UudisedEestiTele2

Tele2 rajas tänavu 349 uut tugijaama

1

Tele2 ehitas 2016. aastal Eestisse kokku 349 uut tugijaama, millest 167 rajati Harjumaale. Tänavuste võrguehitustööde fookuses oli keskmiste internetikiiruste tõstmine üle kogu Eesti.

Tele2 Eesti raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul investeeris ettevõte tänavu Eestis ligi 8 miljonit eurot, millest suurim osa investeeriti pealinna ja Harju maakonda, et ennetada mobiilse interneti kasutusmahtude kasvu ning tõsta keskmist mobiilse interneti kiirust. Uute tugijaamade lisandumisega kattis mobiilioperaator 98,4 protsenti riigist 4G võrguga.

Tallinna, Keila ja Pärnu elanikele on kättesaadav Baltimaade kiireim 4,5G mobiilne internet allalaadimiskiirusega kuni 375 Mbit/s, mille teeb võimalikuks kolme sageduse liitmine. Kuni 225 Mbit/s kiirusega internet on kättesaadav 30 suuremas linnas ja asulas, kus Tele2 võrk liidab kahte edastussagedust.

„Harjumaal katsime suuremaid interneti kiirusi võimaldava sageduste liitmise tehnoloogiaga 80 protsenti Tallinnast ja kõik suuremad asulad. Võrguarendustööde tulemusena kasvas keskmine interneti kiirus nii Tallinnas kui selle lähiasumites kaks korda,“ ütles Sarri. “Lisaks katsetame Keilas täna juba järgmist uut võrgutehnoloogiat, mis tõstab tugijaama olemasolevat mobiilse interneti allalaadimiskiirust kolmandiku võrra, Tallinna ja Keila puhul suisa kuni 500 megabitini sekundis. Kui testimine läheb edukalt, viime sama tehnoloogia 2017. aastal üle kogu Eesti.“

Mujal Eestis keskenduti sel aastal võrguehitustöödes samuti interneti kiirusi tõstvale sageduste liitmisele ning 4G leviala laiendamisele piiriäärsetel aladel ja väikeasulates. Oluliselt tõsteti andmeside kiirust näiteks Kärdlas, Käinas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Türil, Haapsalus, Virtsus, Märjamaal, Kuressaares, Elvas, Viljandis, Rõuges ja Antslas, piiriäärsetel aladel paranes 4G leviala Peipsi ääres ning Värska ja Räpina piirkonnas.

Lisaks uute tugijaamade rajamisele investeeris Tele2 sel aastal üle 100 000 euro toitesüsteemide kaasajastamisse ja üle 300 000 euro akupargi uuendamiseks, et minimeerida tugijaamade katkestusohtu suurtest tormidest põhjustatud voolukatkestuste ajal, mil suur osa saartest ja rannikualadest on elektrita.

Tuleval aastal plaanib Tele2 Eestis käivitada 325 tugijaama, millest 124 on kavas rajada Harjumaale, kus mobiilsidekasutus on riigi suurim.

Tele2 alustas tänavu Nokiaga Eestis 5G mobiilsidegeneratsiooni testimist ja püstitas kehtiva Eesti mobiilse interneti allalaadimiskiiruse rekordi 4,5 gigabitti sekundis. Algaval aastal plaanib ettevõte oma tugijaamadesse hakata lisama ka 5G-toega võrguseadmeid, et valmistuda 5G võrgu tulekuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

LG toob turule isemõtlemad kodumasinad ja isehõljuva kõlari

Eelmine lugu

ÕPETUS: Nutitelefoniga pildistamine

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised