Connect with us

Uudised

Solarin on kõige turvalisem nutitelefon, mis iial loodud

Avaldatud:

Kaks aastat Solarini nutitelefoni arendanud idufirma Sirin Labsi väitel on tegu kõige kaugemale arenenud nutitelefoniga maailmas.

Sirin Labs on telefoni luues pannud põhirõhu kolmele põhiomadusele: disainile, turvalisusele ja ühenduvusele.

Rääkidest turvalisusest, ei saa mainimata jätta, et nutitelefoni operatsioonisüsteemiks on Android, mis pole kuigi turvaline. Androidi teeb väidetavalt üliturvaliseks Zimperium, mis on maailmatasemel telefoni turvav kaitse, mis on maailma kõige võimsam, kui välja arvata luureagentuuride valduses olev tehnoloogia.

Sirin Labs on teinud koostööd ka KoolSpan’iga ja on intregeerinud telefoni 256-bitise AES krüpteeringut teostava kiibi telefoni. Tegemist on sama tehnoloogiaga, mida kastuab sõjaväga oma kõnede kaitsmiseks. Krüpteeritud kõnede tegemiseks on telefoni tagapaneelil lüliti – kui krüpteerimist pole vaja, on see väljalülitatud, aga kui tegelete millegi salajasega, saab lülitada kõnede krüpteeringu sisse.

Tootja sõnul on see telefon üsna vajalik kuulsustele ja tippjuhtidele ning teistele, kelle amet ei luba kõnede pealtkuulamist.

Riistvaraliselt on samuti tegu väga-väga hea telefoniga. Sel on 23.8-megapiksline laserfookusega kaamera ning ekraan on 5.5-tolline, millel on QHD resolutsioon.

SOLARIN - Security Switch

Heligurmaanide soove arvesse võttes, lisas Sirin Labs telefonile kolm võimsat tugeva bassiga kõlarit, mis on sarnased HTC väga korralike BoomSound kõlaritega, mis oli HTC One nutitelefonis.

Ka telefoni korpusega on disainerid vaeva näinud. Nimelt on seadme korpus kordades kvaliteetsem ja robustsem tavalistest unibody korpustest, mid on samut näiteks HTC usinalt kasutanud.  Sirini korpus on tehtud metallist ja liittõmmisest. Jah, päris tundumatu nimetus. See on kvaliteetne materjal on kasutusel olnud varem peamiselt kosmosetööstuses.

Uhket ja kvaliteetset korpust hoiab kriimuvabana Gorilla Glass 4. Saadaval on ka süsinikkiust tagusega mudel.

Alati hästi maailmaga ühenduses olemine on ka üheks Solraini müüginumbriks. Selles osas saab nutifon kätte internetikiiruse kuni 4.6Gb/s. See saavutatakse tänu erinevatel sagedustel töötava X10 LTE (4G) ja WiFi koostööle.

Telefon tundub igati korralik ning see ei tundu, vaid on ka väga turvaline ja kvaliteetne. Siiski on üks “aga”. Nimelt telefoni hind on umbes 15000 dollarit ehk umber 13450 eurot. Tellida saab Sirin Labsi kodulehelt alates tänasest.

SOLARIN - Upright Front with Security UI

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: