Eesti Uudised

UURING: Ülemiste City ettevõtted toodavad pea kolmandiku Eesti IT-sektori ekspordist

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor läbiviidud uuringust selgub, et Ülemiste City ärilinnakus luuakse 21% Eesti info- ja IT sektori lisandväärtusest ning 29% valdkonna teenuste ekspordist.

“Uuringutulemused näitavad, et Ülemiste City linnakusse on koondunud Eesti keskmisest efektiivsemad ja IT-valdkonna eksporti juhtivad ettevõtted,” ütles linnakut arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.

Uuringu kohaselt on Ülemiste Citys asuvate ettevõtete töötajate keskmine palk Eesti keskmisest 1,5 korda kõrgem ning firmade kogukäive ületab miljardit eurot.

“Ülemiste City ettevõtete töötajate arvu, müügitulu, puhaskasumi ning loodud lisandväärtuse suhe näitab, et siinsed ettevõtted tegutsevad märksa efektiivsemalt kui Eesti ettevõtted keskmiselt,” kommenteeris uuringu üks juhtidest, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor dotsent Tauno Õunapuu.

“See võib olla ka põhjuseks, miks Ülemiste City ettevõtted suudavad maksta kõrgemaid palku. Tegevus on efektiivsem ja iga töötunniga luuakse rohkem väärtust,” lisas Õunapuu.

Analüüsi viisid läbi Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõud ja üliõpilased. Uuringus kasutati avalikult kättesaadavaid ettevõtete majandustegevuse andmeid.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: