Connect with us

Uudised

Oppo uued R9-seeria nutitelefonid üllatavad disaini ja kaameraga

Avaldatud:

Hiina populaarne telefonivalmistaja Oppo väljastas eile uued nutitelefonid R9 ja R9 Plus, millel on mitmeid huvitavaid uuendusi.

Roosas või kuldses alumiiniumkorpuses saabuvad uued R9 nutitelefonid on vaid 1.66 või 1.76mm paksud, sõltuvalt mudelist. Nii R9 kui ka R9 Plus telefonidel on sõrmejälje uuendusena peidetud kodunupu sisse, eelnevalt oli see telefoni taga. Endiselt on alles kahe SIM kaardi pesad ning väga hinnatud mälukaardipesa.

Kõige põnevam uuendus peitub telefonide laadimises. Mõlemad uued telefonimudelid toetavad hiljuti väljakuulutaud Oppo SuperVOOC kiirlaadimise tehnoloogiat, mis võimaldab telefoni aku laadida 70 protsendini poole tunniga. Paraku esialgset SuperVOOCi pole, mis võimaldaks telefoni täis laadida umbes veerand tunniga.

Kasutajaliides ColorOS

Kasutajaliides ColorOS

Tarkvara on endiselt tootja poolt rikutud – Android 5.1.1 peal jookseb Oppo uus ColorIS 3.0 kasutajaliides.

Lisaks sarnasele välimusele uute mudelite vahel, on need seestpoolt erinevad. Tavamudeli ehk R9 ees pesitseb 5.5-tolline Full HD AMOLED ekraan ning seadme seest võib leida MediaTek’i kaheksatuumalise 2GHz Helio P10 protsessori, 4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, keskmise 2850 mAh aku ning 13-megapikslise kaamera, mille ava on 2.2.

Suuremal vennal on sama resolutsiooniga 6-tolline ekraan, samamoodi 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemälu, aga kaamera, protsessor ja aku on erinevad ning lisaks on Oppo teatanud, et tulemas on ka suurem 128 GB sisemäluga mudel.

Kaamera konstruktsioon

Kaamera konstruktsioon

R9 Plus nutitelefoni jooksutab kaheksatuumaline Qualcomm Snapdragon 652 protsessor, mis toimib taktsagedusel 1.8GHz. Aku on tunduvalt mahukam – milliampertunde on koguni 4,120. Kaamera osas on kasutusel Sony 16-megapiksline IMX298 pildisensor ja ava on 2.0, millega peaks väikevennast paremaid pilte saavutama hämaras.

Telefonide saadavuse kohta väljaspool koduturgu hetkel midagi teada ei ole. Igatahes on Oppo teatanud, et telefonide hinnad Hiinas on 400 ja 500 eurot ja müügile saabuvad koduturul märtsi lõpus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: