Uudised

RaspiTrap püüab hiire kinni tänapäevaselt

0

Juba aastakümneid kodudes kasutusel olnud vedrustusega hiirelõksud on kinni püüdnud väga palju hiiri. Ainsaks probleemiks nende juures on see, et hiir sealt lõksust elusana enam ei välju. Samuti ei ole tavalistel hiirelõksudel küljes internetti ühendatud kaamerat, mis saadaks e-mailile pildi lõksu langenust. Praegu, 2015. aastal on hiirte püüdmiseks väljas juba paju kõrgtehnoloogilisem lahendus.

RaspiTrap versioon 1.0 on üsna lihtsa vahtplastist ja tavalisest plastikust ehitatud akendega “karp”, millel on sees erinevad andurid ja Raspberry Pi miniarvuti.

pi-mouse-590x330

mousefree

Eeldusel, et tunneli lõpus on näiteks juustutükike, siseneb hiir karpi väikese ava kaudu. Hiire liikumisel karbi teise otsa annavad infrapunasensorid signaali edasi mootoritele, mis sulgevad ukse turvaliselt, et looma saba sinna vahele ei jääks. Lõpuks teeb laia vaatenurgaga kaamerasilm hiirest pilti ning Raspberry Pi miniarvuti abiga saadetakse pilt omaniku e-mailile.

Üsna mõistlik oleks RaspiTrap’i panna külalisele veidi toitu, et ta peaks seal kuni omaniku tulekuni elusana vastu. Kuna versioon 1.0 on tehtud enamasti vahtplastist, siis väga kaua see hiirt kinni ei pea, aga loomasõpradele kindlasti see idee meeldib.

RaspiTrap’i on võimalik asjahuvilistel ise valmis ehitada, aga kõige lihtsam see ei ole.

Mõned pildi RaspiTrap’i ehitamisest

 

 

 

Allikas: Raspberry Pi

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuidas kaitsta nutitelefoni füüsiliste vigastuste eest?

Eelmine lugu

Apple iPhone 6S ja 6S Plus nutitelefonide ostupakendid said avalikuks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised