UudisedElisa

Elisa juhib turgu 4G Interneti klientide arvult

2

Tehnilise Järelevalve Ameti ehk TJA poolt avalikustatud käesoleva aasta esimese kvartali statistika alusel omab operaatoritest enim 4G Interneti kliente Elisa.

TJA selle aasta esimese kvartali statistika kohaselt on Elisal 4G Interneti kliente üle 276 000, teistel operaatoritel jääb sama number 269 000 ja 253 000 juurde.

„Äsja avalikustatud Tehnilise Järelevalve Ameti statistika näitab, et 4G Internet on laialt levinud üle kogu turu,“ sõnas Elisa juhatuse liige Sami Seppänen.

„Näen, et uudse tehnoloogia lennuka kasutuse taga on kaks tugevat telekomi turu trendi. Esimeseks neist on suund, kus tarbija kasutab mobiilset internetti üha enam video ja pildi vaatamiseks ja jagamiseks ning siinjuures on 4G tehnoloogia esimene, mis taoliste tarbimisharjumuste juures kliendile rahuldava kasutuskogemuse tagab. Teisalt on oluliselt taskukohasemaks muutunud 4G nutitelefonide hinnad, mis on võimalikuks teinud 4G seadmete laialdase leviku,“ selgitas Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen.

Turu-uuringute ASi uuringu andmeil kasutab mobiilset internetti Eestis mobiiltelefonis 49% ning arvutis 39% elanikkonnast. Elisa statistika näitab omakorda, et 56% interneti kasutusest läheb videote vaatamisele.

Elisa tegi uuendustöid mullu 1094 tugijaamas, et leviala ja kiiruseid parandada. Teised Eesti operaatorid on teada andnud, et Relia tegi võrguuuendusi eelmisel aastal 742 ning Elisa 340 tugijaama ulatuses.

Kui eelmisel aastal keskendus Elisa 4G võrkude tihendamisel Tallinna, Harjumaa, Tartu, Pärnu, Narva, Kohtla-Järve, Valga ja Otepää piirkondadele, siis käesoleval aastal on Elisa 4G võrgu tihedamaks ehitanud Lääne-Eestis ning saartel. Nüüd liigub edasi üle Eesti vastavalt sellele, kuidas maakondadesse 4G Interneti kliente juurde lisandub.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Canon EOS M10 hübriidkaamera arvustus

Eelmine lugu

Telia Eesti juhtkond muutus

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised