Kuvar

RaspiTrap püüab hiire kinni tänapäevaselt

Juba aastakümneid kodudes kasutusel olnud vedrustusega hiirelõksud on kinni püüdnud väga palju hiiri. Ainsaks probleemiks nende juures on see, et hiir sealt lõksust elusana enam ei välju. Samuti ei ole tavalistel hiirelõksudel küljes internetti ühendatud kaamerat, mis saadaks e-mailile pildi lõksu langenust. Praegu, 2015. aastal on hiirte püüdmiseks väljas juba paju kõrgtehnoloogilisem lahendus.

RaspiTrap versioon 1.0 on üsna lihtsa vahtplastist ja tavalisest plastikust ehitatud akendega “karp”, millel on sees erinevad andurid ja Raspberry Pi miniarvuti.

Eeldusel, et tunneli lõpus on näiteks juustutükike, siseneb hiir karpi väikese ava kaudu. Hiire liikumisel karbi teise otsa annavad infrapunasensorid signaali edasi mootoritele, mis sulgevad ukse turvaliselt, et looma saba sinna vahele ei jääks. Lõpuks teeb laia vaatenurgaga kaamerasilm hiirest pilti ning Raspberry Pi miniarvuti abiga saadetakse pilt omaniku e-mailile.

Üsna mõistlik oleks RaspiTrap’i panna külalisele veidi toitu, et ta peaks seal kuni omaniku tulekuni elusana vastu. Kuna versioon 1.0 on tehtud enamasti vahtplastist, siis väga kaua see hiirt kinni ei pea, aga loomasõpradele kindlasti see idee meeldib.

RaspiTrap’i on võimalik asjahuvilistel ise valmis ehitada, aga kõige lihtsam see ei ole.

Mõned pildi RaspiTrap’i ehitamisest

 

 

 

Allikas: Raspberry Pi