Connect with us

Uudised

Nokia 360-kraadise videoga OZO kaamera hakkab maksma mitme auto väärtuse

Avaldatud:

360-kraadise video salvestamine pole enam väga uus nähtus. Sellist videot, mille sees saab ringi vaadata, saab salvestada näiteks Ricoh Theta taskusse mahtuva kaameraga ja hiljuti avalikkuse ette toodud Kodak Pixpro kaameraga, mis teevad küll piisavat 360-kraadist videot tavakasutajatele, aga professionaalidele jääb nende pisikeste kaamerate kvaliteedist väheks. Nokia otsustas teha koostööd ettevõttega Jaunt, kes tegeleb lahendustega 360-kraadise video pakkumiseks. Koostööna valmis kaamera nimega OZO, mis võib tavainimesele meenutada jalgpalli, aga see maksab umbes 4000 korda rohkem ja selles on “natuke” rohkem tehnoloogiat. Vaata näidet 360-kraadisest videost ja vaata selle sees hiirega või puutetundlikul ekraanil sõrmega ringi: Nokia sõnul on OZO loodud videoprofessionaalidele, kes soovivad enda videoid salvestada nii, et nende sees saaks “ringi vaadata” või kasutada iga erineva kaameramooduli pilti erinevalt ja nii saab lihtsalt ühe kaameraga mitu erinevat vaatenurka. Samuti sobib OZO droonitajatele, sest seda saab juhtida juhtmevabalt ning kaamera kaalub ainult 4 kg, mis muudab selle kergesti transporditavaks. Komplektis on kaasas ka tugev kandekohver, kaamerakinnitus, laadimiskaabel, dokkimisalus, otseloomulikult kaamera ise ning pisike “karbike”, mille sees on aku ja sisemälu. Ühe “karbiga” saab salvestada kuni 45 minutit 360-kraadist videot ning akupakk/salvestusmälu näeb välja selline:

accesories_images_0007_battery01

Kui rääkida veel OZO kaamerast endast, siis tasub kindlasti mainida, et kaameramooduleid on “jalgpallil” kokku 8, mis tänu tarkvarale annavad kokku 360-kraadilise videopildi. Suureks eeliseks OZO ja erinevate isetehtud mitme GoPro kaamerate vahel on see, et OZO on juba valmis komplekt, mis teeb 360-kraadilist videot kohe karbist võttes, aga GoPro kaamerad on vaja asetada millimeetri täpsusega kõrvuti, need ei tohi liikuda ja pärast on vaja videod arvutis kokku lõigata, aga Soomes valmistatudOZO-ga on üks mure vähem.

Pole ka välistatud, et OZO kaamerat ei hakka kasutama mõned tuntud esinejad või riigiametnikud, sest selle kaameraga tehtud 360-kraadilist videot saab ka reaalajas vaadata näiteks YouTube’i vahendusel ja tänu 360-kraadilisele helile on võimalik saavutada selline tunne, nagu te ise oleksite seal kohal. Siis vist ei läheks kontserdile enam keegi?

Kas tuli juba isu ka endale selline kvaliteetne ja võimeks kaamera soetada? Esiteks praegu seda teha ei saa, sest ametlikult jõuab seade müügile järgmise aasta esimeses kvartalis ning selle hind just kuigi väike ei ole. Üks OZO kaamera põhikomplekt maksab koguni 60,000 dollarit, mis võrdne 56,631.00 euroga. Üks salvestuskarp/akukarp maksab juurde 5,000 dollarit, kui ühest komplektis olevast peaks väheseks jääma. Kui soovite osta lisakarbile ühe doki, millega seda laadida ja videod sealt kätte saada, siis see maksab veel 1500 dollarit. Need videoprofid, kes oodata ei jõua, saavad nüüdsest eeltellimuse esitada.

Pole just odav lõbu?

Anna oma arvamusest teada kommenteerides.

Uuri lisa OZO kohta siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: