Connect with us

Uudised

Nõgusate ekraanide areng läbi aja

Avaldatud:

Paaril viimasel aastal on turule tulnud mitmed kaardus ekraaniga tooted – nutitelefonid, telerid, arvutid ja isegi nutikellad. Kaardus ekraan on muutunud Samsungi toodete juures üheks olulisemaks neid teistest brändidest eristavaks tunnusmärgiks. Lisaks kaunile välimusele lisab uuenduslik ekraan toodetele ka funktsionaalsust.

Kaardus ekraan jaguneb kaheks – eristatakse 2.5D ja 3D klaasiga ekraane. Kui 2D ekraaniga mudel on klassikaline, mõlemalt poolt tasase servaga mudel, siis 2.5D mudeli üks servadest on kaardus (nt Galaxy Note Edge). 3D ekraaniga telefonil on mõlemad servad kaardus. Sellise ekraani saamiseks kuumutatakse klaas 800 kraadini Celsiuse juures ning painutatakse. Kaardus ekraani mõõdetakse kahe parameetri alusel – R tähistab raadiust vabalt valitud punktist klaasil ning Sag tähistab kurvi kõrgust.

Esimesed kaardus ekraaniga telefonid

2010. ja 2011. aastal tulid müügile esimesed kaardus ekraaniga telefonid Samsung Nexus S ja Galaxy Nexus.

Samsung Galaxy Nexus ja Google Nexus S

Kuigi mõlema mudeli esiküljel on vaid vaevunähtav kurv, oli selle uuenduse taga põhjalik arendustöö eesmärgiga muuta telefon mugavamaks käes hoida. Esimesel kurvil oli veel teinegi eelis – maha kukkudes ei läinud selle ekraan nii kergesti katki.

Esimene tõeliselt märgatava kurviga telefon

Samsung tutvustas 2013. aastal telefoni, millel oli tolle aja kohta tõeliselt uuenduslik välimus, tegemist oli esimese vertikaalse nõgususega telefoniga Samsung Galaxy Round. Selle 5,7-tollisel ekraanil oli pehme kurv, mis parandas oluliselt selle käes hoidmise mugavust.

Samsung Galaxy Round

Kaardus ekraanid muutuvad õhemaks

2014. aastal tutvustatud tahveltelefonil Galaxy Note Edge’il oli seni kõige õhem kaardus ekraan. Ühtlasi oli see esimene toode, mille ekraanis oli muutuva väärtusega R, mis tähendab, et erinevalt eelkäijatest oli selle ekraani klaas mitmete kõverustega. See telefon pani aluse kahe kaardus servaga telefoni Galaxy S6 Edge loomiseks.

Nutikellad, mis kaarduvad ümber käe

2014. aasta aprillis tuli turule Gear Fit, Samsungi esimene katsetus tuua kaardus ekraan ka kantavatesse seadmetesse. Sellel kellal oli kitsas 1,84-tolline ekraan. 2014. aasta novembris tutvustas Samsung uut nutikella Gear S, millel oli eelkäijast laiem, 2-tolline ekraan.

Täiesti uus segment: nõgusa ekraaniga telerid ja monitorid

Samsung muutis telerite turgu 2014. aastal, kui tutvustas esimest nõgusat UHD telerit. Nõgus ekraan suurendab vaatamisulatust ja loob panoraamilise vaatamiskogemuse. Samsungi tootedisainerid said idee Kreeka amfiteatriteatritest ja kinodest, kus lava ja ekraan on kerge kurviga. Selle aasta alguses tutvustas Samsung kaardus ekraaniga arvutimonitore, mille kurv muudab ekraani jälgimise lihtsamaks ja mugavamaks ja ei väsita silmi nii palju, kui tavaline arvutiekraan.

Kaardus ekraani tehnoloogia triumf

Selle aasta märtsis tutvustas Samsung nutitelefoni Galaxy S6 edge, mis on esimene mõlemalt poolt kaardus ekraaniga telefon, ning kasutab esimesena 3D tehnoloogiat nutitelefonil.  Selle seadme ekraaniklaas on tugevaim praegu turul olevatest, samuti on sellel siiani suurim kurv. Augustis tuli turule selle telefoni suurem versioon Galaxy S6 edge+, millel on 5,7-tolline ekraan.

Kahelt poolt kaardus ekraan ei tähenda nutiseadmete puhul vaid kaunist disaini, vaid lisab ka funktsionaalsust – Galaxy edge mudelitel on võimalik kontakte siduda viie erineva taustavärviga, mistõttu on võimalik koheselt näha, kes helistab. Lisaks on telefon varustatud pulsianduriga, mida puudutades saab loobuda sissetulevast kõnest ja saata eelseadistatud sõnum.

 

Allikas: Samsungi pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: