UudisedEestiTelia

Telia saavutas 4G internetivõrgus ulmelise 1 Gbit/s internetikiiruse

0

Teatavasti kasvavad klientide ootused nii püsivõrgu kui mobiilvõrgu andmevahetusele pidevalt, samuti kasvavad ülekantavad andmemahud Telia mobiilvõrgus igal aastal ligi 2 korda.

„Kliendid ootavad meilt aina kiiremat ja töökindlat teenust kogu riigi territooriumil. Seetõttu peavad kõik teenusepakkujad kaasas käima tehnoloogilise innovatsiooniga. Tahame jätkuvalt olla tehnilise arengu esirinnas Eestis ja seetõttu testime juba täna oma võrgu võimekust pakkuda ligi 10 korda suuremate andmemahtude ülekandmist kui me igapäevases elus oleme harjunud tarbima,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

Eelmisel nädalal läbi viidud testides õnnestus saavutada Telia võrgus mobiilse andmeside edastamine kiirusel 1 gigabitt sekundis.  Saavutatud kiirus on suurim Eestis ja kordab Euroopa tipptulemust aprillist 2016.

„Ühe gigabitine 4G on oluline verstapost meie ühisel teekonnal 5G suunas,“ märkis Ericsson Eesti juht Seth Lackman. „Kommertskasutusse jõudes võimaldab arenenud mobiilitehnoloogia Telia klientidel Eestis nautida äärmiselt kiiret ligipääsu sisuteenustele. Mobiilside ning eriti just mobiilne lairibaühendus on tänase võrguühiskonna süda. See test kinnitas taaskord, et Eesti asub digitaalarengu esirinnas.“

1 Gbit/s allalaadimiskiirust toetav 4G võrk täidab ka nõudliku lõpptarbija vajadusi ajal mil andmemahud kiirelt kasvavad. Ericssoni mobiilivaldkonna aruande kohaselt (Ericsson Mobility Report) kasvavad nutitelefonides kasutatavad andmemahud 2021. aastaks koguni 12 korda, mida peamiselt mõjutab videosisu tarbimise kasv.

Erno Polma testimas uut internetikiirust

Erno Polma testimas uut internetikiirust

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Ermo Polma sõnul saavutati ettevõtte 4G võrgus 1 Gbit/s kiirus mitme erineva tehnoloogilise võtme koostöös.

Selleks kasutati kolme sagedusplokki ehk 1×1800 Mhz ja 2×2600 MHz, millest igaühel on 20 MHz laiused kanalid. Igal sagedusel on kasutusel neli paralleelkanalit (4×4 MIMO), samas kui näiteks igapäevane 4G LTE võrk kasutab 2×2 MIMO-t. Lisaks kasutatakse 1Gbit/s kiiruse saavutamiseks ka tavapärasest keerukamat modulatsiooniviisi (256QAM).

„Kokkuvõttes võimaldab see saavutada allalaadimiskiiruse kuni 1,2 Gbit/s. Sellega oleme näidanud Ericssoni tehnoloogial baseeruva raadio- ja tuumikvõrgu võimekust selliste kasutajakiiruste kasutuselevõtuks,“ lisas Polma.

Kõik testi juures kasutatud Ericssoni riistvara ja tarkvara elemendid on täna saadaval ka kommertskasutuse tarbeks. Samas pole täna veel müügis selliseid lõppkasutajate seadmeid, mis võimaldaks kuni 1 Gbit/s kiirust ka reaalselt kasutada.

Kiirus_1GB

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Täna öösel teeb Telia hooldustöid, mille käigus ei saa interneti lisamahtu osta ning mitmed muud teenused on häiritud

Eelmine lugu

Microsoft näitas videos, et sülearvutis kulutab videot vaadates Google Chrome veebilehitseja kõige enam akut

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised