Connect with us

Uudised

Nõgusad ekraanid pakuvad lihtsalt silmailu või on telerite tulevik?

Avaldatud:

Viimase aja tendentsid nii sisekujunduses kui ka tehnoloogias näitavad ümarat, kaardus või nõgusat disaini ning arenguid voolujoonelisuse ja minimalismi suunas. Lisaks telefonide ekraanide kumerusele, kohtame järjest enam ka nõgusa ekraaniga telereid, millest uusima SUHD mudeliga tuli hiljuti välja ka Samsung. Kumera ekraaniga telefonid on osutunud globaalselt väga populaarseks, ent kas nõgusate ekraanidega teleritel on lisaks ilusale disainile pakkuda midagi sellist, mis paneb vana lameda ekraaniga teleri välja vahetama?

Nõgusa ekraaniga telerid paistavad ennekõike silma oma ilusa disaini poolest, mistõttu tekib tunne, justkui see olekski teleri peamine funktsioon. Tegelikult on nõgusal ekraanil selliseid omadusi, mis esmapilgul silma ei hakka, ent muudavad teleka vaatamise kogemuse oluliselt kvaliteetsemaks ja mugavamaks.

Vähem peegeldusi

2016-05-12_03-55-30
Teleri vaatamise üheks häirivamaks faktoriks on ekraanile sattuvad erinevad peegeldused, mida tekitavad nii toavalgustid, päikesevalgus kui ka peegeldus aknaklaasilt, mistõttu tuleb teleri vaatamist kohandada vastavalt kellaajale ning tihtipeale tuleb valgusallikad üldse välja lülitada. Erinevalt lameekraaniga telerist, mille pind püüab kinni erinevad peegeldused, vähendab nõgusa ekraani tehnoloogia peegeldusi, mis muudab telerivaatamise kogemuse oluliselt meeldivamaks ja mugavamaks. Uue tehnoloogiaga nõgusa ekraaniga telerid sõltuvad seetõttu palju vähem nii välistest kui ka tubastest valgustingimustest.

Tõelisem elamus

2016-05-12_03-57-56
Täiustades sügavusetunnetust, muudab nõgusa ja panoraamse ekraani tehnoloogiaga teler vaatamise kogemuse veelgi tõetruumaks. Haarates vaataja endasse, viib nõgus ekraan sind veel sügavamale teleri vaatamise kogemusse: kaarja teleri pehmed jooned võimaldavad asetada end otse sündmuste keskmesse. Samuti tundub nõgusalt ekraanilt vaadatav pilt visuaalselt sügavam, mistõttu jääb mulje, justkui 2D asemel on pilt 3D formaadis.

Laiem vaateväli olenemata asukohast

2016-05-12_03-57-29
Lisaks sügavuse efektile muudab nõgus ekraan pildi ka tunduvalt laiemaks, tehes teleriekraani visuaalselt veelgi suuremaks. Sarnaselt IMAX kinode kaardus ekraanidega, muudab nõgus ekraan kodus vaadatava filmikogemuse kinolikumaks. Oluliselt laiema vaateväljaga tagab nõgus ekraan ühtlasema kauguse igast vaatepunktist, võimaldades igal vaatajal nautida teleri vaatamist olenemata asukohast – istudes diivani keskel või ääres.

Teravam pilt ja erksamad värvid

2016-05-12_03-54-39
On loomulik, et tehnoloogia arenguga käib pidevalt kaasas telefoni-, arvuti- ja teleriekraanide pildi kvaliteedi, värvuse ja teravuse paranemine. Erinevalt lameekraanidest, sobitub nõgus ekraan paremini inimese silma ümmarguse ülesehitusega, mis muudab vaadatava pildi silmade jaoks veelgi eredamaks ja teravamaks. Lisaks vähendab nõgus kurvatuur silmale avalduvat koormust pikemal teleri vaatamisel.

Samsungi Eesti juht Toomas Tiits näeb nõgusatel ekraanidel tulevikku. “Nõgusa ekraaniga telereid, mis on saadaval alates 2013. aastast, saadab üha kasvav populaarsus ning selleaastane uus SUHD mudel näitab oma erakordse kinokogemuse kvaliteedi ja uuendustega, et tulevikutelerid on pigem nõgusa kui lameekraaniga,” kinnitab Toomas Tiits.

Olgugi, et nõgusa ekraaniga telerid on lameekraanidest mõnevõrra kallimad, pakub ekraani nõgusus lisaks silmailule olulisi uuendusi teleka vaatamise kogemuse paremaks muutmisel. Ekraanipeegelduste minimeerimine, sügavustunnetus, laiem vaateväli ning teravam pilt ja palju erksamad värvid on olulised uuendused, mis muudavad teleri vaatamise veelgi mugavamaks ja kvaliteetsemaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: