Connect with us

Apple

Eestlaste armastatuim telefon on Apple iPhone 5s

Avaldatud:

Kõige levinum mobiiltelefon eestlase taskus on üllatuslikult iPhone 5s, selgus 370 000 Eestis kasutuses oleva telefoni analüüsist.

„iPhone 5s mudelit kasutab meie võrgus rohkem kui 7500 inimest ja populaarsuselt kolmandale kohale jõudnud iPhone 6 on kasutusel 5800 inimese käes, seega oleme kindlal teel õunariigiks saamise suunas,“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

Seema sõnul on juba 2013. aastal turule tulnud iPhone 5s ka rahvusvaheliste uuringute kohaselt Apple’i telefonide seast teine kõige populaarsem mudel, millest levinum on maailmas siiski juba iPhone 6. Ka näiteks populaarse pildikeskkonna Flickr statistika näitab, et iPhone 6 ja 5s kaamerad on kõige levinuimad piltide ülesvõtmise seadmed.

Tele2 võrgus kasutusel oleva 50 populaarseima telefonimudeli edetabelisse kuulub suisa kuus iPhone’i mudelit. Näiteks samuti rahva seas ülipopulaarsed vanemad mudelid iPhone 5 ja 4s jõudsid edetabelis 13. ja 14. kohale.

„Põhjusi, miks eestlased pole iPhone 5 või 5s-i vahetanud välja uuemate mudelite vastu, võib otsida nii iPhone’i heast vastupidavusest kui ka asjaolust, et suur hulk inimesi peavad endiselt väiksemat ekraani praktilisemaks,“ pakkus Seema ja lisas, et nutitelefonide töökindluse tõusu ja uute mudelite hinna kasvamisega muutub ka seadmete väljavahetamise tsükkel aegamisi pikemaks. „Seni vahetati telefon keskmiselt välja kahe aasta jooksul, nüüd venitatakse uuele mudelile üleminekuga juba veidi kauem.“

Kõige enam ehk tervelt 22 erineva mudeliga on 50 Eestis enimkasutatud telefoni edetabelis esindatud Samsung. Seejuures kasutab populaarsemaid mudeleid Samsung Galaxy Grand Prime VE ja Samsung Galaxy J5 vastavalt 3900 ja 3700 inimest.

2G ehk nuputelefonide kategoorias on eestlaste südame vaieldamatult võitnud Nokia 108 Dual, mille võib leida 6900 Tele2 kliendi taskust. „Kokku leidub poolesaja enimkasutatud mudeli seas kümme Nokia mudelit, millest peaaegu kõik on 2G telefonid,“ kommenteeris Seema ja viitas nuputelefonide kõrgele kasutatavusele just eakate klientide seas.

Kokku leidub populaarseimate telefonide esiviiekümne seas ka neli Huawei, kolm Sony ja kaks LG mudelit.

Top 10 populaarseimat telefonimudelit Tele2 võrgus:

1.      Apple iPhone 5S 7512
2.      Nokia 108 Dual 6905
3.      Apple iPhone 6 5725
4.      Huawei P8 Lite 5162
5.      Apple iPhone 6S 4719
6.      LG Leon 4G 4555
7.      Samsung Galaxy Grand Prime VE 3894
8.      Samsung Galaxy J5 3709
9.      Nokia 2060 3437
10.  Samsung E2530 3422

 

Statistika tegemisel analüüsiti 370 000 aktiivse lepingulise Tele2 kõnekliendi kasutuses olevat mobiiltelefoni.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: