Connect with us

Uudised

Nokia tootevalikus on nüüd 4 nutitelefoni

Avaldatud:

Inimesed on juba aastaid oodanud Nokialt nutitelefoni. Nokia värske 3310 on küll eelmisest nutikam, aga päris nutitelefoniks seda pidada ei saa.

Lisaks jaanuaris esitletud telefonile Nokia 6, esitles Soome telefonivalmistaja ka kolme uut Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefoni – 3, 5 ja 6 Arte Black limited edition.

Nokia 3 on firma uus soodustelefon, mis peaks oma soodsa, 139-eurose hinna tõttu sobima nii lastele, vanuritele kui ka esmakordsetele nutitelefonikasutajatele. Telefonil on 5-tolline HD-ekraan, MediaTek MT6737 protsessor, 2 GB muutmälu, 16 GB sisemälu ja 2650 mAh-d mahutav aku. Ehkki telefon on valmistatud plastikust, on selle äärtes alumiiniumraam, mis muudab selle tugevamaks ja stiilsemaks.

Nokia 3

Nokia 3

Nokia 5 maksab 50 eurot rohkem, aga pakub ka rohkem. Nokia 5-l on Qualcomm Snapdragon 430 protsessor, 2 GB muutmälu, 16 GB sisemälu, 3000 mAh aku ning mälukaardipesa sisemälu laiendamiseks. Ekraan on telefonil 5.2-tolline ning endiselt HD-resolutsiooniga. Nokia 5 taga on 13-megapiksline kaamerasilm ning telefoni ees 8-megapiksline kaamera selfie’de tegemiseks. Disain on nii 5-l kui teistel uutel Nokia nutifonidel üsna igav – telefonid on peamiselt valmistatud plastikust ja need on võrdlemisi kandilised.

Nokia 6 pole varsti enam vaid Hiinas müügil, vaid see 5.5-tollise Full HD ekraani ja päris korralike näitajatega telefon peaks jõudma varsti müügile koos teiste uute mudelitega. Hinnaks saab sellel olema 229 eurot.

Nokia 6 Arte black limited edition

Nokia 6 Arte black limited edition

Nokia 6 Arte Black limited edition pole täielikult uus telefon, vaid Nokia 6-st veidi vingem versioon. Sellel on rohkem muut -ja sisemälu kui tavaversioonil ning korpus on kvaliteetsem, teistsuguse disainiga ja peegeldub. Nokia 6 Arte Black edition suures mahus poodidesse ei jõua ning selle hind pole veel teada.

Uued Nokia nutitelefonid ja uus 3310 mudel jõuavad ülemaailmselt müügile käesoleva aasta teises kvartalis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: