Connect with us

Uudised

Novembrikuus vähenes mobiiltelefonide müük

Avaldatud:

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel vähenes Eestis novembrikuus mobiiltelefonide tükiline müük 4,1% võrra. Kui oktoobrikuus müüdi Eestis 34 000 mobiiltelefoni, siis novembris jäi müük 32 600 mobiiltelefoni juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on november seadmemüügis tavapäraselt aasta kõige rahulikum kuu. „Väga suur osa klientidest lükkab seadme ostu edasi eesmärgiga saada osa detsembrikuistest jõulupakkumistest või siis lootuses, et leiavad soovitud seadme hoopis enda kingikotist,“ rääkis Hiiepuu. „Detsembrikuu seadmete müüginumbrid tulevad hoopis teised, sest viimasel nädalavahetusel nägime Elisa esindustes, kuidas mobiiltelefonide müük võrreldes tavapärasega lausa kolmekordistus.“

Eelistatuimaks brändiks tükilises müügis on Elisa klientide seas endiselt Samsung, kuid tippmudelite puhul on Apple talle väga tihedalt kandadele astunud. Arvestades, et Apple’i uute mudelite saadavus oli novembris alla turu ootuseid, saab ennustada detsembrisse Apple’ile veelgi suuremat müügi osakaalu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate novembrikuu seadmete müügist.

Kõige suuremad müügihitid olid novembris endiselt soodsama hinnaklassi seadmed, millelt kliendid eeldavad siiski 4G võimekkust ning väga häid tehnilisi näitajaid. Novembrikuu eelistatuimad Elisa esindustes müüdud nutitelefonid olid Samsung Galaxy Core Prime ning Huawei P8 Lite.

Tahvlite puhul eelistavad Elisa kliendid jätkuvalt kümne tolliseid tahvleid ning menukaim mudel oli novembris Huawei MediaPad T1 10.

Nutitelefonide puhul olid novembrikuus Elisa klientide seas eelistatuimad brändid Samsung, Huawei, Sony, Apple ja LG. Tahvelarvutite brändide populaarsuse edetabel oli aga järgmine: Samsung, Lenovo, Asus, Huawei ning Sony.

2015. a novembrikuu nutitelefonide TOP 3 Elisa esindustes

  1. Samsung Galaxy Core Prime
  2. Huawei P8 Lite
  3. Sony Xperia M4 Aqua

2015. a novembrikuu tahvelarvutite TOP 3 Elisa esindustes

  1. Samsung Galaxy Tab A 16GB
  2. Huawei MediaPad T1 10 16GB
  3. Asus ZenPad 8.0

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: