite tulevik?

Avaldatud:

Viimase aja tendentsid nii sisekujunduses kui ka tehnoloogias näitavad ümarat, kaardus või nõgusat disaini ning arenguid voolujoonelisuse ja minimalismi suunas. Lisaks telefonide ekraanide kumerusele, kohtame järjest enam ka nõgusa ekraaniga telereid, millest uusima SUHD mudeliga tuli hiljuti välja ka Samsung. Kumera ekraaniga telefonid on osutunud globaalselt väga populaarseks, ent kas nõgusate ekraanidega teleritel on lisaks ilusale disainile pakkuda midagi sellist, mis paneb vana lameda ekraaniga teleri välja vahetama?

Nõgusa ekraaniga telerid paistavad ennekõike silma oma ilusa disaini poolest, mistõttu tekib tunne, justkui see olekski teleri peamine funktsioon. Tegelikult on nõgusal ekraanil selliseid omadusi, mis esmapilgul silma ei hakka, ent muudavad teleka vaatamise kogemuse oluliselt kvaliteetsemaks ja mugavamaks.

Vähem peegeldusi

2016-05-12_03-55-30
Teleri vaatamise üheks häirivamaks faktoriks on ekraanile sattuvad erinevad peegeldused, mida tekitavad nii toavalgustid, päikesevalgus kui ka peegeldus aknaklaasilt, mistõttu tuleb teleri vaatamist kohandada vastavalt kellaajale ning tihtipeale tuleb valgusallikad üldse välja lülitada. Erinevalt lameekraaniga telerist, mille pind püüab kinni erinevad peegeldused, vähendab nõgusa ekraani tehnoloogia peegeldusi, mis muudab telerivaatamise kogemuse oluliselt meeldivamaks ja mugavamaks. Uue tehnoloogiaga nõgusa ekraaniga telerid sõltuvad seetõttu palju vähem nii välistest kui ka tubastest valgustingimustest.

Tõelisem elamus

2016-05-12_03-57-56
Täiustades sügavusetunnetust, muudab nõgusa ja panoraamse ekraani tehnoloogiaga teler vaatamise kogemuse veelgi tõetruumaks. Haarates vaataja endasse, viib nõgus ekraan sind veel sügavamale teleri vaatamise kogemusse: kaarja teleri pehmed jooned võimaldavad asetada end otse sündmuste keskmesse. Samuti tundub nõgusalt ekraanilt vaadatav pilt visuaalselt sügavam, mistõttu jääb mulje, justkui 2D asemel on pilt 3D formaadis.

Laiem vaateväli olenemata asukohast

2016-05-12_03-57-29
Lisaks sügavuse efektile muudab nõgus ekraan pildi ka tunduvalt laiemaks, tehes teleriekraani visuaalselt veelgi suuremaks. Sarnaselt IMAX kinode kaardus ekraanidega, muudab nõgus ekraan kodus vaadatava filmikogemuse kinolikumaks. Oluliselt laiema vaateväljaga tagab nõgus ekraan ühtlasema kauguse igast vaatepunktist, võimaldades igal vaatajal nautida teleri vaatamist olenemata asukohast – istudes diivani keskel või ääres.

Teravam pilt ja erksamad värvid

2016-05-12_03-54-39
On loomulik, et tehnoloogia arenguga käib pidevalt kaasas telefoni-, arvuti- ja teleriekraanide pildi kvaliteedi, värvuse ja teravuse paranemine. Erinevalt lameekraanidest, sobitub nõgus ekraan paremini inimese silma ümmarguse ülesehitusega, mis muudab vaadatava pildi silmade jaoks veelgi eredamaks ja teravamaks. Lisaks vähendab nõgus kurvatuur silmale avalduvat koormust pikemal teleri vaatamisel.

Samsungi Eesti juht Toomas Tiits näeb nõgusatel ekraanidel tulevikku. “Nõgusa ekraaniga telereid, mis on saadaval alates 2013. aastast, saadab üha kasvav populaarsus ning selleaastane uus SUHD mudel näitab oma erakordse kinokogemuse kvaliteedi ja uuendustega, et tulevikutelerid on pigem nõgusa kui lameekraaniga,” kinnitab Toomas Tiits.

Olgugi, et nõgusa ekraaniga telerid on lameekraanidest mõnevõrra kallimad, pakub ekraani nõgusus lisaks silmailule olulisi uuendusi teleka vaatamise kogemuse paremaks muutmisel. Ekraanipeegelduste minimeerimine, sügavustunnetus, laiem vaateväli ning teravam pilt ja palju erksamad värvid on olulised uuendused, mis muudavad teleri vaatamise veelgi mugavamaks ja kvaliteetsemaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: