Connect with us

Uudised

Vahetatavate objektiividega 4K kaamera E1

Avaldatud:

Kes meist tänapäeval ei teaks veebisaiti Kickstarter? Seal saavad inimesed enda projektide elluviimiseks annetusi koguda. Sealt võib leida näiteks projekte, kus keegi soovib hakata tootma näiteks raamatuid, filme või tehnikavidinaid ning nende tootmiseks on vaja rahalist toetust. Lisaks sellele, et seal saab projekte valitud summaga toetada, on tihti välja pandud ka “kingitused”, mis saavad endale kindla summaga toetanud inimesed.

Juba mõnda aega on Kicstarteris raha kogunud projekt, mille eesmärgiks on hakata tootma 4K vidoslvestusega  kaameraid, mille nimeks on E1 kaamera. Mis selles kaameras siis erilist on? Esiteks muidugi E1 kaamera suurus. E1 kaamera on niivõrd väike, et see mahub peaaegu taskusse ära (kaal akuga 200grammi) ning sealjuures on see valmistatud tugevast magneesiumsulamist. Kaamerale sobivad Panasonicu või Olympuse MFT objektiivid. Nii on seda kaamerat mugav kasutada igas olukorras, sest objektiivide valik on võrdlemisi lai.

Lisaks kaamera suurusele on väga muljetavaldavad selle tehnilised näitajad.

Esiteks on üsna hea selle väikese kaamera aku. Sellega saab 4K videot salvestada ühe aku pealt umbes 45 minutit, aga kui kaamera WIFI ei ole sisse lülitatud, siis lausa 80 minutit.

Kui 4K vidost juba juttu oli, siis tuleks kindlasti rääkida ka pildisensorist, sest ka see on muljetavaldav nii väikese kaamera kohta. E1 kaameraga saab salvestada õiget 4K (4096x2160p) videot 24 kaadrit, UHD videot kuni 30 k/s ning tavalist FULL HD videot kuni 60 k/s. Sensori ees on mitu 3D filtrit, mis vähendavad pildi udusust ning üldist digimüra pildis. Tänu nendele filtritele on võimalik ka 6400 ISO tundlikkusega saavutada kasutatav videomaterjal. Maksimaane ISO väärtus on lausa 102,400.

Üks asi, mida tuleks meeles pidada on see, et kaamera salvestusallikaks saab olla ainult MicroSD mälukaart (max maht 128GB), sest kaamerasse suurema suurusega kaarti pole võimalik ära mahutada.

Üheks miinuseks selle kaamera juures esmavaatlusel on selle ekraan, mille resultsiooniks on vaid 320×240 pikslit.

E1 kaamera sobib kõige paremini droonilennutajatele kuna see on väike ning kerge, aga võimekas. Kaamera võimalikult väike kaal on droonilennutajatele oluline, sest kergema kaameraga saab pikendada lennuaega.

Teisalt sobib see hästi ka reisivale inimesele selle suuruse töttu. Kaamera mahub hästi kotti ära ning objektiive saab vahetada, et saavutada maksimaalne mugavus.

Projektiga koguti vajaminevad 42,000 dollarit üsna kiiresti ning praegu on kogutud juba üle kolmesaja tuhande dollari.

E1 kaamera hind saab olema 699 dollarit.

Tootefotod:

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: