Uudised

Valve selgitab, mis tegelikult juhtus eelmisel nädalal mängudepoe Steamiga

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Möödunud jõuludel oli maailma suurimas mängudepoes Steamis üks suur “ühepajatoit”, sest paljud kasutajad nägid asju, mida nad ei oleks tohtinud näha. Et kõik saaksid toimunust aru ja ei tekiks enam arusaamatusi kirjutas Steami looja oma blogis juhtunust põhjalikult. Selgub, et probleemid on palju keerulisemad, kui nad tavainimesele tunduda võisid.

Probleemid algasid sellest, et üks Valve’i veebipartner soovis hakata õigete kasutajate ning häkkerite liiklust eristama vaheälu abil. Selle tagajärjel hakkasid paljud kasutajad nägema teiste kasutajate privaatseid profiililehti ja muud.

Valve’i sõnul nägid umbes 34000 kasutajat kella 11 ja 22 vahel teiste kasutajate isikuandmeid, sh kodune aadress, ostuajalugu, emaili aadress ning nelja viimast numbrit kasutaja krediitkaardi tunnusest.

Väidetavalt kasutajate paroolid avalikuks ei saanud ja samuti ei olnud teise kasutaja proffili näinud kasutajal võimalik teise konto alt midagi soetada.

Suure segadusega oli samuti seotud jõululaupäeva hommikul toimunud DoS rünnak, mis takistas kasutajatel õigete lehekülgede nägemist.

Valve’i kohaselt võeti sait korraks maha ning tehti vahemälu probleemid korda ning kiirelt saadi sait jälle tööle. Steam vabandab siiralt kõigi ees, kellele tekitasid probleemid tüli ning loodab, et rohkem sellist olukorda ei teki.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Reklaam

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: